Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti meddig engednétek...

Szülők! Ti meddig engednétek ki 16-17 éves lányotokat barátokkal?

Figyelt kérdés
A hétvégén voltam fen Budapesten egy barátommal, délre értem fel. Az is nehézkes volt, hogy felengedjenek (az iskolám miatt egyre többször keveredek fel Pestre, utcanévről már tudom hol vagyok; szerintem jól tájékozódok, ismerem azt a környéket), de csak 4-ig engedtek. Ez azt jelenti, hogy három órát tölthettem fent... Csak én tartom ezt túlzásnak? Úgy érzem nem bíznak meg bennem a szüleim, vagy talán magukban- a nevelésükben nem bíznak. Októberben töltöm a tizenhetet. Világ életemben megbízható lány voltam, mindig időre hazaértem, nem jártam bulizni, javarészt otthon csücsültem (max sulibulikba mentem). Most viszont már szeretnék kimozdulni kicsit a barátaimmal. Látni Pestet éjjel is! Nézelődni, beülni kávézókba, éttermekbe. Villamosozni és metrózni! Kiállításokra vagy múzeumokba menni. De nem engednek sehová, pedig itt élek negyven kilométerre... Más szülő is ennyire fogja a gyereket, csak nekem lennének nagyok az elvárásaim? Nem iszom, nem cigizek, nem drogozok. A telefonomon mindig elérnek, a pénzemre, értékeimre és magamra is mindig vigyázok. Állítólag hálásnak kellene ezért is lennem, mert másnak ennyi szabadságot sem adnak. Ti hogy vagytok vele?

2016. ápr. 24. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Örülök ha elkerülhetem a fővárost de ha neked ez okoz boldogságot akkor engedniük kéne
2016. ápr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Engem kb. 7ig engedtek NYÁRON! Nekem is volt minden bajom, de idővel rájöttem, hogy nem bennem nem bíznak.. hanem az elmebeteg világban.

Fényes nappal a vonaton kezdett el egyszer molesztálni egy 40 körüli faszi.. (17-18 éves lehettem)

Örülj neki, hogy féltenek! Persze tudom könnyű mondani.. :) De átéltem én is azt, amit te.. talán próbálj meg több emberrel felmenni és ne egyedül! Engem olyankor mindig jobban engedtek, ha többen mentünk (és persze ismerte anyu a barátaimat, akikkel mentem) mert tudta, h akkor már azért nagyobb biztonságban vagyok! :)

2016. ápr. 25. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
97%
Jobb is ha fèltenek. :) 16 èvessen nem egyszer kellett már megvèdnem magam este.
2016. ápr. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Nem voltak nekem korlátok,de még 20 évesen is este 8-ra otthon voltam.Igaz én alapból Pesten éltem.Sőt én most 25 évesen is ,bár már másik városban élek,de nem szeretek este hazajárni. Nem is járok,igaz már van egy lányom és várom a másodikat :)

Ők a szüleid,ők mondják meg mi van. És hidd el,nem akarnak rosszat.Ha látják,hogy minden rendben,engedni fognak egyre tovább. De azért azt lásd be te is,más város,idegen környezet stb...Hazai terepen biztosan elnegednének tovább is.

2016. ápr. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Budapest más világ mint vidék, sajnos jogos a félelmük. Én felnőtt fejjel nagyon odafigyelek, és tudom hogy benne van a pakliban hogy bajom esik. Ilyen molesztálós dolog velem is megesett már, tehát nem hihetetlen. A párom is félt, pedig már felnőttek vagyunk :) Szerintem nézd el ezt szüleidnek, tényleg féltenek, és jogosan.
2016. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A hét/nyolc óra áldás lenne; de nekem a négy (illetve három, mert haza kell jutni) kevés. Pest lehet, hogy másik világ, de teszem azt, ha huszonvalahány évesen kerülök oda fel mit kezdek majd magammal? Amikor a villamosra nem mernek egyedül felengedni, hogyan boldogulok majd egymagam? Kellenek a tapasztalatok. Szerintem. Túlzásnak tartom amit anyáék csinálnak, aztán lehet túlreagálom. Most így látom a helyzetet. Sok osztálytársam minden pénteken-szombaton fent van és iszik, bulizik, züllik , engem meg múzeumba nem engednek fel. :)
2016. ápr. 25. 15:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon megértelek. Én már 30 múltam, a húszas éveimet végigbuliztam a suli mellett. Most így visszagondolva belekerültem meredek helyzetekbe, szinte a csodával határos módon úsztam meg néha a bulikat. És én nem voltam olyan visszafogott /persze jó értelemben/, mint te, én aztán kipróbáltam mindent, ami ismeretlen volt számomra.

Most viszont két kisgyermek anyukája vagyok, és elborzadok, amikor szembesülök azzal, hogy csak az utolsó kb. 10 évben milyen szörnyű irányba változott a világ. Épp ma pityeredtem el magam a férjemnek, hogy már most rosszul vagyok a gondolattól, hogy a gyönyörű kislányom és a hihetetlen jóképű fiam egyszer majd kivágynak a nagyvilágba, és tudom, hogy majd engednünk kell Őket, de annyi veszély leselkedik majd Rájuk. Szval értelek, de a szüleidet is megértem. És egyszer majd te is meg fogod érteni őket, legkésőbb akkor, amikor anyukává válsz.

Szerintem ha látják, hogy bízhatnak benned, és ismerik a baráti körödet, egyre többet fognak majd engedni. De nekik is szokniuk kell ezt az új helyzetet. Gondolj bele! 17 éves a lányuk, tudják, hogy el kell engedniük, de baromira féltenek. Szerintem olyankor leragják mind a 10 körmüket, amikor te Pesten jársz, és fényes nappal, nem is éjszaka. Szval abszolút megértem őket.

Nyilván nem akarnak a híradóban vezető hírben hallani vagy a közösségi oldalak borzalmai között olvasni rólad.

Türelem! Semmiről sem késel le!

2016. ápr. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem bőven engedhetnének tovább. Az én helyzetem ugyan kicsit más mert a belvárostól 15 percre lakom mióta élek, de simán elengednek este 10-12-ig egyszer-egyszer, hétköznap rendszeresen 6 után járok haza de ma például fél 9-kor érkeztem. Ha nem mászkálsz egyedül és rossz környéken nem nagyon van mitől félteni.

Próbáld fokozatosan tágítani a határokat, 4 helyett először legyen fél 5, vagy 5, akkor is világos van még, de akkor már lehet 6 is, de akkor már megvacsorázol ott és akkor 7-re mész. Beszéld meg velük, szurkolok. 18L

2016. ápr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!