Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem szeretek iskolába járni,...

Nem szeretek iskolába járni, mindig egyedül érzem magam, és folyton azt érzem, hogy rólam beszélnek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nagyon utálok iskolába járni,de nem csak oda,mondhatnám emberek közzé menni.

Most,hogy már holnap megint menni kell ideges vagyok,tövig rágom az ujjaim,félek.

Egy ember van akivel szoktam lenni,de neki is megvan a társasága én meg úgymond csak egy "kellék"vagyok.

Mindenki feltalálja a helyét,és még eleinte hiába próbáltam barátkozni,kedvesnek tűnni rá jöttem,hogy nem megy.

Ha nevetnek például hangosan,vagy ha egy percre is valakivel összeakad a pillantásom,akár egy osztálytárssal,vagy idegennel mindig úgy érzem,hogy rajtam nevetnek,rólam beszélnek,megvetnek,kinevetnek és ez nagyon rosszul esik.

Mostanság már inkább elfordulok,és jobb is ha nem látom,hogy tényleg rám néznek,vagy nem.

Hiába vagyok egy társaságban egyedül vagyok,és úgy érzem nem vagyok oda való.

Régen is csináltam hülye dolgokat,mert általánosban sem szerettem kifejezetten menni.Például jeges vizet ittam,meg hideg vízbe fürödtem,egy szál bugyiban ültem le a hideg kőre februárban,hogy csak beteg legyek,és ne menjek iskolába.

Ilyen kétszer fordult elő.

Most már nem csinálom,de nagyon jól esne ha nem kéne járnom.

Iskolát nem váltanék,mivel tudom,hogy ott sem lenne jó.Úgy érzem sehol se jó.

Fogadjam el,hogy én egyszerűen nem vagyok barátkozós fajta,és ki kell bírnom egyedül?

Nevetségesnek tűnhetek egy felnőtt szemében amit most leírtam,de nagyon rosszul érzem magam,és remélem,hogy ez később elmúlik.EL fog?

15L


2016. márc. 29. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Kezeltesd magad! Ez mentális betegség.
2016. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ennyire vészes lenne a helyzet??
2016. márc. 29. 13:39
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Igen, ez már az.Keress fel egy pszichológust.Utána sokkal jobb is lenne minden.
2016. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Valóban érdemes felkeresned egy szakembert (pszichológust), mivel az, amin te keresztülmész, ellehetetleníti az életedet. Nagyon komoly fóbiád van, amin egyedül nem fogsz tudni túljutni, mert az nem megoldás, hogy nem jársz többé iskolába, emberek közé. Ezzel sajnos meg kell küzdeni, ehhez pedig jó segítséget jelent a pszichológus, akivel bizalmasan beszélgethetsz a gondolataidról, félelmeidről és arról, mi minden zajlik benned.
2016. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
36%

Szia <3 ha szeretnél beszélgetni irj nyugodtan én meghallgatlak :) <3

14/L

2016. márc. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Olvasd el az alábbi cikket, két huszonévessel beszélgetnek, akik felnőttként jöttek rá, miért „mások”.

[link]


Nem azt akarom ezzel mondani, hogy veled is ez a helyzet, csak azt, hogy ők a legjobb példák arra, hogy együtt lehet élni az embernek azzal, ha kicsit „kilóg a sorból”.

Alapból azt mondanám, hogy tini vagy, ilyenkor vannak nagyon rossz periódusai az embernek. De mivel azt írod, már általánosban is hasonlóan éreztél, valóban érdemes utánamenni, mi lehet nálad a háttérben.

Egyébként a szüleiddel nem tudsz erről beszélni?

2016. márc. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Minél többször hallgasd meg ezt a nyugtató hatású zenét/videót. Keress fel egy szakembert is!


https://www.youtube.com/watch?v=DCBvS9DY6Xg

2016. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor nekem is szakembert kell keresnem....

Szinten 15éves lány vagyok...ha van kedved,beszélgetni szeretnél erről,nyugodtan ír!Orulnek!

2016. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért ne ijesztgessétek már szegényt ilyenekkel, hogy autista. Az autizmus sokkal bonyolultabb ennél, és legtöbbször már gyerekkorban észreveszik. Tudom, mert van ilyen családtagom. Kedves kérdező, én is ezzel küzdök, már jó ideje. Ez szinte biztos, hogy szorongás. Tényleg az a legjobb, amit tehetsz, hogy felkeresel valakit, elsősorban az iskola pszichológust, vagy ha van pszichológus ismerősöd esetleg, akkor őt. Ne aggódj, mert ezzel elég sokan vannak így, de ha veszed a bátorságot és szakembertől kérsz segítséget, akkor sokkal jobban fogod érezni magad. :)
2016. ápr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy simán introvertált típus vagy?

(Ebben a videóban szépen összefoglalják a jellemzőit: https://www.youtube.com/watch?v=hvm1Ru523kM)

2016. ápr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!