Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Meg tudnam valtoztatni ezt a...

Meg tudnam valtoztatni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
A szuleim nagyon rongyrazosak, oriasi luxusban elunk. A hazunk akkora hogy semmi otthonossag nincs benne, ugy erzem magam mint egy bolha a 2m-es medenceben. Egybol megkapok mindent, keres nelkul. Iphone 6 telefonom volt, annyi volt a hibaja hogy veletlenul elejtettem es fulhallgatoval vagy kihanhositva tudtam csak telefonalni, kulonben nem hallottam semmit. Nekem igy is tokeletes volt, annyira nem is telefonalok sokat hogy ez ne legyen megoldhato. Erre ma apukam hazaallit egy 6 plussal amire semmi szuksegem, felesleges, tokeletes volt a 6 is nekem ugy, vagy eleg lett volna ha elviszi szervizbe. Anyukam a ruhavasarlasaval es a markaszeretetevel keszit ki. Itthon is tip top vagyok mindig, nincs egy kinyult felsom se amiben flangalhetnek itthon. Nem csak ram koltenek ennyit, ok is ilyenek, nagyon fontos nekik a megjelenes, amit meg is ertek de szerintem ez mar valami sznobsag felso hatara. Nagyon szeretem oket es orulok hogy jo eletkoeulmenyek koze "csoppentem" de a tarsadalombol kirekesztettnek erzem magam valamilyen szinten es ezert szerintem a szuleim a felelosek legfokepp. Nem ertem miert ugranak egybol a legujabb es legdragabb eszkozoket, ruhakat megvenni mikor szerintem felesleges es sokkal fontosabb dolgok is vannak az eletben. Szeretnem ha megvaltoznanak, nem a kulsosegeket tartanak fontosnak, es rajonnenek hogy a belso ertekek fontosabbak. Mit tegyek hogy ne a luxus korul forogjon az eletem tobbe? Allami iskolaba jarok, napi szinten latom masok hogyan elnek, mit engedhetnek meg maguknak. Nincs nagyon baratom se, es szerintem ez azert lehet mert ok is ugyanugy mint en is latom az eletkorulmenyeiket latjak amit a szuleim muvelnek.. egyebkent jo fejek a szuleim, szoktak segiteni masokon is anyagilag, es tudom hogy szeretetbol csinaljak ezt, de en egyaltalan nem igenylem es szeretnem ha nem ugy neznenek ram az osztalytarsaim mint egy foldonkivulire. Egyre inkabb bant a dolog es mindenkepp valtozast szeretnek.
2016. febr. 18. 00:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Na, hat ez nagyon zavaros lett, de azert remelem ertheto a lenyeg. Bocsi faradt vagyok mar, aludni keszultem de csak ezen tusok ragodni.:(
2016. febr. 18. 00:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondd ezt el nekik így, hátha megértik.
2016. febr. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor biztos kapsz zsebpenzt is. Vegyel abbol olyan telot, meg ruhakat, amilyeneket te hordanal szivesen es ami kozelebb van a tobbiek penzarcajahoz. Oltozkodes teren ugyse art kialakitanod a sajat stilusodat. Elso lepesnek megteszi. Masodik lepes h elmondod a szuleidnek, h erre miert volt szukseged (vagyis azt, amit itt nekunk).
2016. febr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Akkor segítsd azokat a társaidat, akik semmit sem engedhetnek meg maguknak és talán még éheznek is.
2016. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Vegyél kaját a suliban azoknak akik ezt nem tehetik meg.
2016. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!