Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet hogy buta kérdés, de...

Lehet hogy buta kérdés, de szerintetek érdemes belevágni a programozásba, ha valaki 3-s matekból?

Figyelt kérdés
meg szerintem nem mindenkinek van meg az a nagy matematikai képessége, úgy gondolom, hogy ezt lehet fejleszteni logikai feladatokkal igaz? Hogyan? és hogy álljon neki az illető egy függvénynek vagy bármilyen matek feladatnak?
2013. márc. 18. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz programozni, akkor lehet 3-as matekkal is. Őszintén szólva a legfontosabb a programozásban (lévén digitális gépekről beszélünk) a logika, amely csak egy része a matematikának. Nem kell mindenkinek numerikus analízis a munkájához.
2013. márc. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

persze, nekiállhatsz programozni, mert végül is csak logika kell hozzá.


De ne kezdj el 3D render engine-eket írni fizikával, kérlek, vagy a hajadat fogod kitépni.

2013. márc. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Matekot kell tanulj. Nagyon. Ennyire egyszerű. A programozók általában főiskolával szerzik a szakmájukat, amihez pedig igenis kell a matek. Nagyon.
2013. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gyorki92 ***** válasza:

Ami szerintem matekból fontos ahhoz, hogy valaki el tudjon kezdeni programozni tanulni:

- alapvető matematikai műveletek

- gyök, hatvány

- Boolean-algebra (bocs, magyarul nem jut eszembe a neve)

- mátrixok

- számrendszerek

Plusz még:

- kreativitás


Aztán ha valaki valami animált cuccot készitene, neadjisten játékot, akkor oda már kellenek a vektoros ismeretek is keményen, még több mátrix, meg még több...

2013. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen, lehetsz színötös matekból, de ettől függetlenül segg hülye a programozáshoz. Ha engine t írsz, még akkor sem annyira a matek a legfontosabb(függvényeket a google is tud adni, logikát nem), máshova meg aztán pláne nem. Persze alapvető műveleteket ismerni kell, meg ez erősen programozási terület függő is, de alapvetően akkor tud az ember jól dolgozni, ha ismeri az adott nyelv működését, hibáit, hiányosságait, ez sokkal többet ér, mint maga a matek. Persze az nem hátrány, ha jó is vagy belőle, mert nem kell 50x elolvasnod, mire megértesz egy adott függvényt.
2013. márc. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Belőletek nem sokan programozók ugye? Úgy értem, főiskolán nem mész át matek nélkül. Ha nem hajtasz rá, akkor nem csinálod meg, ilyen egyszerű. A programozásnál ha meg tudsz csinálni emelt érettségit akkor az első két félévben biztonságban vagy.
2013. márc. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 gyorki92 ***** válasza:

"Belőletek nem sokan programozók ugye? Úgy értem, főiskolán nem mész át matek nélkül. Ha nem hajtasz rá, akkor nem csinálod meg, ilyen egyszerű. A programozásnál ha meg tudsz csinálni emelt érettségit akkor az első két félévben biztonságban vagy."

Matekkal át lehet menni főiskolán egy 2-3-as szinttel, ha az illetőnek egyébként van esze a logikához és a programozáshoz, lehet belőle programozó. Más kérdés, hogy ÁLTALÁBAN a logikai készség és a matematikai készség karöltve jár.

Egyébként meg, kedves kérdező, középiskolában buktam matekból, következő évben (és érettségin) 5-ös voltam belőle. Tehát igen, lehet fejleszteni, csak figyelni kell órán és gyakorolni. Programozás ugyanez, ha nem gyakorlod, nem fog menni.

2013. márc. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy tényleg nem megy, vagy csak ellinkeled.

Mert én személy szerint a bukás szélén álltam matekból végig a gimi alatt, de csak azért, mert telibesz-rtam az egész sulit, úgy ahogy volt, órákra is alig jártam be.


Aztán végül mégis programozó lettem :)

2013. márc. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket. de még egy kérdés ha valaki 5-ös szeretne lenni matekból mennyit gyakoroljon? gondolom mindennap max 3 órát.. van logikám a matekhoz, és szívesen csinálok feledatokat, csak az a baj h nem gyakorlok eleget. gondolom ez ilyen területen problémát okozhat
2013. márc. 19. 17:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a matematika tanulásában az a legfontosabb, hogy mikor gyakorolsz akkor próbálj meg rájönni az összefüggésekre. A matematikában gyakorlatilag minden mindennel összefügg, ha ezeket a kapcsolatokat észreveszed és megérted, akkor az egész sokkal könnyebb lesz. Az, hogy egy képletbe agyatlanul behelyettesítesz, nem visz közelebb a megértéshez.
2013. márc. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!