Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 15 éves lányom nem akar...

A 15 éves lányom nem akar velünk kirándulni jönni és ha kényszeritjük egész úton panaszkodik. Hagyjuk otthon?

Figyelt kérdés
2016. aug. 17. 19:10
1 2
 11/17 annamari69 ***** válasza:
94%
3 gyerekem van, sosem kényszerítettem, hogy jöjjön velem bármelyik is, ha nem akart. Nem is értem, minek? Ebben a korban a gyerekek nagy része jól elvan a barátaival, nem hinném, hogy a szüleit szeretné nézegetni napszámban. Aki azt írta, nem lehet otthon hagyni egyedül, max egy felnőttel, egy 15 évest? Ne vicceljen már, nem 3 éves az a gyerek. Legalábbis az enyémek tudtak magukra vigyázni és nem gyújtották fel a lakást. Azon felül ezt bizalomnak hívják. Csak nem csinál akkora ökörséget, amivel bárkit is veszélyeztetne.
2016. aug. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%
16 vagyok, én se szeretek a szüleimmel menni. Eléggé eltér a véleményünk arról,hogy mi érdekes, ami őket szórakoztatja az engem egyáltalán nem. Egy ideje már rájöttek,hogy felesleges elvinniük mindig, ha nem érzem jól magam. Annyi, hogy évente 3-4x elmegyünk közösen, de ilyenkor közösen megbeszéljük hova, így mindenki jól jár. Szerintem próbáljatok ti is kompromisszumot kötni,ha nem akar elmenni nem kell,de néha iktassatok be olyan programokat is,amit mondjuk ő választ.
2016. aug. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ki választja ki az úticélt? Mindig a szülők? Esetleg mindig hasonló típusú programot választotok? Egy 15-16 évesnek már van kialakult érdeklődési köre, valamennyire tudja mit szeret és mit nem. Ha anyuapu mindig kiválasztja hogy melyik hegyet mássza meg a család, és mindig csak hegymászás a program, a lány meg utál hegyet mászni, nem fogja élvezni akármilyen gyönyörű helyeket is láttok.

Ettől még lehet hogy szívesen menne mondjuk várost nézni a családdal. Egyszerűen máshogy kapcsolódik ki.

Ugyanez az én gondom is, szüleim számára a kikapcsolódás egy csendes, párszázfős falucska, a természet lágy ölén, este rövid séta vagy biciklizés, lassan tíz éve ugyanabban a faluban, nyaranta 3 hétre. Én ezt halálra unom, nem a szüleim hanem a hely miatt. Tök szívesen mennék akár belföldön, akár külföldön várost nézni, felfedezni valami új helyet, valami olyat ahol van egy kis nyüzsgés is, vagy legalább nem ugyanaz minden évben. Hiába mondom, meg se hallják.

Kérdezzétek meg mit szeretne és kössetek valami kompromisszumot, pl. lehetne évente egy általa és egy általatok választott úticél. Vagy csak hagyjátok otthon. 18L

2016. aug. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
96%
14 éves lány vagyok én se járok el a családi kirándulásokra ebben a korban mint mindenki én is szívesebben vagyok a barátaimmal és ezt anyukámék is értik természetesnek tartják. Nyilván nem mindenből maradok ki néha én is velük tartok és igyekszem élvezni :D Mondjuk úgy évente 3-4 alkalommal :D:D.
2016. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
86%
Én is kihagytam a külföldi nyaralást. Mondtam, hogy csak pénzpazarlás, mert unatkoznék. Azért meg ne adjon ki pénzt senki, hogy külföldön nyomogassam a telefonom társaság hiányában.
2016. aug. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy egy kicsit magadban is kell keresned a hibát, hogy miért nem szeret a lányod veletek menni... Én se szerettem anyámékkal menni ilyen korban, egyszer elrángattak egy sátorozásra 15-16 éves koromban, esküszöm maga a kínzás volt az 2 nap nap. Hálát adtam az égnek, mikor elkezdett szakadni az eső és hazajöttünk. De mai napig nem mennék el velük kirándulni, nyaralni, pedig már 30 felett vagyok. Idegesítőek, fárasztóak, hólyeségeket beszélnek. Szeretem őket, de bőven elég heti 1-2 óra, egy teljes nap már kiborítana.
2016. szept. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
78%

Hát ha kényszeríteni kell szerinted mennyire élvezheti?

Anyám is ilyen volt hogy márpedig családi program és csodálkozott hogyha annyit mondott kirándulás már zártam magamra az ajtót aztán rájött hogy ő se örülne ha neki bődületesen unalmas helyekre rángatnák el szóval már együtt tervezzük inkább és így mindenkinek jobb.

2016. dec. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!