Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, és kamaszt nevelő...

Kamaszok, és kamaszt nevelő szülők! Erre hogy reagáljak hajtépés nélkül?

Figyelt kérdés

A húgom két év alatt, kedves-rendes lányból egy igazi p#csa lett, ha meghülyül.

Eddig egy kis flegmázáson kívül nem volt komolyabb konfliktusom vele.

Viszont tegnap este ott tartottam, hogy átmegyek, de megverem.

A lényeg, hogy megbeszélte velem, hogy ő megy a lányomért az oviba, bemennek a közeli városba a karácsonyi vásárra, aztán hozzájuk mennek, és mézeskalácsot sütnek.

Adtam neki négyezer forintot, hogy akkor igyanak egy forrócsokit, kürtőskalácsot, vagy menjenek mekibe.

Ottalszik, ma este hozza haza (ma úgy van suli, hogy karácsonyi kézműves napot tartanak, mehetett volna a lányom).

Erre tegnap este hatkor hív az óvónő, hogy ott a gyerek.

A kislányom persze bucira sírta a szemét.

Hívom a húgom, nem veszi fel. Hívom anyánkat, elmondtam mi a helyzet, neki felvette.

Össze-vissza hazudozott.

Ami a legvalószínűbb:

A barátnői a fél hármas vonattal mentek be, ő meg azt nem érte volna el, mert háromkor lehet az ovisokért menni.

Ő meg simán otthagyta.

Ráadásul kapott anyánktól is pénzt, kilencezret költött el magára (parfümöt vett, meg sminket)

Anyánk hívott ma át, de nem merek, mert attól félek, nyoma marad rajta.

Most gigabüntetést kapott.


2015. dec. 12. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Ezek szerint nem lehet ilyet még rábizni.
2015. dec. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Figyelj. Ha a húgod még kamasz, ne bízd rá a gyereked. Persze vannak megbízható tinik is, de a legtöbb tini nem tud és nem is szeretne mit kezdeni a lányod korosztályával. Úgy érzik, sokkal jobb dolgokat csinálhatnának mint egy gyerekre vigyázni, ami valamilyen szinten érthetõ, hisz a kamaszok is még valahol gyerekek. Az unokatesóm se foglalkozott velem soha, amíg kicsi voltam, de ahogy idõsebbek lettünk mindketten, egyre jobban kijöttünk egymással. Szerintem amíg a húgod ilyen, ne "terheld" ilyen felelõséggel.
2015. dec. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%
Szegeny kislanynak az anyja sem piskota: pic*sazza a hugat...
2015. dec. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha jól sejtem akkor szegény kamaszlány nem merte szemedbe mondani, hogy ő nem egy bármikor ugrasztható bébiszitter. Most már te is tudod.
2015. dec. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
megértelek... az én húgom is ilyen, ezért nem is bíznám rá a gyerekem soha. sajnálom :(
2015. dec. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Eddig ilyen soha sem volt.

Egyszer nem kértem tőle, hogy vigyázzon a keresztlányára, mindig ő kérte el.

Amíg anyánknak nem vette fel, én szétpánikoltam a fejem, hogy biztos baj van, mert ez ennyire nem jellemző rá.

Az óvónő és a férje, aki a húgom matektanárja, már hívták a lányukat (húgomnál egy évvel fiatalabb) hogy nem-e látott valamit, mert ők is azt hitték, hogy baj van.

Az, hogy nekem nem vette fel, anyánknak meg másodjára, szerintem elég bizonyíték arra, hogy sunnyogott.

Megnéztem, 17szer hívtam, míg az oviba értem.

2015. dec. 12. 11:19
 7/14 A kérdező kommentje:

Na most akkor még egyszer:

Én NEM kértem, hogy vigye, ő kérte el tőlem, hogy hadd vigye el a lányom.

Ha bármi gond van, van bébiszitterem, egy utcánkban lakó néni személyében, akinek az unokája a lányom csoporttársa.

2015. dec. 12. 11:23
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező! Én 18 éves kamaszlány vagyok, de teljesen megértelek. Nálunk is sok gyerek van a családban és nyaranta elég gyakran vigyáznom kell rájuk. DE! ha nem tudom őket elvállalni vagy el kell mennem valahova az a MINIMUM, hogy szólok...

Biztos, hogy a közelébe sem engedném a lányom, képzelem mennyire kétségbeeshetett szegényke. :( Ráadásul még fel sem vette a telefont...

Én sem tudnám nem érzékeltetni a húgommal a haragomat. Szerintem kerüld ahogy tudod, amíg nem nyugszol le és utána pedig légy vele rideg. Addig szerintem szóba se állj vele amíg bocsánatot nem kér... ha van egy kis lelkiismerete akkor megteszi.

2015. dec. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na, nyolcas érti.

Letojom, hogy meggondolta magát.

Az a baj, hogy ő ezt fél háromkor tudta! Volt 3,5 órája szólni bárkinek, mert megvan hozzá a technológiánk!

Fél van töltve a telefonja, van rajta pénz, mobilinternet, négy csevegőprogram, amiből három nekem is megvan, tudott volna hívni, írni SMSt, e-mailt, bármit.

Ha postagalambot küldött volna, annak is ide kellett volna érnie ennyi idő alatt.

2015. dec. 12. 11:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Én megmondanám neki, hogy csalódtál benne.

Ezek után pedig még egy mosogatást se bíznék rá. Aki ilyen megbízhatatlan, az csak több problémát okoz, mint hasznot.

Remélhetőleg kinövi nemsokára. Majd ha benőtt a feje, akkor adnám neki oda a lányom ESETLEG.

2015. dec. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!