Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak korpás a hajam...

Mit csináljak korpás a hajam (kezelem), de majd iskola lesz pár nap múlva, és félek rajtam röhög majd az egész osztály?

Figyelt kérdés

Máskor is elég egy rossz szó és mindenki nevet. Akárki mondja, mindegy.


Előzőleg egy haverom kiselőadást csinált, benne volt a Mari Zsuzsi színész, mindenki röhögött. Mert hát Mari Zsuzsi, név az vicces.


18/F


2015. okt. 30. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Betadine-nal kezeld. Három egymást követő nap este, kend be, hagyd állni 10-15 percet, majd mosd meg head&shouldersszel.
2015. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Head&,Shoulders!!

Én is azt használom, ha elkezd korpásodni a hajam a második mosás(alkalom) után már nem is látszik. Öcsém is ezt használja (18) neki is nagyon bejött. Ma most meg (esetleg a mentolossal) aztán legközelebb vasárnap utána már csak ezt használd. Van ára de a legjobb.

2015. okt. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én egy kicsit idősebb vagyok ugyan, de nekem is korpásodik, először is nagyon fontos hogy ne vakard. A korpa is egy gombásodás tulajdonképpen, ha vakarod, felsérted a bőrt, ami további fertőzésnek ad teret. Ezért nem szabad vakarni mosásnál meg máskor sem. Ezt a fodrász mondta.

Emellett nagyon sokat számít a táplálkozás: túl sok tejtermék és sajtok növelik a korpásodást...sok zöldség gyümölcs inkább.

Almaecet: férjemnek ez beválik, időnként felold kb. 1:10 arányban almaecetet vízben azzal öblíti le hajmosás után a fejét és akkor hetekig nem viszket a feje.

Mivel az ecet gombaölő. Nálam mondjuk ez nem vált be.

T-Gél sampon: a sógoromnak azóta nem korpás a haja, hogy T-gélt használ...nekem ez sem vált be...


És a samponokat is váltogatni kell, mert egy idő után megszokja a fejbőr és már nem védekezik úgy a korpa ellen..ezt is a fodrász mondta.

Sok sikert.

2015. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 klopusz ***** válasza:

A gyógyszertárban lehet venni "Detergens Sulfuratum" nevű sampont (tubusban árusítják), ez kifejezetten az erősen korpás fejbőrre van kifejlesztve.

Hetente kétszer-háromszor ezzel kell megmosni és akkor használni is fog.


Remélem, segítettem.

2015. nov. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Head&shoulders nekem is használ.

Amúgy 18 évesen azon röhögnek, hogy Mari Zsuzsi???

Ez elég szánalmas.

2015. nov. 27. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!