Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves lány vagyok és nem...

17 éves lány vagyok és nem bírom elviselni az osztályom. Szerintetek is bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
egy matekos osztályba kerültem, mert általánosban nagyon szerettem a matekot... de hamar rájöttem a gimiben, hogy ez nekem mégse tetszik annyira.. de ekkor már nem lehetett váltani. nem megy a matek( nem állok bukásra de nincsenek jó jegyeim) ahogy a fizika, infó, kémia se az erősségem.. viszont a jövőben,ha 18 leszek szeretnék önkénteskedni, segíteni az embereknek. felnőttként is valami ilyesmivel szeretnék foglalkozni. a baj az, hogy mivel nem tanulok túl jól, az osztályom kiközösített, butának tartanak, kinéznek maguk közül, beszólogatnak, kinevetnek... elmondtam nekik, hogy szerintem nem a tanulás a legfontosabb az életben amire az egyik fiú szánalmasnak nevezett.... nem bírom ezt elviselni, már csak egy évem van velük, de egyre értéktelenebbnek érzem saját magam, nem érnek sikerek
2016. jan. 3. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Keress másban sikereket, ne a tanulásban! Persze a tanulás is nagyon fontos dolog szerintem, de ha úgy érzed ebben nem érnek sikerek, akkor keress mellé mást, amiben igen. Az osztályoddal pedig ne foglalkozz.. Amint találsz valamit, ami lefoglal, élvezed, szereted és még sikereid is vannak benne, úgy egyre kevésbé fognak érdekelni a bántó osztálytársaid.
2016. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sza_rd le az osztálytársaid.
2016. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert nem érdekel mégsem a matek, meg más tantárgyak még tanulhatnál. Nem kell a jövőben foglalkoznod ezekkel a tárgyakkal, de most kötelességed kijárni az iskolát, ez most a munkahelyed, ahol helyt kell állnod.
2016. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nálunk én azért voltam kiközösítve mert tanultam

szerettem volna helyt állni, nem nagyon foglalkoztam

szerencsére voltak/vannak máshonnan barátaim akik nem egy strébert láttak bennem vagy azért mert nekik is fontos volt a tanulás, vagy azért mert engem akartak megismerni

önkénteskedtem is a gimi alatt, sok pluszt kaptam onnan is :)

ha úgy érzed semmiképp nem megy gondolkozz el az iskola/osztály váltáson

sztem tagozatos osztályból, mondjuk egy általánosba még most is át lehet menni

én is mindenképp segítő szakmát szerettem volna tanulni, védőnőnek tanulok, de gondolkodtam a gyógypedagógián, gyógytornán is ezekhez viszont elég magas a ponthatár

te mire gondoltál?

2016. jan. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahaa, szóval önkénteskedni szeretnél. És megélni miből tervezel?
2016. jan. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Az iskolában annyi érdekesebb dolgot lehet tanulni, mint a matek.

Például ezt, hogy mihez kezdj egy ilyen helyzetben, és hogy hogyan szedd össze magad. Vagy hogy mit tegyél, hogy ne érezd magad értéktelennek. Vagy hogy ne az legyen a legnagyobb problémád, hogy egy random valakinek nem tetszik a fejed ("az egyik fiú szánalmasnak nevezett").

2016. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem mehetsz át másik osztályba?


Nálunk ha valaki nem írt elég feladatot a matlapokba, vagy nem volt elég jó a kötelező versenyeken, akkor át KELLETT menni a párhuzamos osztályba. Még félbe is osztották az osztályt, a különböző eredmények szerint.


KÉrdezd meg még egyszer szerintem.

2016. jan. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Állj a sarkadra, és válts. Iskolát, vagy osztályt. Beszéld meg a szüleiddel, nem érdemes elpazarolni az életedből 1 évet sem olyan dologra, ami nem érdekel, nem szereted, vagy nem megy. Látom, ezzel te tisztában is vagy, és az is pozitív, hogy tudod, mi az ami érdekelne inkább. A tanulás nem egy ördögtől való dolog, nem is bemagolandó képleteket, oldalakat jelent, csak sajnos az iskolarendszer ennyit láttat az egészből a diákok számára. A tanulás nem más, mint hogy az, ami tényleg érdekel, jól, jobban akarod csinálni, és ehhez keresel ismeretanyagot, iskolát, tanárt, akármit. Így, hogy már csak egy éved van, lehet érdemes valahogy mégis kibekkelni azt ebben az iskolában, de már most tűzd ki a célt, hogy valami neked való humán vonalon mész utána tovább, például Andragógia, Szociális munka, Pedagógia, Művelődés szervezés, Egészségügyi asszisztens stb. Nézd meg pl. a Kodolányi János Főiskola honlapját, van főiskolai képzés is ezekből, de vannak 2 éves szakképzések is. Előre!
2016. jan. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!