Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Eleg önalló a gyerekem?

Eleg önalló a gyerekem?

Figyelt kérdés

A lanyom 9 eves, egyedul nevelem.

Meg mindig kisergetem a suliba oda vissza mert van egy erdösebb rész az iskolaba vezetö úton, ahol nem merem egyedul engedni .

A " baj " az h nem erzem azt h sokkal könnyebb lenne most mint mikor 3-4 eves volt , azaz még semmit nem csinal egyedul .

Amugy egyedul mosakszik es vecezik, megtörli magát de ott kell álljak a furdöben mert fél egyedul lenni , habar a furdöben ejjel nappal ég a villany es rálátás nyilik onnan a nappalira ahol vagyok , megsem mer egyedul ulni a vécén.

Azt se engedi h elugorjak a közeli boltba nappal , nelkule , amig ö az ipaden jatszik otthon .

Tehat mindenhova egyutt megyunk. Nekem nagy segitseg volna ha nem kene minden pisilesekor felugraljak az ágyról es vele fussak , es az is erdekelne h hany eves kortól közlekedhet egyedul a gyerek ?

Ez a nehez , mindenhova követgetni , mindenhova kisergetni , ugy kepzeltem mikor 2-3 eves volt h 9 eves korara könnnyebb lesz .



2016. aug. 10. 12:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Te is látod, hogy egyáltalán nem önálló, ha 9 évesen nem pisil egyedül. És az iskolában egész nap hogy pisil? És mi van ha nem mész ki vele, bepisil?
2016. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

hűha ez igy nem normális..

nem történ valami ami miatt ilyen félős lett?

Ha nincs semmi oka akkor,akkor meg legyél határozott és mondd el neki hogy 9 évesen már nem szabadna így viselkednie.

2016. aug. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, hogy alakult ki ez a helyzet; így tanácsot is nehezen tudok adni a megoldására.


De 9 évesen ez már semmiképp sem tekinthető életkornak megfelelő viselkedésnek.


Lehet, hogy többet kéne bátorítani az önállóságra.

És sokat Imádkozni érte/vele, hogy félelmeitől/ túlzott szülőfüggőségből szabaduljon.

2016. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

azt gondolom csak határozottabbnak kellene lenned,amikor mondja hogy wc-re kel mennie akkor közlöd vele hogy nagy lány már,és oldja meg a dolgot egyedül. az ajtót nyitva hagyhatja.de te nem fogsz oda menni. és ne engedj a hisztijének vagy bármilyének..

Gondolj bele pár év múlva menstruál te meg még mindig kisérgeted

2016. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az iskolában azt mondja h gond nelkul jar a vecere egyedul .

Nem tudom miert van ez itthon , nagyon kimeritö a szamomra h 5 percenkent megkér valamire ,

Nezett szellemes törteneteket regebb , meg Scooby doot nem tudom ha az a baj , nem meselt semmit h bantotta volna valaki

2016. aug. 10. 13:01
 6/19 A kérdező kommentje:

Probaltam hatarozott lenni h nem megyek vele stb de akkor all az ágy mellett vagy húzni kezd a labamtól , amig belefaradok.

Latom a vecezesre mindenki reagalt de arra senki h nem akar egyedul itthon maradni rövid idökre sem , ez normalis ?

2016. aug. 10. 13:03
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
ha az iskolába megoldja akkor azt kell mondjam (nem bántásból) de a te hibád..
2016. aug. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

egyszerűen csak tarts ki és ne hagy magad!!!

A nagyobbikom 8 éves. a közeli boltba el tudok menni nélküle.ha rajta múlna otthon maradna órákra is,de azt meg én nem merném. a suliba én is viszem mert egy forgalmas főutcán kellene átmennie.

2016. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Ez igy nagyon nem normális. 9 évesen nem mer egyedül pisilni... Nem ártana vele erről beszélni. Személyes véleményem szerint egyébként mostanában elég elkébyeztetettek a gyerekek (pedig fiatal vagyok ,és mindent megtettek/megtesznek értem a szüleim) de hát egyenesen szembe röhögtek volna ha ennyi idősen nem mertem volna egyedül kimenni a mosdóba. Vagy otthon lenni egyedül néhány órát. Persze ha több van a dolog mögött (valamitől fél) akkor az más tészta de arról beszélni kell ,akár szakemberhez fordulni.
2016. aug. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

9eves a legnagyobb.most megy 4.be.

Iden meg kiserem,mivel az occse most kezdi a sulit,amugy is mennek.es igenyli is,hogy beszelgessunk utkozben.amugy csak parkolokon,aluljaron kell atmenni.

Itthon is elvan.sokszor mar magatol nem jon velem pl boltba,vagy epp egyedul megy le ha valami surgosben kell.(a bolt a hazunk vegeben van)

A wczes szerintem sem normalis.azert csinalja mert hagyod.megadod magad egy kis unszolasra.ne tedd.ha kell hagyd hisztizni orakig.elobb utobb elmegy magatol.enyemek mar 5eves koruk ota egyedul intezik magukat.a kozepsonek kellett meg azutan egy darabig feneket torolni ha epp olyanja volt.

Mar reggelit is csinalnak maguknak ha En meg alszom.

2016. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!