Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért néznek a szüleim 5 éves...

Miért néznek a szüleim 5 éves kisgyereknek, mit mondjak nekik?

Figyelt kérdés

Hogy is kezdjem...Tehát anyáék nem engednek semmit amit egy korombeli tini csinál.Nem engednek el a városba sétálni a barátnőimmel,nem mehetek velük pizzazni,csak 9 óráig gépezhetek,nem TV-zhetek meg nem gépezhetek csak 9 óráig,TV-zni még mondjuk szabad fél 11-ig de utána kikapcsolni,nem jöhetnek hozzám a barátnőim mert "nincs mivel megkinálni" őket....mintha azért jönnének hogy itt egyenek....meg különben is nem olyan nagy dolog teát csinálni meg egy kis palacsintát muffint vagy éppen leszaladni a boltba popcornért vagy chipsért,nem mehetek ottalvós bulikra,ha valamit mondok és nem értenek velem egyet akkor az már azt jelenti hogy amit en mondok az hülyeség,de persze amit ők mondanak minden úgy igaz és még ha ők azt mondják hogy a tej fekete az úgy kell igaz legyen ha én mondom hogy fehér akkor én vagyok a hazug meg a szinvak.Úgy csinálnak mintha ott lettek volna és látták volna hogy mit csinálok.Mintha nálam jobban tudnák hogy mit csináltam....Nem csinálhatok bulit,teljesen mind1 hogy milyen buli, nem szabad...pedig az osztályunkba csak én vagyok ez a kis különc mindig.Már nem tudok mit hazudni hogy miért nem megyek valamilyen ottalvós bulira,pizzázni,sétálni stb. mert ha bevallanám akkor rajtam röhögne az egész osztály hogy:Jesszusom, ezt vissza kell küldeni az oviba....Teljesen az agyamra mennek....és még meg vannak rám haragudva amikor megmondom nekik hogy mennyire lekezelőek...hát...ilyen egy kamaszkor amire minden ember vágyik...semmi szabadság.....semmibe nem értenek velem egyet...hogyha olyan döntésbe döntenek amibe az én véleményem a legfontosabb abból is kihagynak mert az a "nagyok dolga" és én ne szóljak bele....már el akartam szökni otthonról nem is egyszer... és még anya kommentál hogy egész héten ki se mozdulok a házból hanem punnyadok a gép előtt...mintha ő nem egész nap a TV előtt ülne..meg ha valamibe nem értünk egyet akkor az azt jelenti hogy én feleselek és még a véleményemet se mondhatom meg semmiről mert az is feleselés...nagyon idegesitőek...van hogy az egész éjszakákat átbőgöm miattuk.Nem sminkelhetem magam mert azt csak a K.-k csinálják.Olyan ruhákat vesznek nekem ami szép rózsaszin kicsike virágos meg kötött pulcsi ronda mintákkal, pedig tudják hogy a kötött pulcsit rühellem.Nem vesznek egy normális ruhát se.


12/L

Az olyanok kiméljenek akik a szüleimmel értenek egyet vagy csak cikizni akarnak hogy "te még túl fiatal vagy, a te korodban én még babáztam és azt se tudtam mit jelent hogy smink" nah ezeknek üzenem hogy nem az ókorban vagyunk hanem a 21. században.


2010. márc. 19. 18:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Tesód nincs,akivel együtt valahogy lekenyerezhetnétek a szülőket?
2010. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Rendes szülő még a "W1. században sem engedi ottalvós bulikba a lányát.Ráérsz még erre,2-3 év múlva is.Az osztálytársaid szülei nevelik rosszul a gyerekeiket.

Majd ha iősebb lesezl,akkor rájössz,hogy igaza van anyukádnak.

2010. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
első:sajnos nincs....pedig ketten könnyebben menne
2010. márc. 19. 18:43
 4/22 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon fiatal vagy meg, 12 evesen nekem 9-kor takarodo volt, szerintem helyes, hogy akkor le kell fekudnod. Egy fiatal szervezetnek sok pihenesre van szuksege, ezt majd kesobb belatod, igazabol ha eleg kemeny iskolaba jarsz, akkor par even belul is (en gimnazista vagyok most, fel negy-negy korul erek haza, es mindent megadnek, ha lenne valami szerkentyum, amivel par orat hozzatoldhatnek a delutanomhoz, hogy le tudjak fekudni este kilenckor, de ha mindent meg akarok csinalni (tanulas, hazi, vacsi, furdes es minimalis kikapcsolodas, pl beszelgetes vagy tv-zes, ami kell, hogy ne kattanjon be az ember) akkor egyszeruen nem keveredek agyba ejfel elott..)

Azzal, hogy sehova nem mehetsz el, illetve a szuleid minden kerdesbol kihagynak szerintem se kene "megbekelned".. Probalj meg egyezseget kotni a szuleiddel, mondjuk vallalsz plusz hazimunkat ha elengednek delutan a baratnoiddel setalgatni vagy pizzazni. De hidd el, hogy nem azert nem engednek el, mert nem szeretnek, hanem pont ellenkezoleg. Rettento sok rossz ember jarkal az utcan, amirol meg nem biztos, hogy tudsz, de eleg egyszer talalkozni veluk, hogy baj legyen.

Egy 12 eves lany mar nem annyira kislany, ez teny, de szerintem nem valo meg neked a sminkeles. Van egy lany a sulimban, kb 6.-os, allandoan sminkeli magat meg terdig ero magassarku csizmaban jar, de ott csetlik-botlik benne, inkabb szanalmas az egesz, mint "meno". Attol meg foleg ledobja az agyam az ekszijat, amikor a kislanyok festik a hajukat.

