Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, akiknek 13-15 év...

Szülők, akiknek 13-15 év közötti gyerekük van?

Figyelt kérdés

Ezeket a dolgokat kíváncsiságból kérdezem, érdekel, hogy mi van más családokban.


Mit vártok el tőle a tanulásban?

Legkésőbb mikorra kell hazaérniük, ha elmennek valahova barátokkal, osztálytársakkal?

Szintén barátnőkkel, barátokkal meddig engeditek el őket? Az egész városban, ha budapestiek vagytok akkor bárhol Budapesten vagy csak a kerületben, stb?

El szokta mondani a gyerek, hogy mi volt az iskolában vagy meg szoktátok kérdezni?

Engedélyt kell kérnie, ha be akar regisztrálni valamilyen közösségi oldalra? (Instagram, Facebook, Tumblr, Musically, Twitter)

Beleszóltok az öltözködésébe?

Egyedül veszi magának a ruháit vagy közösen vásároltok?

Mennyire önálló?

Tudtok a jegyeiről? Elmondja, megnézitek az ellenőrzőt/e naplót vagy szülőin tudjátok meg?


2016. okt. 31. 12:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%
Nem nagyon értem hogy a közösségi oldalak használatára miért kéne engedelyt kérni.
2016. okt. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Utolso, nem baj, ha nem erted. A te bajod.
2016. okt. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

14 éves lányom van

A tanulásban azt várjuk el tőle,hogy minimum egy hármas átlagot produkáljon

Ha valahova elmegy,iskolaidőben fél tízre,hétvégéken/iskolai szünetekben tizenegyre érjen haza.

Budapestiek vagyunk,ezért Budapesten belül bárhová elmehet,de a belvárosba csak ha minimum egy fiú is megy vele/velük.

Általában el szokta mondani hogy mi volt az iskolában,de mi is meg szoktuk kérdezni.

Közösségi oldalakra engedély nélkül is regisztrálhat,mivel megbízunk benne és tudjuk hogy felelőségteljesen használja őket.

Az öltözködésébe nem szólunk bele,azt vesz fel ami neki tetszik,amiben jól érzi magát.

Általában a barátjával vagy a barátnőivel megy vásárolni,de van amikor én megyek vele.

A jegyeit elmondja,de mi is meg szoktuk nézni az e-naplót.

2016. nov. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

13-as vagyok,ezt még kifelejtettem:

önálló,magának intézi a dolgait

2016. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
41%
Itt most mindenki le lett pontozva?!
2016. nov. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

14 éves lányom van

A tanulásban azt várjuk el hogy minimum 3,5 legyen az átlaga és magához képest jól teljesítsen

Ha a barátokkal elmegy valahová,iskolaidőben 10-re,legkésőbb fél tizenegyre érjen haza

Hétvégén,szünetekben bármeddig maradhat

Budapestiek vagyunk,iskolaidőben jobban szeretem ha a kerületben van,szünetekben Budapesten belül bárhová mehet

Nem nagyon szokta elmondani,hogy mi volt a suliban,csak pár fontosabb dolgot

Nem nagyon szoktunk kérdezni,hogy mi volt a fontosakat úgyis elmondja

Nem kell engedélyt kérnie,ha regisztrál valamilyen közösségi oldalra

Az öltözködésébe nem szólunk bele,mivel hasonló az ízlésünk

Azt vesz fel amit az osztályából a legtöbb lány,nem szeretnénk ha emiatt cikiznénk

Vásárolni a barátnőivel szokott

Önálló,egyedül intézi a dolgait,magának veszi a ruhákat/sminkcuccokat stb.-t

A jegyezit el szokta mondani,az e-naplót csak havonta,kéthavonta nézzük meg

Ha bármi kérdésed van,nyugodtan írhatsz privátban,szívesen válaszolok;)

További szép estét minden fórumozónak:)

2016. nov. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Nem szülő vagyok,de azért válaszolok.

3-4-es átlagot várnak el tőlem amit hozok is rendesen (8.osztály). Mivel nem igen szoktam elmenni itthonról csak péntekenként megyek 50-re egy másik városba barátokhoz így vasárnap kell hazajönnöm 7-re. Ennyiben ki is merül a dolog. Nem szokta megkérdezni mi volt a suliban, ha valami történt mint pl. Doga írás akkor azt természetesen elmondom.Nem kell engedélyt kérnem ha regisztrálni szeretnék valahova,de nem is igazán használok mást a Youtube,Facebook,és a LOL-on kívül.Az öltözködésembe nem szól bele anyukám,pedig lány létemre elég érdekesen öltözködöm. (Acélbetétes,bandás póló,színes haj stb.) Közösen szoktunk vásárolni. A jegyeimről pedig tud mindig. :)

14/l

2016. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem hogy manapság van olyan sötét szülő aki beleszól az öltözködésbe.
2016. nov. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Eleg sok sotet szulo van, aki elnezi, hogy a 12 eves lanyanak mindene kint van.
2016. nov. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

15 éves vagyok.

4-esnek mindenből meg kell lenni év végére.

Este 8 és 10 között, attól függ, kivel megyek, hazakísérnek-e, és van-e másnap suli, vagy maradt-e tanulnivaló.

Vidékiek vagyunk. A megyeszékhelyre bebuszozhatunk, meg igazából akárhova, ha időre haza tudunk érni. És igen, az egész városban el vagyunk engedve.

Én szoktam kérdezni anyát, hogy milyen napja volt. Ez ilyen napi rutin. Hazajön, és akkor beszélgetünk egy kicsit, általában 1-2 mondatban összefoglalja a napját. Én is elmondom, ha kaptam jegyet, vagy ha kell valamit befizetni, vagy történt valami érdekes.

Nem kérek engedélyt. Az volt kikötve, hogy amíg 14 nem leszek, nem lehet Facebookom. Két hónappal a szülinapom előtt engedte meg, azóta meg nem kérek engedélyt, de nem vagyok fent sok közösségin.

Nem szól bele az öltözködésembe egyáltalán. Néha visszaküld sapkáért, mert hajlamos vagyok elfelejteni, hogy hideg van. :D

Egyedül veszek ruhát, ő meg vagy kifizeti, vagy nem. De van zsebpénzem, amit ugye szintén ő ad, szóval végeredményben ugyanaz. De nem szól bele, és mindent megmutatok neki.

Mit értesz önállóság alatt? Ha kell valami, elmegyek boltba. Suliba egyedül járok, pedig másik városban van. Edzés egy harmadik városban, oda is önállóan jutok el. Egyedül vásárolok, tanulok, és hasonlók. Takarítok, pakolok, kertimunkát csinálok, ha jónak látom, vagy megkér. Pár kaját is meg tudok csinálni, de nem vagyok nagy konyhatündér, és sokáig alszok, szóval reggel a kajámat ő dobja össze. Meg tudnám csinálni, de kényelmesebb így.

Van e-napló, elvileg nézegeti néha, de minden jegyemet elmondom még aznap.

2016. nov. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!