Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, volt-e olyan, aki...

Anyukák, volt-e olyan, aki megünnepelte a lányával az első menstruációját, a nővé érését?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor hogyan tettétek ezt, milyen programot csináltatok, illetve hogyan beszélgettetek róla?


Még van 1-2 évünk addig, de szeretnék tudatosan készülni erre. Nekem nem volt ilyenben részem, de szeretnék valami különlegeset kitalálni.


A felvilágosítás folyamatosan történik, szakaszosan, mindig ahogy előjön a téma, ahogy kérdez, mindenre válaszolunk neki. Ezzel a résszel eddig elégedett vagyok.


Kérem olyanok ne válaszoljanak, akik ezt az egészet hülyeségnek tartják...


Köszönöm!



2016. nov. 17. 13:32
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom te hogy vagy vele kérdező de én utálok menstruálni, mert kellemetlen, átázhat stb, régebben erőteljesen görcsöltem is tőle, volt hogy váratlan pillanatokban jött meg, szóval nem egy általad beállított örömünnep...

Persze nyilván elfogadom h ez az élet része, de attól még nem szeretem.

Szerintem nem kell ennek nagy feneket keríteni, elég ha elmentek sütizni és kész, de ez nekem nem olyan mint egy szülinap amit konkrétan ünnepelni kellene. Ettől még nem fogja a lányod szeretni a menstruációt, ha mondjuk neki is görcsei lesznek vagy bármi, de nem is kell.

2016. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nem fogja szetetni, de a dolgokhoz való hozzáállásunkat nagyban befolyásolja, hogy hogyan gondolkodunk az adott dologról (én a szülésről is ezt gondolon, de az egy másik téma, bár annyiból nem, hogy az otthonról hozott minta ott is nagyon erős. Kutatások foglalkoznak ezzel, ha az anya elmondja a lányának, hogy mennyire kínlódott és milyen borzalmas volt a szülése, akkor a lány is így megy neki, ezek a dolgok tudat alatt is működnek.)

Egyébként a szülések előtt én is cak gyógyszerrel vészeltem át az első napokat, erős görcseim voltak, de tisztában vagyok vele, hogy nem vagyunk egyformák. Barátnőmet minden hónapban injekciózni kellett mert elájult különben. Szóval hozzá képest az én fájdalmam "kismiska".


De itt pont erről van szó, hogy a fájdalom és a kellemetlenségek ellenére ez egy jó dolog, hiszen ez kell ahhoz, hogy termékenyek és anyák legyünk. És a felnőtté érés ünnep, mert egyszer van az életben és klassz dolog.


Másik válaszra reagálva, sose telefonálnám körbe a családot.


Én azt gondolom, hogy ez nagyon is intim dolog, tehát csak rá tarzozik, de a szülők dolga az attitűdje formálása.


De továbbra is fenntartom, hogy mindenki úgy viszonyul ehhez, ahogy akar, nem ítélem el senki hozzáállását, és örömmel fogadok olyan válaszokat még, akik megosztanák, hogy hogyan ünnepelték, vagy fogják ünnepelni.

2016. nov. 17. 20:03
 23/38 anonim ***** válasza:
75%

Ezen én is gondolkodtam, pedig a lányaim még kicsik.

Nem volt anyukám, és amikor megjött, teljesen kétségbe estem. Nem tudtam kihez fordulni, végül egy nagynénémnél kötöttem ki. Ő sem volt a helyzet magaslatán, azt mondta, hogy "te szegény, ezt csak utálni lehet!". Apám, amikor megtudta, ezt a tényt is beleszőtte a korholásai közé, pl. "már menstruálsz, de még nem vagy képes elpakolni", stb. Állítom, hogy a nőiséghez való hozzáállásomat ez negatívan befolyásolta. Iszonyúan görcsöltem minden hónapban, volt, hogy a mentő vitt el. Minél jobban szorongtam tőle, annál rosszabbul voltam. Nehezen ment az intimitás, pedig csinos lány voltam. A szűzességemet is későn veszítettem el a gátlásaim miatt. Amikor lett egy stabil kapcsolatom (most már férjem), a görcsök megszűntek.

Szóval szerintem igenis fontos mérföldkő, nem hasonlítanám a kakiláshoz, mint itt valaki.

A lánynak innentől már születhet gyermeke, anya lehet. Az anya egy leendő anyával beszél ilyenkor már! A védekezésről legkésőbb ilyenkor már szó kell, hogy essen. Ehhez kell egy anya-lánya bizalmi kapcsolat.

