Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek anyumnak vagy...

Szerintetek anyumnak vagy nekem van igazam ebben?

Figyelt kérdés

A lényeg: egy erősen introvertált kamasz (már nem annyira kamasz) vagyok. Az időm 95%át a szobámban töltöm, internetezek vagy pedig súlyzózom. Volt egy meglehetősen erős számítógépem, amin kb. évente újra kellett rakni a Windowst, ezért anyum egy közös ismerőshöz mindig elvitte, mert ő szívesen megcsinálta. Egyik alkalommal ott leégett benne egy alkatrész, gyakorlatilag mindenre alkalmatlanná vált így, csak netezni lehet rajta éppen, de semmi féle játékot/skypeot és egyéb programot nem bír el. Ez volt körülbelül 4 éve, azt ígérte, hogy majd egyszer kaphatok egy újat (játékra használtam a gépemet inkább, de így már nem indult el rajta semmi). Kb. fél éve megkérdeztem tőle hogy lehetne-e a közeljövőben (jövő májusban ballagok, arra gondoltam hogy arra kérném a gépet, illetve a születésnapom is akkor van, és ezt a kettőt kombinálnánk). Azt mondta, hogy meglátja, viszont akkor segítsek itthon többet. Átvállaltam a takarítást és az állatok gondozását, gyakorlatilag neki csak főznie, vasalnia és mosnia kell, ez volt kb. márciusban.



Most beszélgettem vele erről, hogy akkor májusra lehetne-e esetleg gépvásárlás, és nagyon durván elküldött a francba, hogy én milyen beteg követelőző ember vagyok, és más gyerek nem csinálja ezt. Mondtam neki, hogy más gyerek nem ül a szobájában egész nap, hanem Sziget meg hasonló fesztiválokra vesz 20 ezer forintokért napi jegyet, mint a barátaim 80%a (nekem még bérletet sem kellett venni nyárra, annyira nem mozdultam ki), vagy fél évente új telefont kap (nekem egy régi kis kocka telefonom van ami pár ezer volt használtan, nem is kellene jobb amúgy mert szeretem, de minden osztálytársam olyan telefonokkal rohangál hogy már kávét is tud főzni, és a legtöbbjük rosszabb anyagi helyzetben van nálunk). Egy dolog van amit használok minden nap, a számítógép. Nekem ez olyan mint egy szülőnek a tévé, ha már nincs semmi dolgom és lazítani szeretnék akkor leülök elé. És nem is az én hibám volt hogy az előző leégett. Mondtam neki hogy annyit segítek amennyit tudok a ház körül, nagyon sok terhet leveszek a válláról. Ő erre azt mondja, hogy ez lenne a normális, hogy a gyerek takarít és gondozza az állatokat (2 szintes kertes házunk van, kb. 4 óra kitakarítani teljesen, én ezt heti 2x csinálom több mint fél éve, plusz én viszem ki a kukát, én mosogatok, mindent megcsinálok amiben tudok segíteni, és totál egyedül, nevelőapám nem segít semmiben mert őt úgy nevelték hogy a férfinak nem dolga a házimunka) és én ezért nem érdemlek az ég világon semmit, a többi gyerek érdemelne egy nagy pofont aki nem segít otthon minimum ennyit, mint én. Csak azt hajtogatja, hogy nőjek már fel, és 18 évesen ne számítógépet akarjak, mint "a 12 évesek". Akkor viszont mit, mert ruhát veszek a pénzből amit apum ad nekem (elváltak), másra pedig nincs szükségem. Zsebpénzt anyumtól nem kapok semmit. Most végül annyit mondott hogy "Jó, megkapod azt a szart csak hagyjál békén" és azóta duzzog, most én vagyok a gonosz követelőző telhetetlen, aki csak abból áll ki hogy kér, és nem veszi figyelembe hogy ő nem akar költeni ilyen "értelmetlen hülyeségekre".



Elsősorban szülők válaszára lennék kíváncsi: szerintetek kinek van igaza? Tényleg egy akkora nagy szemét vagyok amilyennek anyum beállít, vagy direkt felfújja az egészet mert ő szimplán nem látja a számítógép és a játékok értelmét, és nem akar ilyenre költeni?



2016. aug. 28. 10:26
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni hogy diákmunkára nem tudok menni, ameddig nincs érettségije az embernek addig alig lehet találni itt, másrészt pedig egész nyáron meg volt tiltva hogy keményebb fizikai munkát végezzek, mert műtétem volt júniusban.
2016. aug. 28. 10:28
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem neked.
2016. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Rajtad az nem segít, ha szerintem neked van igazad.


Az igazság az, hogy nekem mindegy mire vágyik a gyermekem ésszerű keretek között (azért ne a legújabb apple macbookot akarja:), ha megtehetem és van alkalom, amire megkaphatja - szülinap, stb.; akkor nem sajnálom tőle.


Ugyanígy a sziget jegyet sem sajnálnám, ha neki ott játszik éppen a kedvenc bandája, és a számítógépet sem, ha neki az kell a boldogságához.


Ha normális, jó gyerek, akkor megvenném.


