Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti gyermeketek mennyire...

Ti gyermeketek mennyire önálló? (októberben lesz 12)

Figyelt kérdés

Néhány kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

Reggel kiveszi magának a ruhát a szekrényből, vagy készíteni kell neki?

Ha lány, megfésülködik egyedül?

Haját ti mossátok, vagy megoldja egyedül?

Mennyire önálló tanulás terén?

Köszönöm a válaszokat!


2016. ápr. 11. 07:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém 14 lesz, 12 évesen már egyedül járt iskolába,régesrég felöltözött magába,haját is rendbe teszi,egyedül fürdött és kitűnő+sok tárgyból dícséretes volt(most is az,sose volt egy db 4-ese,sem félévkor,sem év végén,max évi 3db dolgozata-de még lehet ennyi se) , nem kellett vele leülni,max kikérdezve lett.Igaz apám matekból jóból és a reálok,nevelőanyám meg minden másból (humán tárgyakból)
2016. ápr. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
a fiam 9 éves. Tanulni nem szeret egyedül... de a többit önállóan teszi. (bár gondolom egy rövid hajat könnyebb mosni, fésülni :) )
2016. ápr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A nevelt lányom pont egy évvel idősebb.

Tavaly ilyenkor egyedül mosta/fésülte a fenékig érő haját, néha nem alaposan, olyankor mehetett még egy körre. Elég hamar megtanulta, hogy egy alapos munka jobb, mint két (vagy több) félig elvégzett. Szárítani akkor még nem akarta.

Az öltözködés önálló évek óta, bár néha megkérjük, hogy öltözzön át, mert pl nem az időjáráshoz megfelelő.

Tanulás szintén egyedül megy, de hajlamos hisztizni, hogy nem érti, ilyenkor elég csak mellé ülni, máris megy.

Ami még nem az igazi, az a bevásárlás. Mi a tesómmal 10 éves korunktól intéztük lista alapján, ő a saját reggelijét is nehezen szerzi be.

A másik kritikus dolog az evés. Nem méri fel, mennyi az elég, túl sokat szed, majd nem eszi meg, ha éhes, nem tudja kiszolgálni magát, pedig szeletelt kenyeret veszünk, ha jön (sokat van nálunk). A mikrót nem tudja használni, és rendszeres, hogy evés után nem pakol el maga után.

2016. ápr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiam augusztusban lesz 12 éves.

Teljesen önálló.

Sokszor egyedül megy vásárolni is.

Egyedül a tanulásban kell neki dolgozatok előtt segíteni,akkor én felolvasom az anyagot,és visszakérdezek.A verseket is egyedül tanulja már meg.Ez nálunk nagy szó,mert az első 4 évet végig ültem mellette.

Ő sajnos rá is volt erre "kényszerítve" kicsi kora óta.Már 2 éve egyedül voltak itthon 1-1 napot nyáron,kikészítettem minden ételt,felvágtam a zsemlét,nekik csak meg kellett kenni..

Suli is egyedül mennek a 7 éves öccsével

2016. ápr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

9 éves lány, 7 éves fiú. Nem a kérdezett célkorosztály, de hátha hasznos valamire.

A felsoroltak tekintetében a lányom a hajmosáson kívül mindenben önálló (a tanulásra noszogatni kell, de azt nem tűri, ha segíteni akarunk). A hajmosást is próbálta egyedül, de nem tudta rendesen kimosni a hosszú haját, így azt mindig átmossuk neki mi is.

A fiam a ruhakivételben változó, van, hogy kiveszi, van, hogy nem. A hajmosást megcsinálja, de nagyon rövid a haja, ez nem nagy kunszt. A tanulással kapcsolatban: elsős, tehát még nagy tapasztalatunk nincs benne, egyelőre megoldja egyedül (ellenőrizzük), a továbbiakat meglátjuk.

2016. ápr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem lányom van és igazából csak a hajmosás része fura nekem, de nem tudok mit csinálni, nem nagyon rudja tisztára mosni a haját.

Meg reggel tiszta zombi a gyerek. Ha nem készítem ki a ruhákat, képes 10 percig állni a szekrény előtt és nézni maga elé, úgyhogy segítek reggelenete amiben tudok, ruha készítés, fésülködés.

Konyhában azért ügyes. Mikrót használja, krumplit is pucol, ha úgy van. Igazából a saját kis dolgaira lennék kíváncsi, mikor csinálja meg. Pl mai napig számon kell kérjem a fogmosást, zuhanyzást, mert ha nem szólok, lány létére nem csinálja meg. Ha megkérdezem miért, a válasz"elfelejtettem", "jaj, nem vettem észre, hogy már este van", kedvencem a"nem szóltál". Csak kíváncsi lettem volna, hogy ez meddig normális. Keményítsek be, vagy várjam meg amég dolgozni kezdenek a hormonok és ígényesebb lesz saját magára ösztönösen?

2016. ápr. 11. 11:13
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Ha nincs rákényszerülve, nem fogja megcsinálni magától.

Párszor visszaküldöd hajat mosni, rá fog érezni.

