Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A depresszió és az ilyen...

A depresszió és az ilyen dolgok megkedvelése életkori sajátosság?

Figyelt kérdés

A 13-17 éves lányok egy része lelki beteg, nuku életkedv, vagdossa magát és "haljonmegmindenki" stílust képvisel. Öngyilkossági gondolatai vannak, stb. Egyik osztálytársam is ilyen: mindig fekete ruhákat hord, feketével kihúza a szemét, feketére lett festve a haja. Tudom, furán hangzik, de rossz ránézni.


A másik részük bulizik, 2 kg vakolat van rajtuk, részeg, cigaretázik, drogozik, 13-14 évesen már nem szűz, stb. Hosszú a lista.


Én csak a családomal iszom egy kicsit évente 2-szer, nem bulizom, nem dohányzom, eszemben se jutna vagdosni magam, az életkedvem is csak néha megy el. Színes ruhákba járok, van egy-két fekete ruhám is, de csak alkalmanként hordom őket, és egyáltalán nem sminkelek. A szüzességemet 17 éves korom előtt nem akarom elveszíteni.

Ami jelenleg leköt, az a tanulás (de nem vagyok szín 5-ös, 4-es az átlagom), a zene, az öltözködés, a fiúk (persze normális határokig), a sport, a sütés-főzés és az írás.

Nem tudom megérteni se azt, aki szerint "sz*r az élet és kész ennyi volt", se azt, aki abban leli örömét, hogy egymást tartsák síkrészegen a WC fölött.

Persze vannak olyan lányok, amilyen én vagyok; a korombeliek körülbelül 20%-a.

Bennem van a hiba? Nem vagyok normális kamasz? "Lúzer" vagyok?


15 leszek.


2016. máj. 2. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen normális vagy. :) úgy is lehet valaki kamasz, hogy nem szélsőségekben éli meg. Mindenki keresi önmagát, ők igy. Több mindentől függhet, h mások miért ilyenek. Családi háttér, önbizalomhiány, habitus, egyszerűen lázad. Lesz aki ebből kikerül és normális lesz. Lesz aki bennragad. Lehet, h nálad is eljön majd egy hasonló lázadás más formában. Légy vidám, barátkozz azzal akivel jól esik, ha 20%akkor velük és egészséges, kiegyensúlyozott felnőtt leszel. Nem kell a tömeg után menni.
2016. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
nekem ugyan fiam van és még csak három éves, de remélem valahogy így gondolja majd a tini éveit (csak inkább a lányok iránt érdeklődjön... :-)) )
2016. máj. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Ennyi idősen fekete volt a hajam, sminkeltem, és sok fekete ruhát hordtam, mégsem voltam depressziós, nem vagdostam magam, és elég sok életkedvem volt :D

Honnan tudod, hogy az a lány pl, akit a kérdésben leírtál, depressziós lenne?

Mindenki másképp szeret öltözködni, nekem felnőttként sincs sok színes ruhám

2016. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Te vagy az okos, érett lány, megnyugodhatsz.
2016. máj. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Most buksimogatást vársz vagy mi? :D Igen, nagyon kis ügyike vagy, a többiek mind hülye kis ribik, akik elcseszik így az életüket. Ezt akartad hallani?
2016. máj. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem vagy - annyira - gáz, de a beképzeltség és kivagyiság sem sokkal jobb.
2016. máj. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek nem vagyok furcsa, különc? Ezt jó hallani... mert mindenhonnan azt kapom, hoģy nem vagyok 'normális'
2016. máj. 3. 16:40
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Az a normális aki a saját dolgával törődik
2016. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is írtam 15 évesen egy fanfictiont, amiben a szereplő a rólam mintázott tök normális lány mindennapi harcokba keveredett a ribikkel és a kemény csajokkal. De a világ nem ilyen. Egy-két nagyon nagy szélsőséget ha ismerek talán. De be kellett látnom, hogy az ember több annál, mint amit én látok belőle a Facebookon vagy az iskolában. Attól, hogy valaki szeret bulizni vagy feketét hordani, nem züllött. Az persze már elég szélsőséges, akiről mást se hallani, csak, hogy kivel mit csinált vagy be se áll a szája az öngyilkosságról. Főleg az utóbbi nevetséges (kevésbé nem tudna érdekelni, ki kivel fekszik le) mert vannak, akik valós problémákkal küzdenek.


Szóval nem, nem vagy lúzer, de ne foglalkozz ennyire az emberekkel, ne ítéld el azt, aki jobban érzi magát pár réteg smink után, az alkohol meg cigi meg sok szex következményeit meg nem neked kell elviselned később, hanem nekik. Nyugtasson meg az, hogy a te értékrended szerint te jól élsz. :)

2016. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ennyi idosen pont ilyen voltam. :) (Nemsokára 18 leszek) Igazából nekem 15,5 évesen volt egy mélypont. (közeli ismerős halála) ezután én is sokaig vagdostam magam, es depressziós lettem, illetve panikbeteg. Sajnos ezekből mai napig nem gyógyultam ki teljesen, de ettől eltekintve imádok sütni-főzni, festeni, verseny szinten sportolok is. Barmikor lehet egy olyan törés az ember életébe ami megváltoztatja azt hiszem. En sem voltam mindig beteg, de ez van jelenleg próbálok meggyógyulni több-kevesebb sikerrel. :) Mindig feketében vagyok szinte én is, mert igazából az alap rossz hangulatomhoz talan ez illik, es mert igy megszerettem ezt a szint. (regen én is színesebben oltoztem) Inni is csak 17 évesen kezdtem, baratom pedig még nem volt, mert egyelőre nem találkoztam senki olyannal aki megfelelne az igazándiból eleg magas elvarasaimnak. :D Nem hinnem, hogy valaki kevesebb lesz ettől, maradj amilyen vagy, es remélem nem lesz olyan mérföldkő az életedben amk miatt kisiklik mint az enyém. :)
2016. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!