Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miert nem enged sehova?...

Miert nem enged sehova? Normalis ez a viselkedes?

Figyelt kérdés
17 eves leszek. Nem mehetek sehova, szo szerint. Nagymamam nevel, de kezd mar kicsit elegem lenni. Szeretem, de neha tenyleg sok amit csinal. Nem lehet baratom, szerinte ha egy korombelinek baratja van az mar utszelrevalo. Ki sem mehetek a baratnoimmel sehova, bulikba sem mehetek. Ha valahova elszeretnek menni valakivel rogton megsertodik. Az osszes osztalytarsamat tobb helyre elengedik mint engem. Azt mondja, hogy akivel most joban vagyok par ev mulva nem is fogok ra emlekezni. Nem a tanulasommal van a baj, jo tanulo vagyok. Eddig egy szilveszterkor sem voltam sehol, nem hagyhatom egyedul. Normalis ez a viselkedes es csak en vagyok a hulye, hogy mar mennek? Egyszer megkerdeztem elmehetek e a baratnomhoz mire levagott egy hisztit es konyorgott, hogy na akarjak meg felnoni. Beszelni nem lehet vele. Minden aprosagon fennakad, vitaba keveredik velem es megsertodik. Azt hiszi csak az a jo amit o csinal, ha valaki nem azt mondja mint o, megsertodik. Nem kene ezen aggodnom, ez normalis? Neha mar nagyon elegem van...
2016. júl. 24. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem szabad hagynod hogy irányítson. Már így is nagyon sokmindenröl maradtál le.
2016. júl. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez így kicsit sok. 17 éves vagy nem 10. Persze meg lehet öt is érteni, hogy nem akar elengedni, hisz valószínű hogy csak te vagy neki, de nyár van, kint kéne lenned a szabadban, barátnőkkel, mozi, hérvégén mehetnél bulizni. 18at mikor töltöd? Kérdezd meg tőle őszintèn, hogy mitől fél, miért nem enged el. Biztos van más emögött.
2016. júl. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a jo tanacs OK de ez mar tulzas!!!! ne hagyd magad!!!
2016. júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Üzenem a nagyidnak, hogy gimiben köttettek a legerősebb baráti kapcsolataim, 15 éve ismerjük egymást és rendszeresen összejárunk, megosztjuk egymással örömünket-bánatunkat, támogatjuk egymást.
2016. júl. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
pl. amikor a barátnőidhez szeretnél menni, nem tudod őt is elhívni?:) lehet, hogy akkor rájönne, hogy mindenkinek jól esik egy kis kikapcsolódás és tudná, hogy biztonságban vagy :)
2016. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen szülővel nem lehet mit kezdeni :(
2016. aug. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy nagymamamánál aki egyben az anyád is, normális. Más világban nőtt fel, más az értékrendje, nem tudja megszokni, hogy a mai fiatalok már nem olyanok, mint az ő korában. Akkoriban minden sokkal korlátozottabb volt, volt fegyelem, a szülőnek tekintélye és "hatalma", a gyerekek pedig általában hallgattak rájuk és a szabályok szerint éltek. Nyilván neki is voltak álmai, igényei, hormonjai 17 évesen, de akkor le kellett mondania róluk. Úgy véli, ha ő meg tduta hozni ezt az áldozatot és emberré lett, akkor te is képes vagy rá. + végigélt egy életet és látta, hova fajult a világ. Nem szeretné, hogy elkallódj, bajod essen, ideje korán kiégj stb. Baromi nehéz lehet a te helyzetedben, mivel meghatározó a barátok nyomása, a cikizés, a szégyenérzet, hogy kilógsz a sorból. Ne mamádra haragudj. Régi módi, félt és szeret. Ennyi a bűne. Inkább változtass taktikát. "Szakkörre megyek; érettségi felkészítőre megyek; nyelvtanárhoz megyek" Ezeket elsütheted, ha barátnőzni szeretnél. A buli más tészta, de praktikákkal az is megoldható. Zárd a szoba ajtaját és lógj ki ha máshogy nem megy. Tudom, csúnya dolog, de így a kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad. Próbálj vele ne vitába keveredni. Hadd lássa, hogy elfogadtad a helyzetet. Jól esne azt látnia, hogy egy makacs tinit sikerült megnevelnie. Okozz neki örömet, megelégedést... egy idő után picit talán még engedékenyebb is lesz. Arra figyelj mindig, hogy piásan, terhesen ne menj haza és nem lesz gond. :)


24/L

2016. aug. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!