Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha ez így folytatódik, tönkre...

Ha ez így folytatódik, tönkre megy a kapcsolatunk anyukámmal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A probléma gyökere a közös szoba :( Tudom,apróságnak tűnik,de tényleg,semmi máson nem veszekszünk,csak ezen,de ezen minden nap,és mostanában egyre gyakrabban,főleg most,hogy nyár van!Teljesen más stílusunk van,ő a kapkodós,ideges pörgés,én pedig vagyok a megtestesült nyugalom.Nem bírja végignézni,ahogy én szépen lassan készülődök,folyton kiabál velem.Mindig jó kedve van,aztán amikor rámnéz,hirtelen gonosz lesz az acra,mintha utálna.Aztán jön a takarítási procedúra,aminek az előzménye az,hogy borzasztó igazságtalan a helyfelosztás. Nekem van egy ágyam(ami pici,de nincs lehetőségem újra,a hely miatt),és van egy fél méteres sáv az ágyam mellett,ahol van egy kis szőnyeg,illetve egy éjjeli szekrény. Neki egy hatalmas 2 személyes francia ágya van(amin kényelmesen elférne 3 ember). Néha,mivel hogy nekem semmi helyem,az ágynak a felém eső részére szoktam pakolni 1 táskát.Szóval,takarítási procedúra= minden,ami az én ágyamon van,leszórom a lányom 50 centis szűk helyére,hogy hozzáférni ne tudjon. Tényleg mindent lesöpör,amit rajta talál,és mindig azért ordít,hogy most azonnal tűnjön el minden az ágyáról,mert le akar feküdni!

Pedig szerintem ilyen téren az álomgyerek vagyok,soha nem cseszegettem eddig,hogy miért nincs szobám,meg sem említettem. Pedig sokszor kérdezi,hogy miért nem hívom a barátnőimet? Akkor is kitalálok valamit,de nem mondom meg az igazat. Mostanában viszont annyira kezd elegem lenni,hogy elmondhatatlan.Ez fogja tönkretenni a kapcsolatunk,mert ilyenkor 2 napig utáljuk egymást.Én nem tűröm,hogy mindenemre azt mondja,hogy mocsok,és dobálja,ő pedig ezt a viselkedést nem hagyja abba!

15/L


2016. jún. 16. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Mivaan?? 15 eves vagy es a lanyod szuk helyere szorod az áyadra pakolt cuccat, mikozben anyuad csunyan nez rad, vagy mi?!?! Olvasd el, amit irtal, aztan dontsd el, kinek a neveben teszed fol a kerdest es fuss neki megegyszer.
2016. jún. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem érthetően írtam,egyedül a takarítási procedúrát írtam az ő nevében,az ő szemszögéből,hogy mit művel! Azért ennyire fogyatékosan nem írok,hogy ne lehessen értelmezni!
2016. jún. 16. 22:04
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Miért pakolsz az ágyára? Az ágy nem arra való. Igénytelen és idegesítő, ha odapakolnak. Ráadásul nem is a tied.
2016. jún. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig ezt meg kell vele beszélni, mert anélkül nem megy. Mondd el neki, hogy mit érzel és az sokat segíthet! :) Meglátod!

Az anyukádat pedig nem értem, ha amúgy is kicsi a szoba, minek neki franciaágy? Ha mindenáron kétszemélyeset akar, lehet venni összecsukhatósat, és az napközben nem foglal nagy helyet.

2016. jún. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Tehát miért laktok egy szobában?
2016. jún. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez egy egyszobás lakás vagy mi?

A franciaágyat adjátok el és vegyetek helyette két normál méretű ágyat (vagy az egyik lehet kihúzható is.)

Mondd el anyukádnak hogy már 15 éves vagy, nem kicsi ezért szűkös neked a hely, szeretnél nagyobbat, egy kis privát teret, mondd el hogy azért nem hívsz barátnőt sem mert nincs semmi hely ráadásul nem tudnátok nyugodtan beszélgetni sem mert egy szobában vagy anyukáddal.

