Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukám jogosan van kiakadva?...

Anyukám jogosan van kiakadva? 14/L

Figyelt kérdés
Ezen a héten minden nap elmentem itthonról délután és 20:00-kor jöttem haza. Anyukám azt mondja, hogy belőlem bizony nem lesz utcagyerek, ezért ma nem mehetek sehova stb. Itthon nem tudok semmit sem csinálni. Tényleg ekkora baj, ha elmegyek itthonról 1-2 barátnőmmel/barátommal sétálgatni?
2014. jún. 26. 12:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért te mégy el? Miért nem a barátaid mennek hozzád? Szerintem akkor anyukád is meg lenne nyugodva. Vagy ha elmész, akkor pontosan mondd el neki, hogy hova, kivel és miért,és hogy ez miért fontos neked.
2014. jún. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
100%
17 vagyok,en is kb.14 eves koromtól elvezem tenyleg a szünetet,minden delutan görkori,bicikli,stb..szerintem a mai vilagban még az a szerencsés,ha valaki utcagyerek,nem pedig plazap*csa.:) Napközben segíts otthon,kezdd olvasni a kötelezőket,ha hazaér anyukád beszélgess vele stb..Igy latja,hogy semmit nem hanyagolsz el.
2014. jún. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
26%

14 évesen már eljársz otthonról?

Anyuddal legyél őszinte,mert mindig is ő lesz az aki jobban megért téged,akármi is van.És bátran beszélj vele dolgokról.

Mivel hogy valamit most akarsz,így most kell megtanulnod kompromisszumokat kötni azaz meg kérdezed hogy mit kell csinálni ahhoz hogy elmehess a barátnőiddel sétálni.Ha azt mondja hogy takaríts vagy mosogass akkor csinál meg,tanulj aztán menj :)

2014. jún. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
10%
Igaza van, igen. Csakhogy az, hogy otthon nem tudsz mit kezdeni magaddal, az már családi probléma. Testvéreid vannak? Szoktatok együtt csinálni valamit? Játszani, beszélgetni, sütni-főzni, kirándulni? Mert az egy dolog, hogy a gyereket otthonlétre kárhoztatjuk, egy másik meg az, hogy kezdünk is vele valamit, vagy azt hisszük, hogy ha otthon van a négy fal között, akkor biztonságban van. Érzelmi biztonság az első, és akkor igényed is lenne otthon lenni, nem csak kötelezővé tenné anyád. N30
2014. jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
21%

Mi az, hogy nem tudsz otthon mit csinálni?

Nincs egy veteményes, virágos kertetek, amit lehet csinosítgatni? Bejárónő takarít? Az ebéd saját magát főzi?

Már a könyvespolc teljes tartalmát kiolvastad?


Igaza van anyukádnak, nem kell folyton az utcán lógni.

2014. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Vilcsianyuja ***** válasza:
85%

Az szerintem teljesen normális igény, hogy naponta pár óra szükséged van hasonló korúak társaságára és egy kis sétára szabad levegőn. Ha naponta, hát naponta. Az este 8-as hazaérkezést sem tartom későnek.

Ha kertes házban laktok, akkor esetleg nem muszáj elmenni sétálgatni, ott is cseverészhettek. Vagy az utcán a ház előtt. Akkor anyukád is láthat, és tudja, hogy nem csináltok semmi rosszat.

Az is lehet, hogy anyukádnak nagyon ellenszenvesek a barátnőid/barátaid, és csak azt nem akarja, hogy velük lógj. Ha tényleg a balhésabb fajta társaságba kerültél, akkor meg tudom érteni, de te tudod, hogy milyenek. Egy biztos, anyukád nem tenné jól, ha egész nyáron a négy fal közé zárna, de ha a mostani tevékenységed nem felel meg neki, akkor találjon ki ő valamit, miként tudnál kimozdulni otthonról pár órára.

2014. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Úrisnten mi az, hogy ennyi idősen már eljár? 6 évesen is kint játszottam egész délután o.O

Mindenki panaszkodik hogy a mai gyerekek a lakásban bent kuksolnak egész nap, de felháborodnak ha ki akar menni sétálgatni :S

2014. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%

14 évesen mi is eljártunk a barátnőimmel, volt, hogy én mentem hozzájuk, volt hogy ők jöttek hozzánk, volt hogy csak szimplán elmentünk bicajozni, sétálni, vagy ittunk valahol egy üdítőt, de mindig tudták, hogy hol vagyunk és meg volt beszélve, hogy meddig lehetünk. Az otthoni dolgok meg voltak csinálva, szóval ebből soha nem volt gond.

És volt bizony olyan nyári szünetben, hogy 7 napból csak 2 nap volt, hogy otthon voltam és sehová nem mentünk, vagy hozzám nem jött senki.

Amúgy van egy kisfiam, aki közel 4 éves és még ő is az utcabeli gyerekekkel sokat van kint. De az összes gyerek.

De mind a kisfiam, mind pedig én annak idején, tudtunk otthon is, bent is mit csinálni.

Amit otthon is tudsz csinálni, hogy kicsit takarítgatsz, ha tudsz főzni, akkor főzőcskézel, kimosol, vagy kikapcsolódás céljából olvasol, netezel, tv-t nézel, ha szeretsz játszani számítógépen, akkor játszol. Szóval azért nem igaz, hogy valaki otthon nem tud magával néha-néha mit kezdeni.:)

2014. jún. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Emeletes házban lakom, kert nincs. Csak a lakótelepen vagyok, nem járok be a belvárosba..:)
2014. jún. 26. 13:41
 10/27 anonim ***** válasza:
2%
Konkrétan mit csinálsz este 8-ig? Nem vagy még olyan nagy lány, hazamehetnél hamarabb.
2014. jún. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!