A reggeli készülődés idegtépő tud lenni, de ezt is meg kell szoknia. Ha reggel kómás, akkor este készítse ki a ruhát.

2016. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem gond, én gyerekként válaszolnék.

Egy hónap múlva leszek 14, és lány vagyok.


A ruhámat mindig én készítem ki, már elég régóta. Reggel én is mindig nagyon álmos és fáradt vagyok, na meg mindig nehezen döntök, így esénként már kitalálom, hogy mit veszek fel másnap.


Fésülködni is egyedül szoktam. Néha, ha nagyon becsomósodik a hajam, akkor szoktam megkérni anyukámat, hogy még mielőtt kitépem az összeset, segítsen rajtam :D


A hajamat is egyedül mosom már egy ideje. Az alapossággal nincs gond, mert utálom, ha koszos, zsíros a hajam. Így heti 2x biztos megmosom.

Ha már ennél a témánál tartunk, a zuhanyzást sem szoktam sosem kihagyni, mert szeretem, hogy utána olyan friss vagyok.

Fogmosás...sokszor kihagynám, de nem lehet, mert fogszabályzóm van és ha nem tartanám tisztán a fogaimat, hamar tönkremennének a "fémek" alatt. Ilyenkor mindig az motivál, hogy hiába lesz egyszer szép, szabályos fogsorom, ha tele van tömésekkel. Így még egy lyukas fogam sem volt, ennek nagyon örülök! :) Bár négy fogkefével nem egy leányálom a fogmosi :/


A tanulást, lecke írást is egyedül intézem, bár nem rajongok értük. Néha, egy nagyobb felelés, vagy dolgozat előtt kérem meg a szüleimet, hogy had mondjam fel nekik az anyagot. Ilyenkor meghallgatnak, kijavítanak...stb. Vagy ha nem tudok valamit, azt is megkérdezem tőlük. De nagyon nehezen veszem rá magam a tanulásra, pedig nem megy túl nehezen. Egyszerűen csak fáradt vagyok már napi 7-8 óra után az iskolában, ilyenkor semmi kedvem még leülni a tankönyvek fölé itthon is. Csak muszáj, ha valamit el szeretnék érni...


A konyhában a mikrót én is egyedül kezelem. Ha kérik a szüleim, segítek pl zöldséget pucolni, húst panírozni, tojást törni, mosogatógépet kipakolni, megteríteni vagy hasonlók. Sokszor sütök sütiket is, 2-3 éve kezdtem el ezt, akkor még anya segítségével, ma már egyedül. Néha kérdezek ezt, azt, de hát akkor tanul az ember, ha kérdez :D

De egyébként az egy hibám, hogy nem nagyon szoktam segíteni egyéb házimunkákban, mint pl törölgetés, felmosás. Porszívózni néha szoktam, vagy lesöpröm a teraszt. Mosogatni csak akkor szoktam, ha én sütöttem a konyhában. Két hetente jár hozzánk egy takarítónő, ezért a szobámban csak rendet kell tartanom, a takarítás nem az én feladatom. Ha megkérnek, kiteregetek.

Van több állatom (nyuszik, cica, kutya), őket én látom el, én foglalkozom velük.


Remélem nem fogalmaztam túl érthetetlenül ;)

2016. ápr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

8. válaszoló vagyok (a lassan 14/L).

Az lemaradt, hogy suliba egy másik városba járok, busszal. Reggel apukám elvisz kocsival egy kicsit messzebb lévő buszmegállóba, mert csak onnan jár busz a sulimhoz. Hazafelé teljesen egyedül megoldom.

2016. ápr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyerekként válaszolnék. Kicsit idősebb vagyok, mint az említett korosztály, de talán segíthet a válaszom. (4 hónap múlva leszek 15.)

12 évesen anyám csak akkor készítette ki a ruhámat, amikor valami ünnepély volt a suliban, tehát ki kellett öltözni. Én sose készítettem ki, most se teszem. Reggel kikapom a szekrényből, amit épp meglátok, ennyi.

6-7 éves koromig anyám segített fogat mosni, vagy felügyelte a folyamatot. Nem volt és nincs lyukas fogam. A hajam 9-10 éves korom óta mosom egyedül, de 11-12 éves koromig nem ment valami jól, néha benne maradt a sampon, akkor anyukám szólt, és visszamentem kimosni. Így se sikerült mindig, de nem volt vészes az eredmény. Elsős korom óta egyedül fésülködök, vagy régebb óta, nem emlékszem. Anyám mindig húzta a fésűvel, muszáj volt nekem elintézni.

9 éves koromig hébe-hóba kikérdeztek. Nagybátyám - amikor épp vele vagyok - szereti számon kérni az anyagot, mert egyetemi tanár. De nagyjából 10 éves korom óta minden ilyesmit egyedül csinálok (az olvasással sokat szenvedtem alsóban, most falom a könyveket).

A házimunka jelentős részét is én végzem. Anyám egyedül nevel, és sokat dolgozik, hogy mindenünk meglegyen. Tehát sokszor fáradt. Próbálok segíteni neki, ahogy tudok.

2016. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!