Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy fogadjam a párom kislányát?

Hogy fogadjam a párom kislányát?

Figyelt kérdés

A párommal most lesz az első közös karácsonyunk

Ma este fog feljönni a kislánya aki 14 éves,az ünnepeket itt fogja tölteni

Egyáltalán nem ismerem a kislányt

Eléggé izgulok,és felkészültem arra is,hogy netán utálni fog :(

Szerintetek hogy fogadjam? Vegyek neki ajándékot? A párom már vett neki de én is szeretném meglepni valamivel

Köszi a válaszokat :)


24/N


2015. dec. 22. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszodik. Nem lesz egyszerű, hacsaknem nagyon szerencsés jelleme van. Szerintem vegyél neki valami apróságot. Próbálj kedves, laza lenni. Ne támadd le, de mutass érdeklődést. Puhatold ki a párodtól, hogy egyáltalán mik érdeklik, van e hobbija.
2015. dec. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

hát ha lekislányozod amikor ott van,nem leszel nèpszerű a szemèben.

amúgy szerintem nem muszaj így ajándèk,hogy nem is ismered.a az apja tud tanácsot adni,hogy minek örülne?

körömlakk vagy ilyesmi általában nyerő,ezzel kifejezed,hogy nem tartod olyan kicsinek már. de könyv vagy èkszer is jó valasztas lehet. de mondom,kèrdezd a párodat.

hogy el fog -e fogadni,az több mindentől függ. pl ha miattad váltak akkor nem fog egyhamar. de ha már jo ideje nincsenek együtt a szulei,esetleg volt más baràtnője is az apjanak,akkor jo esellyel hamar megbèkèl.

de tényleg ne kezeld gyerekkènt,kislánykènt. az ő korosztálya a legallergiásabb erre.

20N

2015. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Ha veszel neki szerintem mindenképp a paroddal vedd meg neki :)


A párod nem mondta, hogy a lánya mit szólt hozzád?

Mármint hogy örült-e, hogy az apukájanak van egy barátnője

2015. dec. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)


Az anyukája pszichiátriai beteg szegénynek nincs könnyű élete,ráadásul úgy van előadva neki hogy azért lett beteg az anyukája mert ők elváltak

(7 éve váltak el) A páromnak volt más barátnője is,őket sem szerette a lány :(

Nagyon félek az estétől

2015. dec. 22. 13:02
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésként semmiképp se kislányozz egy 14 évest, pláne ne 24 évesen, mert azzal el is vágtad magad. Igen kislány még, de kamasz!

Nem biztos hogy ünnepekre időzítettem volna az első találkozást, de gondolom ez már mindegy.

Vegyél valami apróságot, vagy pl. főzd meg a kedvenc kajáját, de ne úgy hogy ezt miattad főzted, hanem csak tök véletlen mert te is szereted.

2015. dec. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

14 éves, szóval nagy eséllyel egy lobbanékony, "hisztis" és könnyen sértődős kiskamasszal találod szemben magad. Nem kislány már, ezért ne kezeld kisgyerekként, illetve ne tegyél fel neki túl sok (és komoly) kérdést, mert faggatózásnak fogja venni és csak ront a helyzeten, hiszen valószínűleg amúgy is negatív hozzáállással fogadja "apuka új barátnőcskéjét". Főzz olyan ételeket, amiket ő is szeret, de ne legyen körbeugrálva, illetve külön nem vennék neki semmit, hanem pároddal együtt ajándékoznék.