Jó ötletnek tartom, ha erről beszélget anya a lányával, megdumálják a technikai dolgokat, és mondjuk elmennek kakaózni egyet, esetleg a lány kaphat egy csini felsőt vagy egy jó könyvet... és esetleg megbeszélhetik, kivel oszthatják meg a hírt a rokonságban.

2016. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk volt nagy ünneplés... anyám hozzámvágott egy betétet, hogy "tessék, használd" Másnapra az egész család tudta. Pont mentem nagyanyámhoz, és az élettársa (kvázi egy teljesen idegen 50-es pasas, én meg ugye egy 11 éves kislány) képes volt megkérdezni, hogy "Na mi van, vérzel?"

Nem tervezek nagy ünneplést csinálni a lányom menzeszéből. Mondjuk én annyinak is örültem volna, ha nem tud róla más rajtam meg anyámon kívül ;)

2016. nov. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
63%

Hát nem tudom, nekem abszolút semmi bajom a menstruációval (mivel kevés ideig és keveset menstruálok, és 7 év alatt még soha nem görcsöltem, ezért nyűgnek sem érzem, inkább kimondottan szerencsésnek gondolom magam), nem jövök zavarba, ha felmerül mint beszédtéma, és a sajátomról sem szégyellek beszélni senkinek, de azért a megünneplését elég furcsa ötletnek tartom...

Talán anyuka-lánya körben még oké, meg na jó, még akár apuka is, de bővebben azért semmiképpen, bár látom írtad, hogy te is így gondoltad.

Mondjuk szerintem még így is felesleges. Az meg alap dolog szerintem, hogy nem szabad azzal ijesztgetni szegény kislányt, hogy milyen rémes dolog, és az is alap, hogy pozitívan kell hozzáállni, de ennyi bőven elég. Nekem pont így állt hozzá anyukám, ahogy leírtam (bár hozzám hasonlóan ő is és a nagymamám is pont ugyanilyen szerencsések, mint én, szóval máshogy nem is nagyon tudott volna), és örültem neki, hogy egy kis anya-lánya közötti örömködésen kívül több nem volt.

2016. nov. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
74%

Háááát... Kérdező, a gondolkodásmódod számomra egészen elfogadható, és bár nem értek egyet veled, látom, hogy a jó szándék vezérel, nagyon jó anyuka lehetsz! :)


Én azt mondom, kérdezd meg a lányod arról, mit szeretne csinálni. Én mikor 13 évesen "nővé értem", egész nap sírtam, és nagyon fájt, biztos nem lett volna kedvem ünnepelni, az ágyból nem bírtam kiszállni. Szóval inkább az érintett döntsön, mit szeretne. (Ha szeretne egyáltalán)


Szvsz nekem a nővé érés gondolattal van bajom, ma már egy 10 éves is menstruálhat, de hol van ő még a nőtől...? Nagyon fura egy kvázi gyereknél megünnepelni, hogy mostantól akár anya is lehetne. Okkké, de ez már a 21.század, nem megy férjhez mindenki 14 éves korára. Akkor megértem, hogy ünneplés tárgya volt :) Most már nem látom létjogosultságát, de mindenkinek szíve ügye :)

2016. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

A termékenység megünneplése nem jelenti azt, hogy egyből anyává is kell váljon... :)

Sőt, azt gondolom hogy ez is a tudatosság része, vagyis hogy mindent fog tudni a felelősségteljes védekezésről...


Azt meg pláne nem gondolom, hogy aznap kell elmenni, amikor épp megjön neki. :)

Lehet egy héttel később is, ha mi tudjuk, hogy miről szól a dolog, vagy ahogy épp össze tudjuk hozni majd...


Egyébként 10 évesen nem fog, márt már elmúlt 9 és még nem indult fejlődésnek, a mellek előbb kezdenek változni, mint hogy megjöjjön. Egy-két évünk biztos van még addig, talán több is.


Csak mostanában gondolkodtam ezen sokat.

De úgy látom elég nehéz téma, sokaknál kivertem a biztosítékot. Ez van.

2016. nov. 18. 11:47
 28/38 anonim ***** válasza:
75%

Ha lenne/van fiad, neki is megunnepeled az elso magomleset?

Tul nagy feneket fordirasz egy tok termeszetes dolognak.

2016. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
66%
Azt azért tudod ugye, hogy a menstruáció nem jelenti egyértelműen azt, hogy fogamzokepes valaki? T
2016. nov. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Köszi, az alapvető biológiai ismereteim rendben vannak.

Fiam pedig nincs, lányaim vannak, és több gyerek nincs is tervben.

Ha lenne, biztos átgondolnám, hogy mit és hogyan beszélnék meg vele, bár ezt inkább az apjára bíznám...

2016. nov. 18. 20:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!