Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, volt-e olyan, aki...

Anyukák, volt-e olyan, aki megünnepelte a lányával az első menstruációját, a nővé érését?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor hogyan tettétek ezt, milyen programot csináltatok, illetve hogyan beszélgettetek róla?


Még van 1-2 évünk addig, de szeretnék tudatosan készülni erre. Nekem nem volt ilyenben részem, de szeretnék valami különlegeset kitalálni.


A felvilágosítás folyamatosan történik, szakaszosan, mindig ahogy előjön a téma, ahogy kérdez, mindenre válaszolunk neki. Ezzel a résszel eddig elégedett vagyok.


Kérem olyanok ne válaszoljanak, akik ezt az egészet hülyeségnek tartják...


Köszönöm!



2016. nov. 17. 13:32
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
79%

Menjetek el betétet vagy tampont vásárolni! Nagy társaságot ne rittyents,mert nem hiszem,hogy egy lány,aki épp csak most menstruál először,arra vágyik,hogy mindenki az ő vérzéséről beszéljen.

Egyébként nem tudom mit kell ezen "ünnepelni", hisz ezután jó pár évig így lesz minden hónapban!

A belsőséges viszony nem ezen fog múlni,és én vércikinek tartottam volna,ha az anyám ekkora feneket kerít ennek.

2016. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
84%
Az én lányom még nagyon messze van ettől, de emlékszem még arra a napra, amikor én nagylány lettem. Nem vágytam arra, hogy anyám ország-világ elé tárja a dolgot. Ebbe nem gondoltál bele? Minden lány más, nem biztos, hogy olyan jól fog elsülni a dolog, ahogyan Te gondolod. Ennyi erővel a fiúk első magömlését is meg kellene ünnepelni?
2016. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
93%

Anno én is "szégyelltem"! Illetve örültem, de véletlenül sem vágytam arra,hogy ez ünneplés vagy akár beszéd témája legyen.

Emlékszem, pont vendégek voltak nálunk, amikor megjött. És bár már előtte anyuval megbeszéltük a betét használatot, ki is próbáltam, azért szóltam neki,hogy jöjjön be a fürdőbe. Tudom,hogy Ő!!! úgy megörült,hogy hirtelen ott elmondta az egész vendégseregnek. Baromi boldog voltam. Utána annyit beszéltünk csak róla,hogy mi van, ha pl. átázik a betét, vagy mekkora betét kell stb. Nekem ennyi bőven elég is volt.

A Nagylányt kell erről megkérdezni. Hogy egyáltalán ő hogy áll hozzá.

2016. nov. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
40%
4-es vagyok. Szerintem a kérdező az ünneplést úgy értette, hogy ő és a lánya ketten megünneplik. Én legalább is így gondoltam.Én sem mesélném el fűnek-fának.
2016. nov. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
60%

Apukám, bátyám előtt ugyan zavarban voltam, ugyanakkor büszke is, hogy "nagylány" lettem. Akkor is, ha ez nem érdem, hanem a természet rendje, de emlékszem, jól esett a folyton piszkáló bátyám orra alá dörgölni, hogy nem vagyok "kis hülye", hanem érett nagylány.

(Nyilván gyerekes, de gyerek is voltam.)


Na a lényeg: engem úgy ünnepeltek, hogy anyukám a kedvencemet főzte.

Én a lányommal vmilyen "csajos", felhajtás nélküli programra gondoltam (nincs bátyja).

2016. nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem mondtam, hogy családi ünneplést szeretnék.


A lányom és én, esetleg az apjával együtt, de ezt még meglátjuk.


Nem gondolom, hogy akár a nagyszülők vagy más orrára kellene ezt kötni...


Egyébként az edfigi sok negatív kommentből is látszik, hogy kilyen negatívan áll ehhez sok nő.

Itt a gyetekvállalás témakörben is rengeteg olyat olvasni, hogy "megjött a bajom", meg "beteg vagyok".


Ezt a hozzáállást akarom nagy ívben elkerülni.

A vérzés nem valami "szükséges rossz", hanem az élet és az életadás csodájának része.


Egy lány önértékelése és tartása is függ attól, hogy hogyan viszonyul a saját testéhez, ciklusához.


Ezt akarom megalapozni nála, nyilván a mi kapcsolatunkat is erősítheti egy ilyen közös program, de első sorban arra irányul hogy elfogadja és szetesse a saját testét.

2016. nov. 17. 15:28
 17/38 anonim ***** válasza:
91%
Nem állok negatívan a menstruaciomhoz, hiszen a normális testmukodes része. Mint ilyen, semmi de semmi különleges nincs benne. A székletürítést sem ünnepeljük, a vizelest sem.
2016. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
91%

Semmilyen önértékelési problémám nem lett azért, mert nem csináltak nekem "bulit", amikor megjött. Sőt mindig is meg tudtam magam élni nőként.

Nem, nem kell szégyellni, de nem is kell úgy felfogni, mint mondjuk egy gyerekszülést.

Ez az egész inkább rólad szól.

2016. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
68%

Hát ezt az ünneplést megmosolyogtam. :)

Nálunk anya körbetelefonálta a rokonságot az "örömhírrel" és nekem közben égett a pofám a sarokban és próbáltam megsemmisülni...

De ettől függetlenül egy anya-lánya nap kettesben tök jó lett volna vegülis. Na nem a témáról való elbeszélgetésre hiszen addigra mindennel tisztában voltam a menstruáció tekintetében.

Viszont maga a menstruáció egy rohadt kellemetlen dolog, ami megnehezíti a nők többségének az életét. Fáj, mindig akkor jön meg mikor az ember lánya strandra menne, hangulatingadozással jár, kínos szituációkat teremt mondjuk az átázással stb. Szóval örömünnepnek beállítani kissé furcsa. Habár nyilván elriasztani se kell a gyereket, nem is ezt mondtam.

A legkorábban akkor tud örülni neki egy nő amikor 20-30 évesen gyereket akar és tudja hogy a rendszeres ciklus jó esélyeket jelent. De nagyjából ennyi előnye van.

2016. nov. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
78%

"Itt a gyetekvállalás témakörben is rengeteg olyat olvasni, hogy "megjött a bajom", meg "beteg vagyok".


Ezt a hozzáállást akarom nagy ívben elkerülni.

A vérzés nem valami "szükséges rossz", hanem az élet és az életadás csodájának része. "


Ebből arra következtetek hogy te még soha nem görcsöltél habzó szájjal könyörögve hogy valaki vessen véget a szenvedéseidnek mert különben kiugrasz az ablakon. Na nekem ennyire fájt csak...

Ne indulj ki ennyire magadból kérlek. Nem vagyunk egyformák még ha nők is vagyunk. Nem mindenkinek fáj egyformán a szülés sem. Adjuk meg a lehetőséget hogy aki szenved tőle az nem csak megjátssza unalmában hanem valóban fáj neki.

A szerencsétlenebb nőtársaim nevében előre is köszi a megértést.

2016. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!