Sok szerencsét! :)

2015. dec. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták, ne kislányozd le! Cska 10 évvel fiatalabb nálad. Szerintem próbálj barátnőként, nővérként közeledni hozzá, nem anyapótlóként. Szerintem vegyél valamit, de nem tudom mit lehetne ami tetszik neki, ilyenkor még annyira szélsősőgesek tudnak lenni. Az egyik imádja bíbert, a másik halalcikinek tartja. érdeklődd meg az apjától, hogy mit szeret, mi érdekli, milyen stílusa van és az alapján válassz valamit.
2015. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kislányozást gyorsan felejtsd el. Egyébként meg legyél kedves, nyitott, érdeklődő. Viselkedj úgy, ahogy te is elvárod tőle.
2015. dec. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Úgy gondolom, hogy túlságosan nagy jelentőséget tulajdonítasz ennek a dolognak. És a párod is, amennyiben fontos neki, hogy a 14 éves, kamaszodó lánya mit gondol rólad, vagy mit sem. Hagyjátok, hadd fejezze ki magát, ő még nem felnőtt, most alakul csak a gondolatvilága, most kezdi megismerni önmagát. Ne vegyél neki ajándékot, mert még nem ismered, és ezt szeretetkoldulásnak, álszentségnek és álkedvességnek fogja venni. Minél jobban érzi, hogy meg akarsz neki felelni, annál jobban fog téged utálni. Foglalkozz inkább a pároddal, örülj neki, a lánnyal meg annyit beszélgess és annyit kérdezz tőle, amennyire ténylegesen kíváncsi vagy és amennyi neked is jól esik. Ne kezeld kiváltságosként, mint valami hercegnőt... Nem éri meg hidd el. Ha a lány látja, hogy az apja boldog veled, az már fél siker. Nem azt mondom, hogy ha szemtelenkedik veled, akkor ne védd meg magad. Mert ok nélkül azért ne alázgasson csak azért, mert szereted az apját. De nem is kell túl lihegni ezt az ismerkedést/barátkozást. Az összhang csak akkor jön meg, ha nem erőltetjük, NAGYON FONTOS EZ! Szóval, szerintem nyugodj meg!
2015. dec. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előbbi vagyok, összefoglalva a legjobb tanács neked és a párodnak, hogy ne adjátok a lány alá a lovat! Ne éreztessétek vele azt, hogy ő itt a hercegnő, akinek kiváltságos a véleménye. Minél jobban azt érzi, hogy hatalma van feletted, annál undokabb lesz! Egyszerűen kezeld természetesen, tudatosítsd magadban, hogy ő nem egy "ellenőr", akinek az a dolga, hogy téged jóvá hagyjon- e, vagy sem. Az apjával szeretitek egymást, ez a ti döntésetek, ti két felnőtt ember vagytok. Ha a gyerek ezt nem érzi felőletek, nem fog titeket tisztelni. Ne rendeljétek alá magatokat az ő lelki világának, ugyanakkor fogadjátok el a kamaszságát, belé fojtani se akarjátok azt. Erre mondtam, hogy engedjétek, hogy kifejezze magát, de ha ok nélkül sérteget, azt nem kell hagynod és a párodnak sem. Nem árt, ha megtanulja a gyerek, hogy ne sértegessen másokat, csak azért mert nem körülötte forog a világ. Nem kell félnetek attól, mit szól majd hozzá, szerintem amikor majd hárman lesztek, nyugodtan legyetek közvetlenek egymással a pároddal, ne fogjátok vissza magatokat, hadd lássa a gyerek, hogy boldogok vagytok. Az apa figyeljen oda arra, hogy ha a gyerek beszól esetleg neked, akkor hagyja, hogy te védd meg magad, ne ő torkolja le a lányát. Ilyen esetben például fontos, hogy felnőttként kezeljétek őt, mert ha az apa letorkolja, árulásnak fogja érezni. Higgyétek el, hogy ha simán korrektek vagytok a lánnyal és nem komplikáljátok túl, akkor mindennel meg fog békélni! Ha nem érzed jól magad, nyugodtan vonulj félre, hadd lássa a gyerek, hogy felelősségtudatos nő vagyok, aki meri vállalni önmagát, ettől is jobban fog tisztelni. Én inkább téged féltelek ettől, mint a kislányt, mert abból, amit leírtál nekem igencsak úgy tűnik, hogy apuci már hercegnőt csinált belőle, aki bármit megengedhet magának. :-D
2015. dec. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!