Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit és mennyi házimunkát...

Mit és mennyi házimunkát végez otthon 10-18 éves fiad?

Figyelt kérdés
2016. jan. 11. 08:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Rendszeresen vagy alkalomszerűen? Kötelező vagy jutalmat kap érte? Hogy áll hozzá? Mennyi idős most a fiú?
2016. jan. 11. 08:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem az enyém, rokon gyerekek.


15 évesek. Mindkettő teregetett nyáron, az anyuka dolgozott. Bevásároltak, ilyenkor fát hordanak a kazánházba, be tudnak fűteni. Postára járnak, havat dobálnak, autót takarítanak, udvart rendeznek. Ennyit tudok.

Szoktak zsebpénzt kapni, nem is keveset.

2016. jan. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

13 éves fiaim vannak. A saját szobájukat már évek óta ők tartják rendben. Elvárom, hogy a mosnivaló ruhákat a szennyesbe rakják. Étkezés után segítenek elpakolni. A mosogatógépet ki-be pakolják, leviszik a szemetet (nem maguktól, csak ha megkérem őket, de akkor szó nélkül).


Igazából amire megkérem őket, azt megcsinálják, nem várok el tőlük sokat, arra törekedtem, hogy kialakuljon a rend iránti igényük. Soha nem jutalmaztam őket ezért, én sem kapok jutalmat, ha takarítok, feltételek nélkül is tisztán kell tartanunk a környezetünket.

2016. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!