Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha nagyon buta...

Mit tegyek ha nagyon buta vagyok matekbol?

Figyelt kérdés
Ha azt nézzük nem csak matekbol hanem mindenből hülye vagyok. Jegyeim 4-5 de lehet csak azért mert bemagolom őket. Matekbol viszont ugye nem lehet magolni igy valoszinű ezért van 1esem. Jarok magántanárhoz, figyellek orán viszont látszik ,hogy nagyon hülye vagyok. Ezt a családomtol meg is kapom. Tegnap rendesen leszidtak a szuleim hogy megis miert vagyok ilyen buta es h el vannak keseredve es nem lesz belolem semmi. Mit tegyek?
2015. okt. 18. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem te vagy buta, hanem a környezeted. Korlátoltak. Tanítsd őket. Vekerdy egy órás előadást tartott arról, mi az intelligencia és a suli ezek közül mit mér (youtube on megtalálod) és hidd el, nagyon messze vagy te attól, hogy ne legyen belőled semmi! A matek egy tantárgy. Az élet ennél összetettebb. Valahogy túlesel a gimin és rájössz, hogy az egésznek semmi értelme nem volt. Addig is próbáld ne túl komolyan venni az egészet! N32
2015. okt. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
93%

A matekot is "be lehet magolni". Fogod a feladatgyűjteményt, az első típusfeladatot megoldod, aztán leellenőrzöd a megoldást, már ha olyan a feladatgyűjteményetek, hogy van hozzá megoldókönyv is.

Ezek után, miután már tudod, mit hol rontottál el, nekiállsz a következő hasonló típusfeladatnak, és akkor már tudod, mire kell figyelni. Aztán a harmadikat is megcsinálod. És így tovább. Ez a hülyék módszere, szorgalom kell hozzá (azt hiszed, ezt már tudod, és lusta vagy megcsinálni a negyediket, de meg kell, hogy tényleg rögzüljön benned, pont úgy, ahogy egy verset is tanulsz) Én is így csináltam, és 5-re érettségiztem úgy, hogy tizedikben még 3-as voltam.

2015. okt. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még ha úgy is érzed, hogy "hülye" vagy, biztosan van, amiben tehetséges vagy. Ezt kell megtalálni. Sajnálom, hogy a környezeted ebben nem támogat.
2015. okt. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ez van, ne bukjál meg, gyakorolj sokat és írd meg az érettségit minél jobbra. Aztán felejt el az alapműveleteken kívül az egészet, mert te tényleg nem fogod használni.
2015. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha képes vagy bemagolni az már elég ahoz is, hogy diplomás legyél...
2015. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem megy akkor ne eröltesd
2015. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Keress egy magántanárt! Szánj rá heti kétszer két órát a különórákra!
2015. okt. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Utolsó, írja a kérdező, hogy jár magántanárhoz.
2015. okt. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!