Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha anya kb....

Mit tegyek, ha anya kb. életképtelennek tart?

Figyelt kérdés
Sosem mondja konkrétan, csak ilyen elszólásokból érzem, meg ahogy az ismerőseinek beszél rólam. Egyszerűen totál fogalmam sincs, mire alapozza, hogy mennyire béna, esetlen, szerencsétlen, félénk stb. vagyok, mert a környezetemben senki nem gondolja rólam ezt (rajta kívül of course), én magamat pedig pont az ellentétének látom, társasági ember vagyok igazából önbizalomhiány nélkül. Anya a tesómmal is ugyanezt érezteti, pedig ő is olyan mint én, közvetlen és sok barátja van. Más gyereke persze "tökéletes". Rám nincs különösebb hatással azon kívül, hogy kissé idegesít a dolog, de szerintem a tesómat túlzottan befolyásolja ezzel az elmebeteg negatív gondolkodással. Egyszerűen rajta is rengetegszer látom már ezt a depressziós pesszimizmust...

2016. jan. 17. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem mondja ki konkrétan, akkor miből gondolod ezt egyáltalán? Lehet, hogy csak túlgondolod.
2016. jan. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg így van, akkor anyádnak van szüksége segítségre.

Nincs esetleg olyan személy a családban, akivel meg tudnád osztani, és tudna beszélni anyáddal? Esetleg nagynéni/nagybácsi, vagyis az ő testvére?


Persze Te is beszélhetsz vele, de valószínűleg éretlen gyereknek tart, miért hallgatna rád?


Esetleg másik megoldás, hogy írsz neki egy levelet. Fontos, hogy ne arról írj, hogy ő milyen, hanem hogy Te hogy érzed magad azok miatt a dolgok miatt, amiket mond és csinál.


Aztán fűzd hozzá, hogy ezzel tönkre teheti a tesód önbizalmát egy életre (lehet hogy ez már meg is van sajnos), és hogy fordulhatna szakemberhez, maga is könnyedebben venné a nehézségeket. Vagy valami ilyesmi.


Nem könnyű a helyzeted, átéltem hasonlót, picit másképp. 10 évembe telt kijönni belőle...

2016. jan. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez megy... 18/L
2016. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!