Kerd meg anyukadat, hogy vegyen neked direkt gyerekeknek valo sminket, esetleg csak egy egyszeru szempillaspiralt es egy szinezett labellot, vagy egy egyszeru szajfenyt. Szolj neki, kedvesen es tisztelettudoan, hogy szeretnel vele menni legkozelebb, amikor ruhakat vesz neked, hogy megmondhasd, neked mi tetszik.

De probald megerteni a szuleid helyzetet is. Te vagy az o egyetlen kicsi lanyuk, aki elkezdett felnoni, es ezt ok nagyon nem akarjak. Mukodj egyutt, es ne lazadj, mert azzal csak rontasz a helyzeten. Ha barmit megigersz, tartsd be, tanulj jol az iskolaban, mindig csinald meg a hazidat, segits a hazimunkaban, egyszoval ne lehessen rad panasz, es hidd el, hogy idovel elkezdenek majd elengedni a szuleid ide-oda. Viszont ne feledd el, hogy mindig tartsd be a megallapodasokat, ha arrol van szo, hogy delutan otre hazaersz, akkor legyel otthon addigra, mert csak igy tudod kialakitani a bizalmat.

Remelem valamennyit tudtam segiteni, ha beszelgetnel valakivel, akkor irj nyugodtan:)

16/L

2010. márc. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:

én amikor olvastam azt hittem hogy kb 14 éves lány / fiú vagy az feletti!és kiderül h 12

éves vagy

igazuk van a szüleidnek én 13 vagyok és csak hétvégén lehet fenn 9 óra után hétköznap bk után takarodó , sminkelés? 13 éves vagyok és nem sminkelek 20 évesen úgy fogsz ki nézni (vagyis a bőröd) mint egy 30-40 évesé ha ilyen korán elkezded festeni magad te még gyerek !!!

van olyan ismerősöm aki szintén 12 éves korába elkezte magáét festeni (osztársam) most a szempillái (mivel minden nap festette) el vannak kopva nagyon durva de ez halál komoly én se hinném el ha nem az én osztársamról lenne szó!miben is lenne neked igazad?( tejes pl-án kívül mesélj el egy konkrét szitut)a városba "lofrálás" én most kezdtem el és ha félévente el megyek kétszer háromszor akk én már boldog vok én még élvezem a gyerek kort =) ami nem sokára elmúlik visszafogod sírni ezt a kort

a ruhákról meg annyi h kérd meg anyud h ketten menjetek el a boltba vásárolni és ketten válasszatok ruhát ami mind kettőtöknek meg felel.

13/L 2 hónap múlva 14

2010. márc. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
21%

te jóóó ég a szüleidnek igaza van 14 évesen meg már b@szni akarsz ?:O hova sietsz ? milyen ez a mai világ

15/F

2010. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Harmadik:

Sztem az alvás túl sok időt vesz el:D:D


Amúgy szentem úgy kellene elkezdeni, hogy suli után elmész velük valahova...Aztán első nap csak 5 perc, aztán 10 és így tovább....ha azt látják, hogy minimálisan fel tudsz lépni ellenük, talán egy kicsit megenyhülnek:))

2010. márc. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
Én 27 évesen teljesen megértelek. Nem mondom, hogy mindenben egyetértek, vagy mindent másképp kellene a szüleidnek csinálnia, de attól én is hányok, ha az embernek azért, mert "gyerek", nem lehet semmiről véleménye. Nem tudom, mennyire vigasztal, de velem dettó ugyanez volt. Az, hogy nem engedtek MINDENHOVÁ valahol megtérült. A folyton bulizós, nagyszájú, nagymenő osztálytársaimnál SOKKAL többre vittem, átlag 1-2 fokkal feljebb vagyok a munkahelyi ranglétrán, mint bármelyikük. Pedig a suliban középkategóriás tanuló voltam, a szüleim pedig szegények, szóval nem ők nyomtak fel. Csak nem engedték, hogy más jobban lekössön, mint a tanulás. Viszont a mai napig is öt évenek néznek és ha valamiben nem értek egyet, akkor jaj nekem. Úgy leugatnak, mint 12 évesen. Persze ilyenkor már könnyebb túljutni rajta, de még mindig rengeteget bosszankodom miatta. Pedig már van egy férjem, 4 éve nem lakom otthon és holnap szülöm az első gyermekemet. :)
2010. márc. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

08:47:GRATULÁLOK AZ ELSŐ GYERMEKEDHEZ!:D És köszönöm.

07:58:Köszi!Ilyen választ vártam a kérdésemre mint a tied:)

16/L:Neked is nagyon szépen köszönöm!Sok,jó tippet adtál!


A sminket nem ugy értettem,hogy erős sminkelés hanem egy átlátszó szempilla spirál és egy csillogó szájfény!Max amit szoktam használni az egy nagyon halvány,szinte bőrszinű aranyozott szemfesték!És aki azt irta hogy már 14 évesen b*szni akarok annak üzenem hogy egy irtó nagy s*ggf*j és fogadni mernék hogy azért mondta mert 14 évesen te már terhes voltál és nem akarod hogy megtudjam hogy mennyire rossz érzés...Vagy csak egyszerűen azért mert az anyja fejreejtette amikor megszületett!

2010. márc. 20. 09:02
 10/22 anonim ***** válasza:
Azt várod, kedves kérdező, hogy mindenki úgy táncoljon ahogy te fütyülsz?
2010. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!