Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igazam van vagy nincs? Vissza...

Igazam van vagy nincs? Vissza menjek a dokihoz (cukor)?

Figyelt kérdés

34 hetes kismama vagyok, a terheleses vizsgálaton magasabb lett a cukrom, igy diétát irt elő a nőgyógyász, es diabetológushoz küldött.

Pénteken voltam nála másodszor (a diabetologusnal), aki azt mondta, hogy mivel többször volt a reggeli utáni értékem 7-es, inzulint fogok kapni (!). Amúgy másfél kilót fogytam egy hónap alatt, amit múlt heten a nőgyógyászom jónak tartott. A babát pedig kicsit nagyobbnak merte a gép, mint legutóbb. Április 18-ról indult a születési dátum, aztan lett 16,14, legutóbb 12. Na mindegy, a diabetológus szerint baj, hogy összesen 5 kilót hiztam. Mondtam, hogy de jelentős túlsúlynal ugy tudom, néha 2-3 kiló hízás is rendben van, Nem értett egyet, es szerinte a babának is árt, mert fogyni fog. Mondom, nem fogy, mert éppenséggel pont hogy tok jól van. De nem sikerült meggyőzni, és vissza rendelt szerdára. Nekem meg baromira nincs kedvem visszamenni, mert aznap reggel vert is vettek, aminek tok jo eredménye lett, javult, az aceton kivételével, ami pozitív lett, azaz kevesebb szénhidrátot vittem be.

Azon gondolkodom, hogy nem megyek vissza.

Vagy beszéljek a nogyogyasszal? Ez a kettő akasztott ki, hogy szerintük karos a fogyasom, a másik, hogy artok a babának.


2016. márc. 6. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nézd, normális esetben azért valóban kórosnak mondható 5 kg fogyás a 34 hétre. (ha jól értem, a kezdeti, induló súlyodhoz viszonyítva az 5 kg mínusz.) Beszélj a nőgyógyásszal, hogy mit tanácsol. De én nem kockáztatnám meg, hogy nem megyek vissza, a diabetológushoz, hisz nem vagyok orvos, nincs hatásköröm eldönteni, hogy mennyire veszélyeztetném vele a baba egészségét. Vagy ha nem is értek vele egyet, akkor elmennék magánba gyorsan máshoz, hogy kikérjem a véleményét.
2016. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Beszélj a nőgyógyászodal, és ha úgy van, akkor másik diabetológussal is. Nekem megmondta a nőgyógyászom, hogy nálunk a két diabetológus közül az egyik nagyon gyakran akar inzulint adni, ha hozzá kerülnék, és inzulint akarna adni, akkor szóljak neki, és konzultál a másik diabetológussal. Csak reggel van 7 fölötti értéked? És mennyivel van fölötte? Milyen gyakran? Hba1c-t néztek?
2016. márc. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az 1-es értette félre,vagy én?5 kilót híztál eddig összesen,és szerinted jelentős túlsúlynál 2-3 kiló plusz is elég?Hát lehet én vagyok a hülye,de maga a gyerek annyi,és akkor még ott a méhlepény,magzatvíz,stb.6 kilót azért mindenki hízik általában.
2016. márc. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem értem miért a súlyoddal foglalkoznak. Nem az számít, hogy mennyit híztál (5 kiló azért nem mondható kórósan kevésnek). Az a lényeg, hogy mennyi a cukrod. Ha az rossz, akkor kezelni kell. Ha inzulinnal, akkor azzal. Gondolom nem akarsz fogyatékos gyereket szülni.
2016. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Félreértette, összesen 5 kilót hiztam, azaz 7,5-öt, de a diéta miatt lement 1,5.

A 2-3 kilót nem en találtam ki, hanem tobb helyen olvastam, hogy a nagyon vékony kismamák 14-20 kilót is hízhatnak ugy, hogy az normálisnak számíthat, a túlsúlyosaknál akár a 2-3 is eleg lehet. (En kb.15 kiló túlsúllyal indultam.)

A baba teljesen jól van, a végeredményem is. A reggeli utáni értékem 7 körüli néha.

Lehet, hogy a nőgyógyászt kene megkérdeznem... A gyereknek nyilván nem akarok rosszat, csak az inzulint furcsállom, meg a panikhangulatot az 5 kilós hizassal kapcsolatban.

2016. márc. 6. 18:43
 6/12 anonim ***** válasza:
5kg hízás bőven elég. Emiatt nem adhatnak inzulin csak a magas cukor miatt.
2016. márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

szia!

Nekem is volt terhességi cukrom! Nagyon átrágtam akkoriban a dolgokat!

A lényeg az, h a fogyás és az aceton a vizeletben igenis baj! Kevesebb szénhidrátot viszel be mint amennyit kellene, (amennyire a TE szervezetednek szüksége van)és ha ennek ellenére is a reggeli cukrod 7 körül van, akkor tényleg kell az inzulin!

Ha nem eszel annyit, amennyi a diétában szerepel és fogysz, az árt a babának, ha megeszed az előírt szénhidrát mennyiséget akkor elvileg stagnálni vagy lassú ütemben nőnie kell a súlyodnak (fogyni semmiképp nem)! És a reggeli 7 körüli érték határeset, nekem 6,8-6,9-nél már mondták, h kéne, de végül megszültem még előtte! Ja és a vége felé felkúszhat a cukor!

Én mindenképpen hagynám, h adjanak, mert a babának akár agyvérzése is lehet! Ez nem játék figyelj oda nagyon!

2016. márc. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Most olvastam el a kiegészítést!

nem az 5 kg hízás a kevés, hanem a terhességi cukor alatt bekövetkezett FOGYÁS a gond!

2016. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem volt gond amúgy végül, ők konkrétan az 5 kg hízás ra mondták, hogy kevés, de beszéltem a nőgyógyásszal, aki azt mondta, ne menjek vissza hozzájuk, tegnap megnézett, semmi baja a gyereknek.
2016. márc. 17. 16:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Az majd a szülés után fog kiderülni, hogy a magas cukrod, a keton, a nőgyógyászod hozzá nem értése és a te felelőtlenséged mit okozott a gyerekednek.
2016. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!