Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire "ciki" ha középiskolá...

Mennyire "ciki" ha középiskolában szülő megy a gyerekért kocsival?

Figyelt kérdés
Falun lakuk és a nagyfiúk bejárnak a városba suliba. A nagyobbik 12.-es, a kisebbik 9.-es lesz. Ritkán jár busz, az utolsó busz 13:35-kor eljön a gyerekek meg addigra nem végeznek. Arra gondoltam hogy akkor elmegyek értük. De nem lesz nekik "ciki"? Megkérdeztem őket azt mondták nekik jó, bár félek nehogy emiatt bántsák őket. Nemrég költözünk ide, azért vagyok ennyire tanácstalan.
2016. aug. 17. 14:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Semennyire. Az cikinek számít, ha a szülő "kísérgeti" a gyerekét, de az nem számít általában elvárásnak, hogy a gyerek saját maga tudjon kocsival hazamenni. Nálunk (Budapesten) a legtöbben tömegközlekedéssel jöttek-mentek, de egyáltalán nem számított furcsának, ha valakiért valami miatt kocsival jöttek.
2016. aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
Ha mégis "ciki" lenne menet közben nekik, akkor legfeljebb nem a suli előtt parkolsz le, hanem sétálnak egy picit egy távolabbi parkolóhoz. Nem nagy ügy.
2016. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha megkérdezted és beleegyeztek, akkor szerintem minden rendben! :-)

Biciklivel nem elérhető távolság? Mert akkor lehetnének "függetlenek" az odajutásban.

2016. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem 4 évig anya hozott és vitt, ő az általánosban tanított én meg ugye gimibe jártam.

Jó volt, hogy nem áztam, fagyoskodtam.

2016. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem ciki, de azért lehetőleg ne a suli előtt parkolj le közvetlenül.
2016. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a popikámat vertem volna anno a földhöz, ha így lett volna és nem kell hóban,esőben, 40 fokban is buszozni. Ha kérdezted és nem ciki nekik, akkor sztem nyugodtan. Ha meg változik a nézetük, változtattok :)
2016. aug. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Sajnos biciklivel is sok lenne. Kb. 45 km oda-vissza.
2016. aug. 17. 14:51
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Én biztos valami elszeparált burokban nőttem fel..


Nálunk gimiben szinte "irigyek" voltak az osztálytársaim, amiért apa minden reggel befurazott és délután meg haza (A suli mellett dolgozott és ugyanakkor végeztünk meg kezdtünk.).

Mindig mondták, hogy "milyen jó neked, nem kell az undorító távolságin nyomorognod".


Komolyan.. örüljetek, hogy vannak szüleitek.

2016. aug. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

3 éve gimisek a gyerekeim. Reggel busszal mennek, délután apa veszi fel őket az iskola előtt. Szeretik ezt a rendszert, a busszal jó 1 órával később érnének haza, így több a szabadidejük.

Nem ciki, van hogy 2 másik falubeli gyerek is beül hozzájuk. 25 km-re van a gimi.

2016. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%
Nem akarnak inkább kollégiumba költözni? Ha van a városban civilizált kollégium és életrevalóak akkor az szerintem jobb lenne nekik.
2016. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!