Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy győzzem meg a szüleimet...

Hogy győzzem meg a szüleimet hogy tovább engedjenek el?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és egyre jobban zavar hogy milyen szigorúan veszik a hazaérésem időpontját. Ha bemegyek a városba, vagy hazaérek 9-re, vagy ha később akarok menni (akkor is legkésőbb 10-kor) elémjön apa a buszmegállóba.


Nem értem miért, mert jó környéken lakunk, Zugló kertvárosi részén kéne kettő háztömböt megtennem. Néztem bűnözési statisztikákat is, elég alacsony a környéken a bűnözés, az is főleg autólopás meg betörés. Az meg pláne nem logikus hogy amikor felszállok a buszra még egyedül vagyok, amivel semmi gondjuk nincs, pedig az Astoria, a Blaha sokkal neccesebb környékek.


Nem is azzal van gondjuk hogy elmegyek, azzal sem ha iszom. Tudják hogy 15 éves korom óta járok kocsmákba időnként, tudják hogy ismerem és betartom a határaimat, soha nem mentem haza késve vagy részegen. Bízom is bennük, mindig tudják hol vagyok és kivel.


Soha nem volt semmilyen balhém, nem hazudtam, nem drogoztam, nem cigizek, nem diszkóba járok hanem belvárosi romkocsmákba a közeli barátaimmal. Nem napi hanem 1-3 heti rendszerességről van szó. Erős gimnáziumban van 4,5 feletti átlagom, vannak céljaim, anyámék szerint is megbízható vagyok.


Nálam fiatalabb ismerőseim is maradhatnak simán hajnalig, én csak annyit szeretnék hogy ne fél kilenckor kelljen elsőként felállnom a hétkor kezdődő találkozóról hanem mondjuk 11-kor vagy fél 12-kor.


Valami tipp vagy tapasztalat hogy hogy érjem el ezt?


2016. aug. 11. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Már vagy 4-5-6 éve kamasz vagy, ha ennyi idő alatt nem sikerült ennyi szabadságot kiharcolnod magadnak, akkor most sem fogsz tudni, hiába vagy már 18 éves. A szüleid túlféltenek, szerintem ezt már csak költözéssel tudod megoldani.

Esetleg, ha másik városba tervezel egyetemre járni, akkor próbálhatsz hatni rájuk azzal, hogy 1 év múlva már nem lesz, aki kísérgessen, egyedül kell majd feltalálnod magad, és jobb lesz, ha ehhez tapasztalatot szerzel és hozzászoksz. Én ezzel az érveléssel anno elég sok mindent kiharcoltam magamnak, pedig nem ennyire kis pitiáner dolgokról volt szó. :-)

2016. aug. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna hozzászoktatnod őket hogy ilyen korán hazamész.
2016. aug. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Az én anyámék voltak ilyenek. Én voltam az akit soha, semmikor, sehová nem engedtek el. 18 évesen meguntam és megpattantam otthonról. Amíg te nem érsz meg annyira hogy kiállj saját magadért addig is senki nem fog tudni neked segíteni.
2016. aug. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, próbáltam már azzal is hatni hogy nemsokára elköltözöm, külföldön tervezek továbbtanulni ahol tényleg tök egyedül leszek egy nagyvárosban, ott se fog senki kísérgetni. Nem hatja meg.

Az hogy csak úgy kések vagy nem jövök haza nem igazán oldja meg a problémát, mert akkor üvöltenek, és legközelebb nem engednek el (értsd ha nagyon muszáj elveszik a kulcsomat és nem engednek ki az ajtón)

Eddig egyébként is reménykedtem hogy majd nyáron, vagy ha betöltöm a 18-at lazulnak, de nem. Még mindig ugyanaz a szabály mint 15 évesen.

2016. aug. 11. 10:43
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Elmondod újra és újra. Jóval korábban kellett volan ezt kiharcolni. 18 éves vagy könyrögöm, meddig hagyod, hogy óvodásként bánjanak veled?
2016. aug. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember vagy könyörgöm, anno 18évesen már kimentem angliàba dolgozni. Állj a saját lábadra és mond ez: Sziqsztok majd jövök. Éreztetned kell hogy felnőtt MAGABIZTOS ember vagy. Ha ígyse menj akkor másoltass egy kulcsot, a rendőrök nem vihetnek haza. Jövőre pedig tényleg menj egyetemre egy messzi városba.
2016. aug. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor az ajtónál vagy jelentsd be hogy elmentél, majd valamikor hazaérsz. Már jópár éve ezt kellene csinálnod. Egy kis üvöltésbe még senki sem halt bele.
2016. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Apunak: ooooo

Anyunak: lalalala

2016. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!