Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, vagy ez...

Depressziós vagyok, vagy ez valami kamaszkori "lázadás"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Napok óta fáradtnak érzem magam, úgy érzem, mintha bármikor lecsukódhatna a szemem, de közbe mégsem akarok aludni, vagy pihenni.

Néha rám jön a 'senki se szeret' érzés, és odamegyek minden mozgó élőlényhez, hogy öleljen, vagy pusziljon meg.

Néha meg pont az ellentettje... ha megpuszil, vagy megsimogat valaki, akkor már lököm is el magamtól.

Mindenen sírok... szó szerint. Azon is, hogy YouTube - on láttam egy szomorú videót, amiben elütnek egy kutyát. Persze egy történetben volt, és a videó képekből állt, szóval... mindegy. De mivel nekem is van kutyám, elkezdtem sírni, mert én is féltem a kutyám ettől, és mi lenne, ha valaki bántaná, és meghalna... ilyen elméleteim vannak.

Azon is sírok, ha mondjuk valakivel összeveszek. Nem tudok mást tenni, egyszerűen elmegyek onnan, és elkezdek sírni.

Nem szoktam mosolyogni. Persze, ha valami jó történik, vagy vicces, akkor nyilván, de... amikor megyünk pl. fagyizni, sok ember közé... mondja anya, hogy kicsit mosolyogjak, de egyszerűen nem akarok. Miért kellene mosolyognom?

Rossz kedvem van az esetek 50-60% - ban. Aztán elmúlik. Aztán visszajön. Aztán elmúlik... és így tovább.

Néha hozzám se lehet szólni, annyira látszik rajtam, hogy fejbe verem azt, aki most velem mer foglalkozni... eléggé bunkó szoktam lenni ilyenkor, és az a legrosszabb, hogy észre se veszem.

Nem akarok itthonról kimozdulni.


Ezekből látható, mi bajom van? Depi, vagy csak a kamaszkor?

Azt megjegyzem, sosem merült fel bennem, hogy bántom magam.


Köszönöm, sziasztok!

12/L



2015. aug. 7. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
:) Kamaszkor, igen, nagyon pontos leírást adtál. Írj naplót, minden nap. Gyakorolj valamilyen hangszeren, rajzolj, fessél. Ezek segítenek a kamaszkor viharait lecsendesíteni és nagyon nagy haszna is van a későbbi éveket nézve. Az ön- és világmegismerésben is segítenek.
2015. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. c:
2015. aug. 7. 11:00
 3/9 anonim válasza:

Ez teljesen normális, nálam is így van.

Kamaszkorban az érzéseink nem csak erősebbé válnak, hanem gyorsabban is változnak.

Ha elmúlik, akkor teljesen normális, mint már mondtam (kamaszkor).

Ha nem múlik el, akkor valószínűleg depi, akkor pszichológushoz kell fordulni.

De ahogy írtad, én úgy látom, ez csak kamaszkor.:)

2015. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, a kamaszkor lehet az oka, tehát a hormonok! Ne aggódj, nem vagy egyedül ezzel a problémával, én is hasonlóképp éltem meg ezt az időszakot! Egy szót jegyezz meg, ami mindenre érvényes, tehát mint minden, ez is : Elmúlik! :) 20/N
2015. aug. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy az. c:

Remélhetőleg megváltozok majd a sulis időszakban.

2015. aug. 7. 11:04
 6/9 anonim ***** válasza:
A 4. válaszoló vagyok! Még annyit hozzátennék, hogy végre egy szépen összeszedett szöveget olvashattam el, helyesírási hibák nélkül! Köszönöm!
2015. aug. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én köszönöm a dicséretet. c:
2015. aug. 7. 11:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia kedves kamaszlány!

Hogy vagy a kérdésed megírása óta?

Annak kapcsán olvastam a kérdésedet, hogy most az én 14 éves kamasz fiamról is hasonló kérdést tettem fel, mert a viselkedése nagyon túlzóan szélsőségesen depresszióssá vált az utóbbi időben, hasonlóan viselkedik, mint amiket te leírtál. Engem is megnyugtattak, hogy ez csak a kamaszkor, és elmúlik. Reméljük. Te hogy vagy?

2016. jan. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Velem is ugyanez van csak én bántanam magam:)
2019. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!