Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szüleim nem engedik, hogy...

A szüleim nem engedik, hogy arra az egyetemre menjek, amelyikre szeretnék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, miért nem engedik.
2016. febr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mert magánegyetem. Próbáltam velük megértetni, hogy akkreditált, de sajnos nem engednek. Pedig a jó tanulók, akiket ismerek, mind odamentek.

A szüleim kötelezek, hogy arra az egyetemre menjek, ahol ők végeztek. De én nem szeretnék odamenni

2016. febr. 9. 10:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És többe is kerülne, ha a magánegyetemre mennél? Ha nem, akkor próbáld őket meggyőzni, hogy miért jó az az egyetem (és ne azzal hogy mások is oda mentek). Meg Te is nézz utána annak az egyetemnek, amit ők javasolnak, lehet hogy megtetszik.
2016. febr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
nyilván tudják mi a legjobb neked. neha érdemes az ősökre is hallgatni...amúgy ezt velük beszéld meg és ne a net népével...
2016. febr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem engedték, csak arra, amit ők kitaláltak. 5 évet elbs.ztam a semmire, mert addigra szedtem össze a bátorságom, hogy otthagyjam a sulit.

Szr ügy, de leesett nekik - igaz, későn, és én is bes.zptam.

2016. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát attól is függ ők mit akarnak és te mit akarsz, milyen képzésről van szó.

Amit ők akarnak, ahhoz egyáltalán nincs kedved/érzéked? Mert tegyük fel ha pénzügyre akarnak küldeni neked meg semmi érzéked hozzá...hát az akkor nem fog menni.


Másrészt meg amit te akarsz, amellett milyen érveket tudsz felhozni? Nemzetközileg jobban használható? Mert mondjuk egy államigazgatási szak vagy egy bölcsész, nem igazán állja meg a helyét külföldön. A nyelvszakok sem túl hasznosak ebből a szempontból. Szóval van itt egy halom kérdés amik nélkül nehéz segítséget adni.


Viszont összességében szerintem állj nekik elő egy nagyon alapos érveléssel, miért szeretnéd az az egyetemet, azt a szakot. Hogy tervezed a jövőd, hogy szeretnéd a karrieredet építeni, milyen munkában szeretnél majd elhelyezkedni. Ha túl drága az egyetem és ez a gond, akkor vállalj valami diákmunkát és segíts be a fizetésbe.

Ha látják a szüleid, hogy ennyire elszánt vagy, akkor tutira belemennek.

Szerintem itt a kommunikációval van gond, hogy ők ezt te meg azt akarsz....de igazából az kellene, hogy felnőttként előállj és megérveld amit akarsz.

2016. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

mivel már nagykorú vagy a jelentkezés leadásakor, egyszerűen leadod a jelentkezésedet ahova te szeretnéd.

ha emiatt képesek kidobni, vagy nem támogatni, akkor így jártál, kénytelen leszel dolgozni majd egyetem mellett. de még mindig jobb, mint elmenni egy olyan szakra amit csak ráderőltetnek.

2016. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemről vagy szó?
2016. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es, nem feltétlenül nagykorú az ember, amikor jelentkezni kell. Főleg, ha azt nézzük, hogy az érettségikre már december közepéig le kell adni a jelentkezést, és nem mindegy, hogy miből emeltezel. Én pl február 28-án töltöttem a 18-at, február 15-ig pedig le kell adni az egyetemi jelentkezést. Csomóan voltunk még így, a legfiatalabb csak április 3-án lett 18 éves. Vele azt csinálták a szülei, hogy jól van, jelentkezz ahogy akarsz, de utolsó helyeken jelöld meg azokat is, amiket mi szántunk neked (egyáltalán nem volt hozzá tehetsége a lánynak, amire küldték). A július elejei változtatós héten pedig beléptek az e-felvi fiókjába, és előre hozták az ő választásukat. Szerencsétlen sírva mesélte, hogy mi történt.


Kérdező esetében persze nem tiszta a helyzet. Mert ugye lehet pénzügyi menedzsmentet tanulni az IBS-en is félévente egymillióért, meg a Corvinuson is ha jól tanulsz ingyen, ha kevésbé akkor meg 315 000-ért félévente.

2016. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7# vagyok. én tavaly felvételiztem. akkor 1 ember volt még kiskorú, a 35-ből.

amúgy undorító dolog amit írtál, hogy a szülők beléptek sorrendet módosítani.. mindenkinek magának kéne eldöntenie,hogy mit akar tanulni+ dolgozni utána...

2016. febr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!