Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek egy 13 éves...

Szerintetek egy 13 éves gyereknek milyen házimunkát kellene végeznie?

Figyelt kérdés

13 éves lányra gondolok.

1. Mik azok a munkák amiket szerintetek csinálnia kellene?

2. És ha van hasonló korú gyermeketek ő milyen házimunkát végez?

3. És kap jutalmat ( pénz, csoki)?

4. Kötelezően csinálja vagy magától?

5. Mindig vagy alkalmanként?

6. Szerintetek szigorúak vagytok ebben a témában?

Legfőképpen szülők, anyák válaszát várom.

De bármelyik korosztály írhat.

Köszönöm!


2010. okt. 24. 13:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

1.Mosogatás,Porszivózás ,portörlés,törtölgetés,ágyazzon meg magának,takaritsa a zsobáját


2.Ezeket.


3.Nem.



4.Minden nap.



5.Szerintem épp megfelelő.


6.Ez a feladata itthon.

2010. okt. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én 13 éves lány voltam, akkorra már szó nélkül megkérdeztem anyát h kell-e valami a boltból. Ha főzött, ott voltam és segítettem olyanokat mint pl. krumplipucolás. A szobámat egyedül tartottam rendben. Az udvaron is sokat segítettem, a kertben szintén. Jutalmat nem igazán kaptam érte, mert nálunk megszokott dolog volt hogy segítek, amiben tudok, de azért persze éreztem h jólesik nekik.
2010. okt. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Várom a további válaszokat!
2010. okt. 24. 13:54
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
ezeken kívül én vasaltam-persze nem ingeket,azokat cak később tanultam meg
2010. okt. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én már 21 vagyok, de 13 évesen én is segítettem itthon.

1. Porszívózás, mosogatás, saját szobájának rendben tartása. Ha van esetleg kisállat, annak gondozása (teknős, hörcsög, halak pl.)

2. Nincs gyerekem.

3-4-5-6. Én pl. konkrét jutalmat nem kaptam érte. De szerintem egy 13 éves gyerektől elvárható, hogy segítsen otthon.


21/N

2010. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
saját szobát rendben tartani, mosogatni, ha úgy adódik. én ennyi idősen ezeket csináltam, meg persze takarítottam a hörcsögöt. ezeket megkövetelték, hetente legalább egyszer, de pl hétköznap a tanulás az első...
2010. okt. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Én 13 éves vagyok.

Eddig szinte csak kéthetente segítettem anyának, a szobámat is ő takarította.

De most fel lett újítva a szobám, ezzel együtt én is meg akarok újulni.Mindenben segíteni szeretnék.Ezért kérdeztem, hogy miket is tudnék meg csinálni.

Nem vagyok elkényeztetett, csak lusta.Tudom, hogy az vagyok és változni szeretnék!

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszát!

Megpróbálok/megakarok változni! Kérlek az eddigi viselkedésem miatt ne írjatok rosszat!

Köszi!

2010. okt. 24. 15:17
 8/23 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyon jól látod a dolgokat! Remélem egyszer nekem is ilyen segítőkész és aranyos gyerekem lesz! :) Csak ennyit akartam :)
2010. okt. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos vagy, nagyon becsüllek az elképzelésed miatt! Szerintem egy 13éves lány már gyakorlatilag mindent el tud végezni, és illik is neki kivennie a részét a házimunkából.


A legjobb, ha erre rá van vezetve, és nem gond neki. Illetve ennél talán még jobb, ha olyan, mint te, nincs rávezetve, de mégis szeretné csinálni!


Szerintem az az ideális, ha együtt dolgozik a háztartáson a család. Mármint időben. Lehet közös ideje a takarításnak, így amíg anyu port töröl, apu porszívózik, a kislány teregethet, a kisfiú pedig mosogathat. Aztán váltogatják kinek-kinek a kedve szerint..:) Így könnyebb rávenni magad a munkára, ha más is csinálja. Mert azt nehéz megérteni, hogy miért szerencsétlen gyerek mosogasson, ha apuka nézheti a forma1-et.:)


A jutalmazás érdekes kérdés. Alapvetően nem, ez nem fizető munka. A zsebpénzt a gyereknek vagy extra munkájáért (szomszédnál fűnyírás, kutyasétáltatás stb.), vagy alapból adnám (kisebb összeget). A folyósításnak azért feltétele a házimunka elvégzése. :)


Szerintem szigorú vagyok a témában, de meg kell tanulnia, hogy semmi sincs ingyen, hogy értéke van a pénznek, hogy vannak kötelezően elvégzendő dolgok.


32f, 9 hónapos fiúcska apukája :)

2010. okt. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Basszus öregszem! Nem tudom, mit gondoltam, amikor leírtam, nem tudom, hogy miért akarnám fiatalítani magam..:) Tiszta hülye vagyok! És 34 éves. :)
2010. okt. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!