Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan tiltott ki anyukám a...

Jogosan tiltott ki anyukám a házból?

Figyelt kérdés
31 éves nő vagyok,évek óta külön élek a szüleimtől,saját háztartásban. Anyu néhány hónapja dobta ki apukámat,elég csúnya veszekedésük volt,apu elment. Most visszajött volna még a maradék cuccáért,de anyu nem volt otthon. Nekem van még kulcsom,de apunak nincs,így én engedtem be a cuccáért. Apu szerint még jobb is volt így,mert nem akart veszekedésben pakolni,és úgyis az lett volna. Anyu megtudta,és őrjöngve engem is kitiltott a házból,hogy összejátszottam apámmal,én nem engedhettem volna be senkit a tulajdonos tudta nélkül. Anyu egyedüli tulajdonosa a családi háznak. A zárat le fogja cserélni,és már én sem kapok kulcsot hozzá,a régi dolgaimat egy vele előre egyeztetett időpontban,az ő jelenlétében vihetem csak el. Apu már mindent elpakolt,ami az övé volt,még nagy értékű holmit is hátrahagyott anyunak,hogy legyen inkább az övé. De én már ki vagyok tiltva. Köpni-nyelni nem tudtam. Jogos ez?
2016. márc. 4. 18:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Az igaz, h ez olyan, mintha betörtél volna. De akkor is inkább meg kellett volna beszélnie veled az egyböli kitiltás előtt. Te meg legalább felhívhattad volna, h beengeded apudat.
2016. márc. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%
Az lett volna a minimum, hogy szóltok anyádnak. Az ő háza. Egyedül neki van joga úgy jönni-menni, ahogy tetszik. Meg kellett volna beszélni vele. Lehettél volna te a közvetítő, de a háta mögött intézni hiba volt.
2016. márc. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Erről annyi jutott eszembe, hogy apukád és te is jobban jársz a társasága nélkül.
2016. márc. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
30%

Gondolom, nem véletlen nem volt (már) kulcsa apádnak, meg nem véletlen, hogy akkor akar elvinni ezt-azt, amikor anyukád nincs otthon.


Szóval teljesen jogos, hogy ezért megharagudott és téged IS kitiltott onnan.


Nem tudom, neked hogy tetszene, ha anyukád a távollétedben engedne be valakit a te lakásodba a tudtod nélkül?!

2016. márc. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%

nyilván nem lett volna szabad beengedned a tudta nélkül, de azért ahogy anyukád reagált azért az hatalmas túlzás... jó úton halad abba az irányba, hogy a férje után elveszítse a lányát is, és egyedül öregedjen meg a szép családi házában...

nyilván nem voltál még ilyen helyzetben, jóhiszeműen jártál el, végülis ez lenne a normális, van még 1-2 cucca elviszi... persze ezzel vissza lehet élni, stb, meg nem a tied a ház, de azért mégiscsak a lánya vagy, ilyet, hogy kitilt, meg lecseréli a zárat, azért ez elég durva... és szerintem Veled szemben, kedves kérdező, ez elég nagy túlkapás...

2016. márc. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%
Drága anyádnak valószínűleg sürgős elmeorvosi kezelésre lenne szüksége. A jogon kívül ugyanis más is szabályozza az emberi viselkedést: erkölcs, belátás, tárgyszerű megítélés és hasonlók.
2016. márc. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
35%

Persze nem ilyen egy normális szülő-gyerek kapcsolat, de te behatoltál a magán ingatlanjába az ő akarata ellenére.

Ez nem volt szép tőled.

2016. márc. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
35%

"de te behatoltál a magán ingatlanjába az ő akarata ellenére. "

Akkor a f-nak van kulcsa a lakáshoz. A saját lánya... Vette volna vissza tőle.

Jogilag vajon? Van kulcsa. Akkor betörés, vagy nem? Nincs itt egy jogász? :)

2016. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
45%
Teljesen jogosan, igen,
2016. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Én se örülnek, ha anyukám beengedni valakit a házakba (van kulcsa) meg akar sz éppen költözködés alatt álló férjemet is vonatkozna....


Nyilvan eljutottak valahogy idáig es azt neked is tudni illene, hogyan tehat milyen okai vannak a költözésnek...


Gondolom anyud megbékul csak most ugy érezheti apukad at választottad...


De legkozelebb ne szállj bele ilyen jatszmakba....

2016. márc. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!