Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukám jogosan mondja ezt?

Anyukám jogosan mondja ezt?

Figyelt kérdés

Szóval...

sminkelni csak 16 évesen "szabad" nekem, szemöldökömet csak 17 évesen szedhetem, melltartót 14/15 évesen hordhatok, mert hogy egy 13 évesnek az egészségtelen.

Pedig egy melltartó szerintem már jó lenne nekem...


Szerintetek igaza van?



2016. jún. 4. 07:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a szemöldök szúrt nagyon szemet. Nem tudom miért ne lehetne 17 éves korig. A sminkkel maximálisan egyetértek, a melltartót nem tudom, nyilván van melled ha kérdezed, de van akinek tényleg nincs szüksége melltartóra 14 éves korig. Amikor kisebb mellem volt nem hordtam, igazából tényleg nem a legegészségesebb, de nekem amúgy is nagyra nőtt, 13 évesen már nem volt kicsi és hordtam is. Nekem édesanyám nem szólt bele az ilyesmibe. Csak a hasfestést és a sminkelést tiltotta valameddig, talán a sminket 14-15 éves korig, a hajamra nem emlékszem de azt tovább.
2016. jún. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Ennek semmi értelme. Az en anyukám is ilyen volt ezért megnehezítette az amúgy sem egyszerű tinikorom. Ilyesmit akkor kell csinálni amikor zavar és nem amikor papíron elérsz egy kort. N32
2016. jún. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%

A melltartó naptári korhoz kötéséhez nem értek egyet, mert minden lány másképp fejlődik, és ha egy korán fejlődő 7-8.-os lányt zavar már, hogy melltartó nélkül jár kel a fiúk elött, és átlátszik a polón, akkor simán kell is, lelkileg is támogatja az önbizalmát.

Lehet kapni tiniknek való kollekciót, Triumphnál is van, kérd meg anyud, hogy legalább nézzétek meg, az eladó lehet meggyőzi. Azok nem mind merevítősek, és nem hiszem, hogy egészségtelenek.


Sminkelni valóban felesleges, rokon leányzó pl elképesztő szép, "menő"csajszi és nem sminkelt, most kezdte 17 évesen alkalomadtán.


Én szemöldököt 4.es korom óta szedem, mert összenő középen. Csúfoltak suliban és sírva mentem haza. Együtt kiszedtük anyuval, neki is összenött, megértette. Nem volt felhajtás belőle, nem lettem ettől korán érő, romlott. :)

2016. jún. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. jún. 4. 08:23
 5/21 anonim ***** válasza:
98%

A sminkben igen, teljesen felesleges egy ilyen fiatal lánynak roncsolni a bőrét bármiféle alapozókkal és társaival, pláne ha még rutintalan.


A szemöldökszedést viszont nem értem, ha ügyesen kiszedik, akkor annak természetes hatásúnak kell lennie. Nyilván nem az ultravékony, undorítót kell megcélozni.


A melltartó meg... az én anyám ugyanezen a véleményen volt ("minek az neked?"). 12 éves korom óta nagy, tömeges melleim vannak, és nem volt hajlandó normális melltartót venni és engedni nekem, csak középiskolában, addig ilyen két számmal kisebb, topszerű izéket hordtam... szenttül meg vagyok győződve arról, hogy ez a néhány év masszívan hozzájárul ahhoz, hogy a rossz genetikámmal együtt most 24 évesen olyanok a melleim, mintha öt gyereket megszültem volna, és szoptattam volna őket fejenként 5 évig minimum. Ha nekem lányom lesz, és elkezdenek nőni a mellei, egészen biztosan gondosan fogok neki melltartót választani.

2016. jún. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

A melltartóval nem értek egyet, mert én például kifejezetten kérem a lányom, aki 11 múlt, hogy hordjon, de nem a tartás, hanem a takarás miatt.

A sminket én is tiltom, elmagyaráztam neki, hogy miért, meg is értette, nem pedig weboldalakon beszéli ki az anyját. A szemöldököm pedig én huszonévesen szedtem ki először, és még élek.

2016. jún. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
68%

Akkor mondd azt neki, hogy legalább sportmelltartót hordhass.

Kérd meg, hogy akalmakra (pl. évzáró) sminkelhess (habár nem tudom, neked erre mennyire van szükséged (de ha pattanásos vagy, nehogy alapozót/korrektort kenj fel, hanem BB krémet mert annak vannak pozitív hatásai is, pl. hidratál. Ezt elmondhatod anyukádnak is).

A szemöldökszedéssel pedig abszolút nem értek egyet, én már kb. 11 éves korom óta szedem és nem lettem rossz ember. Ha van zsebpénzed, te is el tudsz menni kozmetikushoz (szerintem ilyen korban már nem kell szülői kíséret), de szögezd le neki, hogy csak egy kicsit szedje ki, ne vékonyra hanem csak ami rossz helyen van/zavaró.

2016. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszii :)

Sminkelni amúgy se nagyon akarok, csak az zavar, hogy mindent kiköt, hogy ezt majd ekkor és ekkor lehet...

Most pl. csak szempillaspirált használhatok, de azt is csak ha megyünk valahova, ami jó hogy ha 2 hónaponta megtörténik..

Tavaly nyáron adott nekem egy melltartót, hogy "Majd jövőre jó lesz" és erre meg majd csak jövőre hordhatom..


Ha rajta múlt volna, akkor borotválni is csak 14 évesen engedett volna (lábon), de szerencsére másfél éve elkezdtem (nagyon sötét) és már nem röhögnek ki az osztályba.

2016. jún. 4. 10:32
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez így elég érdekes. Szerintem ezt nem korhoz kéne kötni, mindenki más ütemben fejlődik, engem 13 évesen már nagyon zavart volna ha nem hordhatok melltartót. Persze nem push-upot, meg nem fémmerevítőset meg kirívót, de manapság már annyi lehetőség van ez a kor meg pont olyan hogy a kinézet kezd fontos lenni és elkezdenek problémák lenni vele, a többi gyerek is tud nagyon gonosz lenni, nekem megérne a lányom boldogsága egy melltartót...Szemöldökszedést szintén nem értem, ha olyan a szemöldököd hogy zavar akkor szerintem azzal nincs semmi gond, bár engem 17 éves korom előtt nem igen érdekeltek a szemöldökeim. Azzal egyetértek hogy egy 13 éves lánynak semmi szüksége sminkre, de azt is lehet moderáltan csinálni, egy kis szempillaspirál meg korrektor nem árt meg senkinek. Az egész konceoció olyan értelmetlen, ez a szülői hozzáállás hogy évekre előre kitalálni hogy mikortól lehet, semmi értelme nincs. Nem azt mondom hogy nem kell semmilyen korlát, de nem így korra szabva, hanem a körülményeket figyelembe véve, a gyereket meghallgatva és bevonva kéne dönteni, ha azt mondod hogy nem, akkor meg megmagyarázni, vagy alternatívát felajánlani.
2016. jún. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem tudja megakadályozni egyiket sem.
2016. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!