Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyot csalódtam a lányomban....

Nagyot csalódtam a lányomban. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Lányom 14 éves, és ma amikor takarítottam a szobájában, egy gumi csomagolását találtam üresen. Sajnos a nyáron sokat van egyedül, mert a férjemmel késő estig dolgozunk, így van hogy 8-ra, vagy 10-re érünk haza. Nagyon csalódtam benne, mivel abban biztam, hogy van esze és nem fog ilyen gyerek fejjel ágyba bújni senkivel...


Nagyon szégyellem, de belenéztem a számítógépbe. Mivel be volt jelentkezve Facebook-on, megnéztem a levelezéseit, ahol a barátnőjének szépen ki is ecsetelte a történteket.


Mit csináljak? Nem akarom, hogy tudja, hogy belenéztem a számítógépbe, de szeretném ha tudná azt, hogy nem helyeslem amit művel.


2016. júl. 31. 15:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy te most elmondod, hogy nem tetszik, amit csinál, nem fog változni semmi sem. Pont ugyanúgy nem fog neked elmesélni semmit, mert tudja, hogy ellenzed. Ha jót akarsz magatoknak, akkor egy valamin változtatsz: a kapcsolatotokon. Az, hogy egy 14 éves gyereklánnyal ilyen meg tud történni az anyja tudta nélkül, az mindkettejük hibája! A te felelősséged is. És nem azzal teszed helyre, ha elveszted a maradék bizalmát is, mert bevallod, hogy kutakodtál a magánéletében, hanem azzal, ha építed a kapcsolatot, hogy egy nap majd esetleg közelebb kerülhess hozzá ennél. Mert a mostani kapcsolatotok egy kalap kaki. Minél előbb belátod, annál jobb! N32
2016. júl. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%

"Nagyot csalódtam a lányomban."


Én szülőként saját magamban csalódnék hasonló esetben.

Mert:

1. nem vagyunk olyan közel,h ogy tudjam, érdekli a téma

2. nem vagyunk olyan közel, hog tudjam, ki az a srác

3. nem vagyunk olyan közel, hogy megbeszélje velem, mit tervez

4. a gépből kell rájönnöm utólag is, hogy mi történt

5. olyan sokat hagyom egyedül, hogy fogalmam sincs mit csinál...


Estig sorolhatnám. Annyit azért gondolj végig, hogy egy 14 évesről beszélünk, amit tesz, a te felelősséged is! Nagyrészt a nevelésed eredménye.

N32

2016. júl. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Ismerem a barátját, normális fiú. 15 éves, a családját is ismerjük. Tudtam, hogy együtt vannak, éppen akkor került szóba az, hogy érdemes várni. 9 hónapja vannak együtt. Még a kezdetekben Megindokoltam hogy nem árt ha vár, mert védekezéssel együtt is baj lehet, éppen ezért lenne jó, hogy csak akkor történjen meg a dolog, ha már mindketten érettek rá szellemileg is. Akkor elhessegetett, hogy nem kell aggódnom. Ezért is biztam benne...
2016. júl. 31. 16:48
 14/25 anonim ***** válasza:
97%

De ne egyoldalú hegyibeszédet tarts, hanem legyen annyira nyitott a légkör otthon, hogy magától is el merje, akarja mondani, ha kevésbé vállalható dologra készül.


Egyirányú a kommunikációtok, te elmondod, hgoy mit, hogyan kell, de nem érzem azt a nyitottságot, hogy ő bármikor fordulhat hozzád, negatív következmények nélkül.

2016. júl. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ezzel nincs gond. Csak azzal, hogy ocsmány módon elolvasod a levelezését.

Eső után köpönyeg. Ha igazán ismernéd, és igazán érdekelne a lányod sejthetted volna, hogy komolyan foglalkoztatja a dolog. Örülj neki, hogy ágyban csinálák, és védekeztek.

Egyébként, ha nem helyesled, hidd el akkor is fogják csinálni. Inkább állj mellé.