De a te szüleidnél ahogy látom alapvetően teljesen más filozófia van, így innentől kezdve ez tárgytalan. Édesanyád a leírás alapján nem csak zsugori, de önző is. Valószínűleg elégedetlen veled és azt szeretné, hogy más jellem/személyiség legyél,más érdeklődési körökkel. Sajnos ez ellen nem tudsz mit tenni. Neki kellene elfogadnia, hogy egy felnőtt személy vagy, és nem rajta múlik mi iránt érdeklődsz, és ettől függetlenül szeretnie.

2016. aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%
Anyád nem köteles gépet venni neked, a házimunkát pedig úgy is meg kell csinálni, hogy senki nem ad érte ajándékot. Az életviteled az viszont egy borzalom, ne számítógép után siránkozz, hanem mozdulj ki végre. Kamaszkorában történnek az emberrel a legjobb dolgok és ehhez társas kapcsolatok kellenek. Igazából te úgy élsz, mint egy súlyos beteg ember, aki nem tud kijönni a lakásból és ez nagyon szomorú, plusz konkrétan elrontod ezzel az egész életed. Barátkoznod, csajoznod kellene, nem bent unatkozni a házban.
2016. aug. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
16%
A fiam mikor új gépet akart, akkor elment dolgozni 17 évesen. Egy elkényeztetett mafla, életképtelen kamasz vagy. A te döntésed, hogy hol töltöd az életedet, nem az anyádé, így nem kérheted ezt rajta számon.
2016. aug. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
10%
Egyébként szerintem anyád azért nem vesz számítógépet és ebben csak egyet tudok vele érteni, mert neki sem tetszik az, amit csinálsz, hogy a számítógépes játék az egyetlen dolog, ami érdekel, ezt én sem hagynám szülőként és nem támogatnám.
2016. aug. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen, anyum teljesen ilyen, ő utálja hogy introvertált vagyok, ő tipikusan olyan embernek szeretett volna, akinek sok barátja van, mindig eljárogat velük, barátnője van, stb., viszont én a szüleim válása és az általános iskolai kiközösítésem óta totál ilyen befordult személyiség lettem, nincs velem szerintem semmi baj csak szimplán szeretek egyedül lenni és nem igénylem a társaságot. Tegnap mondtam is, hogy "Nekem a számítógép fontosabb mint másnak, mert rengeteg időt töltök előtte, gyakorlatilag csak azt használom" erre azt válaszolta hogy "Akkor itt az ideje hogy ez megváltozzon, járj el itthonról vagy pedig olvassál, foglald el magad máshogy, amikor én voltam gyerek nekem sem volt számítógépem mégsem unatkoztam". Azt érzem hogy ebben a családban én vagyok a legutolsó, pedig családi pótlék és gyerektartás is jár értem, az fedezi a kajámat és a bérletemet havonta, gyakorlatilag teljesen önellátó vagyok így pénzügyileg. Elhiszem, hogy nem vagyunk gazdagok, de akkor ez most azt jelenti hogy én soha nem kaphatok semmit 26 éves koromig, ameddig nem lesz saját fizetésem? Tiszteletben tartom a pénzt, nem járok osztálykirándulásra évek óta (30 ezer forint 2 napra, iszonyat nagy lehúzás), lemondtam a szalagtűző táncom így nem kell tánc ruhát varratni nekem, és a szalagtűzőmre sem fogok menni, mert csak a részvét vagy 15 ezer, plusz a meghívó 2500/fő. Jó, az más kérdés hogy ezekre amúgy sem mennék mert nincs kedvem, de ettől függetlenül a lényeg ugyan az, nem kell értük fizetni.
2016. aug. 28. 10:57
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem csak a számítógép érdekel, most készülök a felsőfokú német nyelvvizsgámra, plusz tovább akarok tanulni földrajz és nyelvtanárnak. Diákmunkát már leírtam hogy nem tudtam ebben a nyári szünetben, mert műtöttek. Az, hogy introvertált vagy, nem azt jelenti hogy egész nap bent ülsz a szobádban, hanem azt, hogy a szabadidődben ülsz bent a szobádban, mikor nincs semmi dolgod. Csajoznom és barátkoznom sem KELL (csajoznom egyáltalán nem, mert aszexuális vagyok), ez szubjektív dolog, engem ezek a dolgok nem kötnek le, mert ilyen a személyiségem. Továbbá megkérnék minden feldühödött anyukát/kamaszt hogy lehetőleg mellőzze a személyes sértegetést, én sem bántottam senkit, és a kérdés célja sem a provokáció volt.
2016. aug. 28. 11:08
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem neked van igazad, és ha te megtetted amit ígértél, akkor neki is be kéne tartania amit ígért.
2016. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is anya vagyok, de más elveket vallok. Ha megbeszélek hasonló dolgokat a lányommal és tényleg segít, tartja magát a megbeszéltekhez, akkor én megveszem azt, amit szeretne. Nem, nem vagyunk gazdagok, de nem várom el, hogy nyári munkázzon iskola mellett, mert fog ő még eleget dolgozni az élete folyamán. Tudom, milyen rossz, mikor akarsz valamit de a szülő dacol, és megmásítja a korábbi állításokat.. ettől még nem követelőzik a lányom, nincs elkényeztetve, de nem csinálok feneket a számból. :)
2016. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!