Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, elutaznátok érettség...

Kamaszok, elutaznátok érettségi előtt több, mint 2 hétre? Vagy az az időszak nagyon húzós már?

Figyelt kérdés

Szerencsére már csak két tárgyból kell érettségiznem, magyarból és történelemből, mindkettőből ötös voltam végig. Tehát nem az lenne, hogy 7 nap alatt akarom bevágni a 4 éves tananyagot.

Ajándékként kaptam ezt az utat a legjobb barátnőmtől, március 13.-án indulnánk, 31.-én jönnénk haza...

Egyrészt nagyon örülök neki, mert az egyik programra 4 éve várok, másrészt jó kikapcsolódás, "erőgyűjtés" lenne az érettségi előtt. Csak ugye közben ott van az, hogy furán jön ki, hogy amíg mások éjjel-nappal tanulnak, én pihenek, napozok és bulizok, táncolok.

Anyáék szerint menjek nyugodtan, az éveken át tartó tanulás nem fog ezalatt az idő alatt eltűnni, meg majd a gépen, ha már nagyon unatkozom, előszedhetem a tételeket...


Csak pl. most sem vagyok otthon és néhányan már erre is húzzák a szájukat, hogy "jól megy". Meg azt se szeretném, hogy érettségin legyen gáz, aztán kapjam a lesajnáló tekinteteket.


2016. jan. 16. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj! Tudod, amit tudnod kell az érettségihez! Nem ezen múlik! Nem lesz gáz. Sokkal nagyobb feneket kerítenek neki, mint amekkora valójában! Jó szórakozást!
2016. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Nyugi, senki nem tanul "éjjel-nappal" az érettsègire ;)

Én mennèk a helyedben, igaz már 37 vagyok, megtanultam magasról letojni, hogy kinek mi a vélemenye, főleg az ilyen "jólmegy" irigy idiótákéra :)

2016. jan. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Nyugodtan menj el. Azt írod, március 31-én vissza is jönnél - utána még van egy hónap az érettségiig! A legtöbben nem is kezdenek el április előtt készülni rá, még a rosszabb tanulók sem... és mégis átmennek, sokan jó jegyekkel.

A magyar írásbelire nem is nagyon lehet készülni, ha a novellaelemzést vagy az érvelést választod, a szóbeliig meg még hátra lesz 2,5 hónap.

A töri sem nehéz, nagy része szövegértés, ha végig 5-ös voltál belőle, simán menni fog.


Jó utat! :)

2016. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Menj! Nekem is van egy barátnőm, az írásbeli első hete után elutazik, haza sem jn a szóbeliig (4-5 hét). Neki öt tárgya van.

Egyrészt, nem kell azzal foglalkozni, hogy ki húzza a száját arra, hogy mit engedhettek meg magatoknak, és mit nem.

Másrészt, márciusban még úgysem fogsz az érettségire aktívan tanulni. (Nagyon kevesen teszik azt)

Harmadrészt, napozás közben is tudsz tételeket olvasni, ha már nagyon unod magad/nagyon szeretnéd.

18L, szintén érettségi előtt

2016. jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!