Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire van igazam?

Mennyire van igazam?

Figyelt kérdés

Anya iskolába jár. Heti 3x angol, heti 2x számtech. . Az angollal van sok gond mert nem érti. Először is már nem érdekli már az egész, a tanár rosszul tanìt, már bánja hogy elkezdte. Alig jár be órára mert nem tud felkelni (8-ra kell menni), hát nem kéne éjfélkor még a telefont nyomkodni. Segìtsek a háziba de a nyelvtani szabályokat és a szavakat nem tanulja meg ezért alig érti. Probálok segìteni a kiejtésben de az nem érdekli. Anya azt mondta ne szóljak bele. 8-12-ig van suli szóval nem veszi el az egész napját bár délután alszik mert úgy elfáradt. Ha otthagyja a sulit akkor vissza kell fizetni ami rengeteg pénz. Este 9-kor is szenvedtünk mert ő ennyi házit nem hajlandó megcsinálni, pedig kéne pótolni a hiányzásokat. Ti mit gondoltok? Kinek van igaza? Anyának, hogy fárasztó, sok a házi ezért nem csinálja meg illetve ő reggel nem tud felkelni vagy nekem hogy meg kell tanulni a szavakat szabályokat és nem hajnalig nyomkodni a telefont?

16L


2016. aug. 22. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

És ha azt mondjuk neked van igazad, változik valami???

Gyanítom nem.


Ha otthagyja a sulit, max annyit kell befizetnie, mintha végigjárna. De így mi értelme végig járnia? Tök mindegy, úgysem fog tudni semmit a végére ilyen hozzáállással. Csak időpazarlás (mert a pénzt már akkor elpazarolta, amikor aláírta a szerződést).

2016. aug. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Anyukádat kérdezd már meg, mit szólna hozzá, ha lógnál a suliból, nem tanulnál (hoznád sorra a rossz jegyeket) és a házit sem csinálnád meg.

Mert ő most pontosan ezt csinálja.

2016. aug. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Felnőtt ember, azt csinál, amit akar. Nem a nyúl viszi a vadaszpuskat
2016. aug. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a második válaszolóval. De ha ennyire kínszenvedés, akkor fizessétek vissza a pénzt és hagyjátok a fenébe. Mert így tényleg semmi értelme. Nem lehet úgy nyelvet tanulni, ha ennyire elzárkózik. Pedig gondolom nem véletlenül kezdte el, lehet előrelépés lett volna neki, de ha ennyire nem motiválja még egy esetleges jobb fizu, munkahely sem, akkor nincs is értelme foglalkozni vele. Ezt tudom erre mondani. Egy felnőtt embernek már önmagától kéne tudnia a kötelességét és a saját képességeit, a határait, nem a lányának kéne magyarázkodnia meg a kifogásokat keresnie.
2016. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én már mondtam neki hogy mi lenne vele ha rendesen suliba kéne járni (sok tantárgy napi 7-8 órák) erre azt mondta ő nem bìrná.

Ha van nyelvvizsgája 30 ezerrel több lenne a fizetése, szóval szerintem van miért tanulni.

Voltunk külföldön és mint mindenhol ott is megértették az angolt, mondtam anyának ezért érdemes megtanulni angolul azt mondta ő elmutogatja mit kér meg feltalálja magát.

Na mindegy, ő tudja, de ma tényleg tanulni kéne neki, mert ma (pótló) dogát ìrt volna és nem tudott felkelni szóval nem ment be

2016. aug. 22. 12:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit havi 30 ezer forint plusz nem motivál, akkor annak úgy is kell. Már bocsi, hogy édesanyádról így beszélek, biztos sok pozitív tulajdonsága van amúgy és nem is szeretném egyebekben bírálni őt, de személyesen ismerek olyan embert, aki hasonlóan állt a nyelvtanuláshoz, mint édesanyád, de sopánkodni, hogy így nincs pénz, meg úgy nincs pénz, na azt tudott. Ha kell a plusz pénz, akkor dolgozzon is megérte. Ez a véleményem.
2016. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szep peldat mutat. Neked tobb eszed van, ne hagyd, beszelgess el vele.
2016. aug. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!