2016. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy szükséged van a privát térre. Meg lehet oldani mindent szűk helyen is, bár nehezebb. De ezt sokan nem látják, és maradnak a szokásos két ágy a földön felállásban. Pedig eg kis térből annyiféleképpen lehet sokat kihozni. Már ha csak a legegyszerűbb megoldást nézzük, egy galériaágy. Ugyanaz a tér, csak felül egy ágy és alatta elférne neked egy asztal vagy egy polc, szekrény. Ha magányra vágysz, felmászol. Ő meg megtarthatja a nagy franciaágyát.

Ha ez nem elérhető megoldás, mert nincs rá lehetőségetek egyelőre, akkor egy függöny. De addigis fogja fel, hogy mivel egy szobában laktok, nincs nagyon "én helyem" meg te helyed. Szerintem nem jogosan akad ki, ha az ágyra pakolsz. Van barátnőm hasonló felállásban, a szülei a nappaliban alszanak és kanapé helyett franciaágy van. Amikor ott vagyok, akkor mi azon ülünk, eszünk, mint ők. Este pedig elmegyünk az ő részére.

2016. jún. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem egyszobás lakás,csak én vagyok a legrosszabb helyzetben! Nem hajlandó megválni az ágyától,pedig amúgy simán meg lehetne oldani,hogy kettéválasszuk a szobát. Nagy szobánk van,nagyon(1 embernek még franciaággyal is nagy lenne),szóval amúgy teljesen kényelmes lenne,ha igazságos lenne az elosztás. Pl. van egy hatalmas beépített 3 részes szekrényünk,de csak az 1ik része van kihasználva,a másik 2be fel van akasztva 2-2 kabát.Viszont természetesen így nem férünk el,így még van 2 szekrényünk(!!!!)

De ő semmit nem hajlandó változtatni,sajnos,az ágyához ragaszkodik,a szekrényhez ragaszkodik,közben pedig nekem mondja mindig,hogy ő szívesen megcsináltatná nekem a külön részt,csak nincs helyünk!Pedig nagyon jó ötleteim vannak,galériára is gondoltam,de alacsony a belmagasság :(

2016. jún. 17. 17:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, ha indiszkrét kérdés, de ha nem egyszobás a lakás, akkor miért nincs külön szobád? Ha van egy nappali meg egy szoba akkor valamelyikőtök megy a nappaliba és kész. Vagy mi van a másik szobával?
2016. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyilván megvan az ok arra, hogy miért kell osztozniuk. Én 22 évig osztoztam anyukámmal egy szobán. Az okokat nem firtatom, lényeg, hogy mindkettőnknek szenvedés volt. Magánélet nulla, kb sziámi iker szindróma. Ez nem egészséges, de sajnos van ilyen. Minden elismermésem kérdező, hogy ezt sosem hánytad a szemére. Nálam gyakran borult ki a bili. Meguntam, hogy én voltam mindenért a rossz. Aki nem hagyja pihenni, aki kupis, aki zenét hallgat, aki magánéletre vágyik, aki csak meg szeretne nézni egy filmet. "Kivel gépelsz?" és egyebek. :) Ellenségemnek sem kívánom azt a cirkuszt, azt az önbecsülést és idegrendszert próbáló helyzetet amiben éltem és amiben te is élsz. Sajnos ha ő nem hajlandó alkalmazkodni, nincs mit tenni. Ő a szülő, övé a lakás, ő fizeti, gyereknek "kuss a neve" és örüljön az ember lánya, hogy van hol lakni. Az ismét csak őt minősíti, hogy feltesz egy "Miért nem hívod le a barátnőidet?" kérdést. Erre vissza kell kérdezni, hogy ugye csak költői kérdés? ;) Ha maga voltál a megtestesült nyugalom, akkor picit fordulj ki magadból. Éreznie kell, hogy ez a helyzet nem jó. Ha magától nem érti meg, akkor bizony idegesíteni kell kicsit, hogy neki is elege legyen. Különben ha újra kezdhetném a középiskolás éveimet, egészen biztosan egy távoli városba felvételiznék és kolis lennék :) Igyekezz mihamarabb elköltözni, mert ha jön a fiú-téma az nagyon kellemetlen lesz. Megmagyarázni a pasinak, hogy miért nem alhat nálad soha. Meg lehet mondani az okát, csak általában- mivel alig páran élnek hasonló körülményke között- általában nem túl megértőek.
2016. júl. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!