Mit szeretnél, ha bokorban, vagy ha ágyban szexelne? Lehet dönteni.

2016. júl. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
65%

Magadban csalódj!


Azt hittétek, hogy a sok egyedüllétnek nem lesz következménye? És most nem a sok szabadidejére gondolok.

Attól, hogy 14 éves és szívbaj nélkül otthon hagyjátok szinte egész napra, még illő lenne törődni is vele.

Beszélgetni szoktatok vele? Tudod, mikor nem kioktatod és csak mondod a magadét, hanem érdeklődve hallgatod őt is. Kérdezel az érzéseiről? Figyelsz rá?

Hol volt az a csomagolás, amit találtál? Véletlenül maradhatott ott, vagy szándékosan? Lehet figyelemfelkeltés is a részéről, de te ismered a lányodat.

Elmondtad neki, hogy miért ne feküdjön még le senkivel? Beszéltél kiégésről, fokozatosságról, megismerésről?

Vagy csak érveltél a tanulj, de pasizz baromsággal?!

Szégyelld is, hogy kutakodtál, ne csodálkozz, ha nem bízik benned.

Az én anyám is ilyen volt, még a szemetesemben is turkált, nem is bízom benne a mai napig, pedig mindjárt 30 éves leszek.

Mit tehetsz? Lásd be, hogy lassan felnő és lesznek olyan cselekedetei, amik neked nem mindig tetszenek majd.

Beismerhetnéd neki, hogy kutattál a gépén, látná, hogy te is hibázol, nem vagy fedhetetlen te sem. Kérj elnézést miatta. Mondd el, hogy úgy érezted, történt vele valami, aggódtál érte, féltél, nehéz kezelni neked, hogy már nem picilány.

Biztosítsd a támogatásodról. Mondd el neki, hogy ha kérdése, baja van, fordulhat hozzád.

Egyébként az, hogy 14 évesen lefeküdt a barátjával és ezt részletesen elmesélte a barátnőjének, akkor igencsak figyelemre van szüksége, amit sajnos így, de megkapott.

2016. aug. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Örülj hogy otthon csinálta és nem valami bokorban.
2016. aug. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
92%

Édesanyám így vesztette el kb 10 évvel ezelőtt a bizalmamat, nem is állt helyre soha. Miért néztél bele a gépébe? Attól még, hogy fiatal, neki is van magánélete, joga is lenne hozzá.

A legnagyobb probléma az, hogy nem bízik meg benned, amit nem is csodálok, ha ilyen vagy. Sajnálom, nem akarlak bántani, de előbb a bizalmat kéne felépíteni, nem ellenőrizgetni meg tiltani. Nem fogsz nyerni, azt fogja tenni amit akar, főleg szerelmesen. Nem az a kérdés hogy meg fogja tenni-e azt amit akar, hanem hogy fogsz-e róla tudni.

2016. aug. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Carragher_x ***** válasza:
80%

Először is nagyon, de tényleg NAGYON szégyelld magad! Mégis mit képzelsz te magadról, hogy kémkedsz a lányod után, elolvasod a privát beszélgetéseit?!

Másodsorban pedig nem élt vissza a bizalmaddal, így felesleges azzal áltatnod magad, hogy csalódtál benne. Az, hogy ő mikor veszti el a szüzességét, az nem te döntésed, sőt kb annyira a te dolgod, minthogy a lányod kerékpározik-e vagy inkább sétál. Szóval nem, te nem csalódtál benne, te egyszerűen azért vagy dühös, mert vmi nem úgy történt vele, ahogy azt TE akartad. Csakhogy ebben a te akarod elmondhatatlanul sokadlagos.


Szóval még egyszer, hogy mihez kezdj: Szégyelld magad és próbáld meg emberszámba venni a lányodat!

2016. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtudja hogy elolvastad a beszélgetését akkor később nem fog benned megbízni.
2016. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!