Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy menjek így egyetemre?...

Hogy menjek így egyetemre? Teljesen elveszett a motivációm

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén érettségiző 19 éves lány vagyok. Lehet, hogy a problémám nem tűnik olyan nagy dolognak, de szeretnék tanácsot és egy kis biztatást kérni ezzel kapcsolatban.

Szóval, a középiskolai osztályom nem volt éppen a legjobb. Klikkesedésre hajlamos, rosszindulatú emberekből álló közösség volt. Az elmúlt években nagyon sokat szenvedtem emiatt. Ezért el is terveztem, hogy érettségi után "új életet kezdek" és teljesen kizárok bizonyos embereket az életemből. Szerencsére a választott szakomra senki sem jelentkezett az osztályomból. (nyelv) Viszont egy ideje megtudtam, hogy a reménybeli iskolámba és szakomra jár a volt barátom és a jelenlegi párja. Sajnos vele elég zűrös kapcsolatom volt, többször is megcsalt, megalázott mindenki előtt, kibeszélt a hátam mögött. Részben miatta lettem kiközösítve és nevetség tárgya, ebből pánikbetegség fakadt stb. A barátnőjével egyszer találkoztam, de nem beszéltem vele. Apró gesztusokból és elejtett kis flegma beszólásokból feltételezem, nincs jó véleménye rólam.

Ezek az előzmények. A problémám tehát az, hogy nagyon félek attól, hogy megismétlődik az ami középsuliban történt. Félek attól, hogy kikezdenek, kibeszélnek, összesugdosnak a hátam mögött és akár az egyetemen is rossz híremet keltik. Tehát rettegek attól, hogy nem fogok tudni elszakadni a múltamtól és a múltbeli énemtől mert nap mint nap látnom kell őket és talán hátrányom is származhat ebből.

Bocsánat ha kicsit zavaros lett.

Előre is köszönöm!



2016. ápr. 23. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tarts ki az elhatározásod mellett: ne törődj azokkal az emberekkel, akik miatt sokat szenvedtél. Rengeteg új ember lesz ott és nem tartom valószínűnek, hogy a volt barátodnak az lenne az életcélja, hogy befeketítsen téged, de ha mégis, az az ember annyit is ér...
2016. ápr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt volna az ideje felnőnöd, felfedezni, mi az igazán fontos. Az egyetem már más, mint a középiskola, de akkor sem lehet, hogy ilyen dolgok befolyásoljanak. Úgy tűnik, hogy a pszichológus nem végzett teljes munkát, ezért érdemes lehet folytatni valamiféle terápiát.
2016. ápr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azon a véleményen vagyok,hogy egy középiskolába/gimnáziumba nem nagy kunszt bejutni. Szinte bárkinek sikerülhet,viszont az egyetem az már nagyobb falat szerintem,így hát feltételezéseim szerint az egyetemen műveltebb,úgymond "intelligensebb" emberek vannak.

Másrészt pedig hidd el,idejük se lesz a te magánéletedbe vájkálni,hiszen a rád/rájuk zúdoló anyagmennyiség/beadandók,régi jegyzetek előkeresése,na meg a Neptun használata/felfedezése teljesen elveszi az ember agyi kapacitásának majdnem teljes egészét. Ezáltal örülnek majd,hogy ha aludni tudnak,nem ám még más dolgaival foglalatoskodni:)

Ne veszítsd el a motivációd,jó dolog ez az egyetem,és ne felejtsd,hogy ott nem 3 évfolyam van 60 emberrel,hanem sokkal-sokkal több:)

Ne izgulj,lehet az exed már el is felejtette a sztorit!:)

2016. ápr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :) Én nyelvszakra járok (angol), és hasonló problémáim voltak középsuliban, úgyhogy le is írom neked, hogy-mint változnak a dolgok. :)


Egyrészt, nincs olyan, hogy heti 40 órán keresztül egy adott közösséggel össze legyél zárva, főleg, hogy csak olyan 24-25 órád van. Egyetemen már teljesen megvan a szabadság, hogy azzal barátkozol, akivel akarsz, amellé ülsz le, aki mellé akarsz, nem kell osztálykirándulásokra menni, csoportmunka is ritkábban van... Bemész, a tanár megtartja az előadást, dolgozol, figyelsz, kimész. De ennél azért élvezetesebb szokott lenni.


Alapból kétfajta órád lesz, előadás és szeminárium. Az előadásokra általában 100-200 ember jelentkezik, és jó nagy termekben tartják, szóval lazán előfordulhat az, hogy az exeddel észre sem veszitek egymást. Főleg, ha esetleg ellazulja, és nem is jár be, mert előadásokra nem kötelező.

A szeminárium meg olyan, hogy 10-20 fős kiscsoportos foglalkozás, és hogy mindenki fel tudja venni, meg van hirdetve vagy 8 különböző időpontban legalább 3 különböző tanárral. Annak az esélye, hogy ezekből akár több ugyanolyanra is jelentkezel a volt pároddal és a mostani párjával, elég kicsi. Az is lehet, hogy egy olyan sem lesz köztük. Én pl. a legtöbb évfolyamtársamat csak egyszer látom hetente, max. 5 olyan ember van a 120-ból, akikkel több órám is van, és vannak olyan évfolyamtársaim, akiket még soha a büdös életben nem láttam... :D

2016. ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

"Főleg, ha esetleg ellazulja, és nem is jár be, mert előadásokra nem kötelező. "


előadásra járni mindig kötelező, csak nem mindig van katalógus

2016. ápr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk benne volt a TVSZ-ben, hogy nem kötelető bejárni.

Viszont az is benne volt, hogy ha az előadó vizsgára bocsátás feltételeként elvár bizonyos számú megjelenést, ehhez joga van, és katalógussal ellenőrizheti.

2016. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
86%-os vagyok, tényleg kicsit pontatlanul fogalmaztam. Tényleg vannak olyan előadások, ahol van katalógus, meg ahol a vizsgán beszámítják a részvételt, de az előadások számottevő részén nem kötelező ott lenni (ami nem egyenlő azzal, hogy nem is érdemes). Remélem, így már mindenkinek nyugodt a lelke. :)
2016. ápr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem ertem, most a tanulastol ment el a motivaciod? Mert vegulis tanulni mesz az egyetemre nem?

De ha valamitol nagyon rettegsz az be fog kovetkezni igy vagy ugy. Szoval azt mondanam ne nagyon foglalkozz az ilyen szarkavarokkal, meg hogy az exed baratnoje mit gondol rolad. Persze hogy nem vagy szimpatikus neki, valoszinuleg meg mindig vetelytarsat lat benned, ez elofordul de nem kell tul komolyan venni. Mikor szakitani fognak az exeddel (mert fognak) akkor majd mashogy all hozzad, bar nem mintha szamitana. A kozepsuliban volt ami volt, mar vege.

2016. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!