Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha a kamasz fiam...

Mit tegyek, ha a kamasz fiam gyakran "depressziós"?

Figyelt kérdés

14 éves, tudom, a hormonok, meg minden, de gyakran befordul önmagába, a legkisebb sérelemből is óriási lelki probléma lesz, nem lehet hozzászólni olyankor, mindenki az ellensége, világfájdalom stb.

Egy konkrét példa. Kapott egy egyest, ezért az apja elkobozta a telefonját, hogy a telózás helyett tanuljon. Az eredmény: világfájdalom, senki ne szóljon hozzá, hagyjuk békén, bánatában, nem eszik, nem vacsorázott, nem kommunikál senkivel, a közeledést elhárítja.

Mit lehet ilyenkor tenni, hogy lehet ezt kezelni?

Gyakran minden ok nélkül ilyen, illetve látszólag minden ok nélkül, mert nem tudhatom milyen sérelem érte pl az iskolában akár, amit nem mond el, csak otthon duzzog, szenved. Amúgy meg olyan közvetlen, jólelkű, nyitott, lelkizős fiú, jó a viszonyunk, mindent elmond nekem, csak amikor ilyen depis, nem tudom mit kezdjek vele. Nem akarom elrontani. A kapcsolatunkat. Mit tegyek?



2016. jan. 5. 21:40
 1/9 gnoomage ***** válasza:
4%
A fiad egy punci, vidd pszichológushoz.
2016. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2%
Semmi különös, csak duzzog. Hagyd figyelmen kívül!
2016. jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4%
Neveljétek meg míg nem késő... nehogy aztán 23 évesen beállítson a párjával, Zolikával mert bebeszélte magának hogy ő meleg.
2016. jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, lepontoztak, de tényleg gáz a fiam mostanában. Már én is gondoltam pszichológusra. De őt nem vinném, hanem inkább én kérnék tanácsot, mert egy szakember csak tudja, hogy kell lereagálni az ilyen helyzeteket, mit jelent a viselkedése stb. Nagyon túlzó reakciói vannak az ilyen helyzetekre, mindent támadásnak vesz, és akkor hiába akarok segíteni, csak ártok vele. Eddig nem volt ilyen, teljesen normális átlagos gyerek volt, de most kamaszodva egyre érzékenyebb, egyre önbizalomhiányosabb, egyre szélsőségesebb.
2016. jan. 5. 22:16
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Ez nem depresszió csak a tinédzserkor, majd kinövi. Hagyni kell ilyenkor, neki teszel jót ha nem azt érzékelteted hogy ő a világ közepe. Csak egy fázis amit a legtöbb mai fiatal átmegy.
2016. jan. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jaj, csak nem meleg, barátnője már most van... Most is az a legnagyobb baj, hogy a teló nélkül nem tud kommunikálni a kislánnyal...

Neveljük meg. Oké, hogyan? Konkrét tanács van?

Én is tudom, hogy nevelni kell, és nagyon nem szeretném elrontani..

2016. jan. 5. 22:19
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az 5-ös választ, azt hiszem eltalálta a lényeget.
2016. jan. 5. 22:23
 8/9 anonim ***** válasza:
8%

Ez tinédzsekori hiszti, amire nyilván még rá is játszik. A helyedben közölném vele, ha úgy viselkedik, mint egy hisztis óvodás, úgy is lesz kezelve, se telefon, se suli utáni eljárkálás, amíg nem képes értelmes ember módjára viselkedni meg kommunikálni.

Amúgy meg nehogy adjad alá a lovat, hogy dobálózol a "depresszióval". Nem depressziós a gyereked, hanem fiú létére egy hisztérika. "Bánatában" nem eszik? Jaj de sajnálom. Akkor feküdjön le éhesen, de akkor se édesség, se rágcsa, se üdítő ne legyen elérhető. Ha nem teszi a kötelességét és nem tanul, nem jár neki különleges kiváltság, mint telefon. Nem tudja a csaját elérni, tényleg? De sajnálatos, de óvodásoknak fölösleges a párkapcsolat.

Fektessétek le a játékszabályokat érthetően és világosan és tartástok magatokat ehhez, nem kell ám benyelni ezt a kamasz világfájdalmat.

2016. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tipikus tini, más dolgok fontosak neki mint nektek és nem viseli jól az ilyet, majd kinövi.

Ez még nem hisztérika, az a hisztérika mikor egy 19 éves fiú olyan IGAZI hisztis p***a hangnemben magyarázza (vinnyogja) nekem hogy én mekkora s**r alak vagyok mert megsértettem az érzéseit (istenem mennyi lelki erő kellett hogy ne röhögjek ott helyben)

2016. jan. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!