Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, melyik ország (ok)...

Kamaszok, melyik ország (ok) ban (esetleg melyik település (ek) en) tervezitek a jövőtöket? Mivel szeretnétek foglalkozni?

Figyelt kérdés

Ha külföldre akartok menni; véglegesen ott maradtok, vagy majd később visszaköltöztök?

Ha lehet, kort és nemet is kérnék mindenkitől! :D



2016. júl. 22. 17:52
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
95%

Első lépésként biztosan Budapestre mennék élni. Kamionsofőrként szeretnék foglalkozni először, ha úgy alakulna, akkor ki is mennék külföldre dolgozni, de nem véglegesen mennék ki. Utána a megtakarított pénzből nyitnék egy vállalkozást Budapesten.

16/F

2016. júl. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
5%

#9 -es 10-es vagyok.


Miért lettem lepontozva?

2016. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
80%
18 éves lány vagyok, egy hét múlva már Dániában leszek, egy fjord menti városkában, 10 percre a tengertől, bérelt lakásban a barátommal. Tanulni megyünk. Itthon be sem adtam a jelentkezésem egy szakra se, annyira taszít az itthoni felsőoktatás. Oda pedig mindkettőnket felvették, felvételi projekt, Skype interjú után. Én design-t fogok tanulni, a barátom szoftverfejlesztőnek fog tanulni. Nem tudjuk egyelőre hogy és hol képzeljük el a jövőnket pl. 5 év múlva, de nyitottak vagyunk akár Dániára, akár más országokra, ha jobb lesz itthon a helyzet, talán még Magyarországra is, bár most nem toplistás :)
2016. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
98%
Én Budapesten tervezem a jövőmet :), kedden derülnek ki a pontszámok :D pénzügy és számvitelre szeretnék menni, majd a későbbikben könyvvizsgáló szeretnék lenni :)
2016. júl. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

Én Bécsben szeretnék élni majd, imádom azt a várost. Esetleg még Budapest.

Utolsó, én is pénzügy-számvitelt tanulok.

2016. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
89%

Rövid távú cél Skócia, jövő tanévben végzek a gimivel és szeretnék kimenni egyetemre valami közgáz-nemzetközi kapcsolatok-politológia keveréket tanulni.

Hosszú távú tervem még nincs, Nyugat-Európa bármely országában el tudom képzelni a letelepedést. Szerencsére angolul elég jól tudok, a német is alkulgat és általában jó a nyelvérzékem úgyhogy ebből nem lesz gond. Egyetem alatt meg dolgozni is tervezek hogy ne anyámék pénzéből kezdjem a nulláról egy jóval drágább városban az életem. 18L

2016. júl. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
90%

Jelenleg Németországban élek, ide járok gimibe, még van két évem az érettségiig. Nagyon közel van ide Svájc, Bázel csak 20 perc kocsival, Zürich olyan 50 perc. Abban még nem vagyok biztos, hogy hol fogok egyetemre járni, vagy szakmát tanulni, de mindenképpen szeretnék majd a későbbiekben beköltözni Svájcba, ott dolgozni legalább 5 évet. Aztán vennék egy házat Budapest környékén, és ha lenne ott jól fizető állás, akkor ott is maradnék. Ha pedig nem, akkor Bécsbe költözök és minden hétvégén haza ingázok.

18/f

2016. júl. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim válasza:
99%

Végső soron itthon szeretnék élni (tudom, a fizetés...) de egyetemet Finnországban/Dániában akarok végezni. Momentán tanár szeretnék lenni, de a nyelvészet is vonz :) Több országot is meg szeretnék járni tapasztalatszerzés céljából.

16/l

2016. júl. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
22%

18 vagyok

USA-ban szeretnék élni és dolgozni

Aki ma Magyarorszagon akar élni és dolgozni az bolond

Itt már nincs jövő 20-30 évés vége

Az USA-ba most kezdődik minden!!!!

2016. júl. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
95%

Na azt kedves utolsó, hogy akarsz kijutni az USA-ba? Merthogy oda nem engednek ám akárkit, komoly szakmával tudsz csak kijutni, és még abban a komoly szakmában is kiemelkedően jónak kell lenned (egyéb lehetőség: házasság, illegális munka).

Írta itt az egyik válaszoló, hogy videózik. Na, ezzel kb. lehetetlen kijutni, nyilván egy 300 milliós országban van bőven rá otthoni jelentkező is, főleg, hogy manapság minden 2. tininek ez az álma. (és igen, nekem is ez volt, kb. 12-13 évesen :D - bár ha jó orvos leszek (és nyilván nem csupán általános doki), akkor erre nekem még lenne is lehetőségem, tekintve, hogy eléggé hiányszakma mindenhol)

Amúgy nem tudom, miért gondoljátok úgy, hogy a "nagy álmok"hoz mindenféleképpen hozzátartozik a külföldi élet, vagy hogy legszívesebben mindenki külföldön élne. Köszönöm, de én nem szeretném, ha egész életemben megbélyegeznének, hogy bevándorló vagyok. Nekem ez is kell ahhoz, hogy valóban úgy érezzem otthon vagyok.

2016. júl. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!