Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha tizenéves gyereketek...

Ha tizenéves gyereketek depressziós lenn, mit tennétek? Komolyan vennétek?

Figyelt kérdés

2016. jan. 25. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Szakemberhez mennénk.
2016. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenképpen. Én már elsős korában is vittem pszichológushoz iskolai szorongás miatt és segített.

Én is voltam depressziós, én is csak szakember segítségével tudtam kijönni belőle, egy kamasz meg amúgy is nehezebb helyzetben van!

2016. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kamaszként depressziós voltam.A szüleim nem segítettek sőt!!Az eredménye jó pár heg,gyomormosások,stb.Közel a 30-hoz pszichiátrián kötök ki kerül fordul mert vannak jobb hónapok és van amikor nagyob nehéz!Ez ugyanúgy vetegség!Nem szabad legyinteni rá!!!
2016. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Ha még nem volt orvosnál, akkor nincs is diagnózis. Akkor nem tudhatod, hogy depressziós vagy csak rosszkedvű. Azt, hogy elviszem-e orvoshoz, aszerint dönteném el, milyen erősek a tünetek. Például néha-néha levert vagy esetleg vagdossa az ereit - nem mindegy. Utóbbi sajnos divatként terjed.
2016. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen! Ahogy a testi bajait komolyan veszem, úgy a lelkieket is komolyan venném. Segítenék neki, támogatnám, orvoshoz vinném. Ez nem is kérdés.
2016. jan. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mért ne vennénk komolyan? Azért egy kamaszon látszik, hogy jól van-e lelkileg vagy sem.

Beszélgess vele sokat, ha szükséges vidd orvoshoz, az ilyesmi nem játék!

2016. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Én mindenképpen szakemberhez fordulnék, mert a depresszió nem játék! Testi tünetek is jelentkezhetnek egy depressziós betegnél. Ha magára hagyod, felnőtt korában Téged fog okolni, mert nem foglalkoztál vele, nem szeretted eléggé. Sajnos nekem is van olyan ismerősöm, (most 42 éves lesz), akivel nem foglalkoztak a szülei, most depressziós és nem tud kimászni belőle, a szüleit okolja mindenért, ami vele történik. Vidd el szakemberhez mindenképpen.
2016. jan. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Komolyan vennénk. A depresszió az egyik legsúlyosabb és legaljasabb betegség. Ritkán gyógyul, mert hazánkban szinte senki sem foglalkozik ezzel a betegséggel.

De nagy kérdés, hogy tényleg depressziós-e? Mert ha nem, és elviszed pszichiáterhez, ő három hét alatt megbetegíti , de örök időkre. A tünetek okát kell megszüntetni- és az ok mindig valamilyen félelem, vagy magány- nem pedig elálmosítani a gyereket tablettákkal, hogy mozogni se legyen kedve.

2016. jan. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ezért inkább pszichológushoz kell vinni, nem pszichiáterhez. A pszichológus az EMBERT kezeli, nem a diagnózist.
2016. jan. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!