Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » S. O. s! Szerintetek egy 13...

S. O. s! Szerintetek egy 13 éves gyereknek milyen házimunkát kellene végeznie?

Figyelt kérdés
13 éves lányra gondolok. Mik azok a munkák amiket szerintetek csinálnia kellene? És ha van hasonló korú gyermeketek ő milyen házimunkát végez? Milyen „munkát" kéne mindennap megcsinálnia?
2016. aug. 28. 15:12
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
26%
A szennyesét ki kell vinnie. Ennyi. Miért kéne a gyereknek házimunkát végezni?
2016. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
81%

Én örültem volna ha anya főzni tanít, és pl nem csak tükörtojást sütni, meg olajsütőben sültkrumplit...


Más anyuka tanítja a tini lányát, a lány olyan büszke magára ezért és legutóbb a családnak lazagnie-t is csinált.

Én a gyermekem majd főzőtanfolyamra beíratom, mert tőlem nem sokat tud tanulni...



A többi meg alap pl saját szoba takarítás

2016. aug. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
82%
Ezeket csinálja: rendben tartja a saját szobáját, ellátja a háziállatát, hetente kétszer ő mosogat, hétvégi takarításból kiveszi a részét, most tanul főzni, segít előkészíteni az ételt
2016. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
81%
Egyes igazán jó szülő lehetsz. Miért kellene? Mert ha egyedül fog élni akkor is majd az anyja fog mindent megcsinálni?Mosogatás, teregetés, mosás, portörlés, porszívózás, ablak pucolás. Ezek szerintem nem megterhelőek. Nem kell túlzásokba esni, fokozatosan lehet bevezetni. Az öcsém 13 éves és neki kell nyírni a füvet, nem hal bele. Én is nyírtam amikor annyi voltam.
2016. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
91%

Saját szoba takarítása és rendben tartása, mosogatás, porszívózás, portörlés, teregetés, segítség a főzésnél, ezeket egy 13 éves mind meg tudja csinálni. Persze nem minden nap ennyit, de legyen rendszeresen bevonva a házimunkába. Ha van kert, akkor a kerti munkából is ki tudja venni a részét.

Napi szinten rendben tarthatja a szobáját, segíthet az asztal terítésénél vagy leszedésénél, mosogathat napi egy alkalommal. A főzésbe is besegíthet.

2016. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
88%

A saját szobáját rendesen takarítja, a ruháit maga mossa (a mai gépekkel nem igazán problémás), a saját hobbiajival kapcsolatos dolgokat elvégzni (az ehhep füzödö takarítást is), a konyhai munkából is kiveszi a részét, segít fözni (elökészíteni, de ennyi idösen már egyedül is képes fözni), mosogat/ki-bepakol a gépbe, leviszi a szemetet.


Emellett ezt nem "segítésnek" kellene felfognia, hanem családi munkamegosztásnak.

2016. aug. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
81%

13 évesen már nem gyerek. A saját szobáját rendben tartani, a szennyest kivinni , a mosógépet elindítani, kiteregetni; a főzésben segíteni, egyszerűbb kajákat megfőzni, az asztalt megteríteni, elmosogatni, de a saját csetresét mindenképpen, kivinni a szemetet és még, amit kell.

Legalább is nálunk így van.

2016. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
98%

Nekem 13 évesen ezeket kellett megcsinálnom:

Saját szobám rendben tartása, tergetés, locsolás. Ha anyám megkért, akkor segítettem zöldséget pucolni, egyszerűbb ételek készítése, felmosás, porszívózás.

2016. aug. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
42%

Le fognak pontozni az itteniek, de soha nem voltam híve a gyerek házimunkába fogásának - én sem voltam, apám osztotta is anyámat, hogy milyen háziatlan leszek. Persze néha megkértek erre-arra, és meg is csináltam akkor természetesen, de nem volt direkt nekem szánt feladat vagy munka. Aztán láss csodát, felnőtt fejjel nem esz meg a kosz, be tudok indítani egy mosógépet, tudok teregetni, nem rohad rám a koszos edény, MERT anyám rendben tartotta a lakást (konkrétan patikarend volt mindig), és egyszerűen én is igényeltem, ehhez szoktam. Csak ugye külön háztartásban ezt csak én tudom megcsinálni.


Ha érdeklődik, akkor vond be a főzésbe vagy hasonlóban, azt sokan szeretik, és nem megy el a kedve a többitől.

2016. aug. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. aug. 28. 15:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!