Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 19 évesen túl korai, hogy...

19 évesen túl korai, hogy legyen barátom?

Figyelt kérdés

Legalábbis a szüleim szerint. Kívancsi lennék, hány szülő ért egyet ezzel a kijelentéssel illetve mi a véleményük azzal kapcsolatban, hogy az én szüleim így vélekednek erről és hogy tudnám megváltoztatni a véleményüket?

Már csak azért sem értem őket, mert anya apához épp 19 évesen ment hozzá.



2016. nov. 5. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Miert lenne korai? Amugy meg 19 evesen mar meg sem mondhatjak neked, hogy mit csinalj, hiszen felnott vagy. Ennyi idosen legfeljebb tanacsot adhatnak, de a dontes a tied. Viszont, ha a szuleid ilyen elnyomoak voltak veled eddig, akkor azert vigyazzal a fiukkal, nem tudom, mekkora tapasztalatod van veluk.
2016. nov. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális ebben a korban ha barátod van. Ha esetleg még tanulsz, lehet hogy félnek, hogy rontasz majd emiatt. És valószínű, hogy amiatt tiltakoznak ez ellen, mert úgy mondd 'tanultak a saját hibájukból' és biztos nem akarják hogy te is ugyan így dönts. Másfelől úgy bizonyíthatsz, hogy attól még hogy barátod lesz/van te ugyan az maradsz, ugyan úgy viselkedsz, egy szóval nem változol annyira.
2016. nov. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Te mar elvileg egy felnott no vagy.


A kornyeken 15-17 evesek szulnek, lanyaim volt osztalytarsai...


Teljesen normalis, ha van baratod. Nem kell magyarazkodnod ezert.

2016. nov. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó ég, nálad kimaradt a kamaszkori lázadás időszaka?

Te egy felnőtt korú ember vagy. Ők láthatólag nem szeretnének erre még rájönni, de neked muszáj lenne.

Állj a sarkadra, és viselkedj is úgy, tanulj vagy dolgozz, csináld amit kell. Ha tanulsz, akkor is igyekezz önállósodni, érdeklődj az ösztöndíjak felől, vállalj munkát suli mellett. Nehéz, de ilyen a felnőttek élete! Aztán ismerkedj a másik nemmel. Nem, nem korai, szülőként mondom...

2016. nov. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt vagy,a szüleid ebbe nem szólhatnak bele

Szerintem abszulút nem korai

2016. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is 19 éves vagyok és nekem is ilyenek a szüleim. Ler**ncozzák a barátnőimet, akiknek barátjuk van. Sosem fogják megérteni, néha annyira elkeseredem, hogy majd apa halála után talán lehet kapcsolatom. Tanulok, ügyhogy sajnos még rájuk vagyok utalva, de igyekszem dolgozgatni, bár ez is a suli rovására ment eddig, de megéri nekem. Velük semmit nem tehetsz!

Ők már 60 évesek, ebből következik, hogy későn születtem, ráadásul falusiak. Annyira máshogy látják a vilgot, ha tudnád mennyi kérdést kiírtam már ide velük kapcsolatban. 40 évesen házasodtak össze, anyának valószínű ez az első kapcsolata volt és szűzen ment férjhez. Két éven belül szült két gyereket és utána semmi. Külön szobában alszanak, soha a 19 év alatt egy puszi vagy ölelés, semmi. Pénzen alapuló látszat házasság az övék. Nekik nem tudsz meg agyarázni semmit. A nőiesség, szex és az ezekkel kapcsolatos dolgok tabuk. K..va nekik az, ha tampont használok, kifestem a körmöm. Más dimenzió, évszazád az ő életük.

Minél előbb el kell húzni innen! Más megoldás nincs! Nagyanyám 20 évesen szülte a nagybátyámat, szóval nem rá ütött anyám az biztos! Régen ez teljesen normális volt.

2016. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egyetemen tanulok, mellette viszont dolgozok. Eleve másik városban vagyok, csak egyszer-kétszer jövök haza havonta. Én is úgy gondolom, hogy elég maradi a hozzáállásuk (sok dolog tekintetében), viszont nekem is megvan a saját szemléletem, ezeket legfeljebb nem mondom ek nekik.

Azt nem tudom, hogy milyen világban élnek, nyílván látják, hogy mi megy ma a fiatalok körében.

Az, hogy kimaradt a kamaszkori lázadás, nos, nem maradt az annyira ki, viszont ez nem a fiúk és bulizás terén valósult meg. Másfelől viszont a kamaszkori szerelem tényleg kimaradt. Nem mondanám, hogy miattuk, egész egyszerűen nem vágytam ilyenre. Talán az is közre játszik, hogy sokszor hangoztatták a szüleim, hogy ráérek még. Viszont az is igaz, hogy nem találtam a megfelelő fiút. Most viszont találkozgatok valakivel, még nem járunk, addig nem is akarok a szüleimmel beszélni erről, viszont szeretném, ha összejönnénk és akkor már nem akarom titokban tartani előttük. Ugyanakkor félek a reakciójuktól.

Egyébként van egy bátyám, ő 22 éves és egy 17 éves lány a barátnője, a szüleimnek meg abszolút nem esik le, hogy fordítva ülnek a lovon.

2016. nov. 5. 12:17
 8/13 anonim válasza:
96%
Èn biztos hogy nem hagynám magam igy elnyomni. mèg a szuleimnek sem. èn 19 èvesen mentem fèrjhez + szültem ( 3 ev udvarlás utàn ) ès boldogabb vagyok mint valaha !!!
2016. nov. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartozik rájuk a szerelmi életed.
2016. nov. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Jézus isten. :D Nekem 16 éves koromban lett először barátom, ő is ennyi idős volt. Immár 20 éves vagyok, azóta is együtt vagyunk. :)
2016. nov. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!