Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, volt-e olyan, aki...

Anyukák, volt-e olyan, aki megünnepelte a lányával az első menstruációját, a nővé érését?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor hogyan tettétek ezt, milyen programot csináltatok, illetve hogyan beszélgettetek róla?


Még van 1-2 évünk addig, de szeretnék tudatosan készülni erre. Nekem nem volt ilyenben részem, de szeretnék valami különlegeset kitalálni.


A felvilágosítás folyamatosan történik, szakaszosan, mindig ahogy előjön a téma, ahogy kérdez, mindenre válaszolunk neki. Ezzel a résszel eddig elégedett vagyok.


Kérem olyanok ne válaszoljanak, akik ezt az egészet hülyeségnek tartják...


Köszönöm!



2016. nov. 17. 13:32
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
30%

Most komolyan,szerinted melyik lany/no all ugy a menstruaciohoz,hogy ez egy csoda?:D Maximum aki tart a terhessegtol,es nagy ko esik le a sziverol,ha megjon neki.

Szerinted az oromteli dolog,hogy gorcsol a hasunk,barmikor atazhatunk,stb? Nem tudom,mit kell ezen unnepelni.

Ja,es nem lettek onertekelesi zavaraim attol,mert utalok menstrualni es nem tartottunk itthon bulit.

2016. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
63%

Nevelés kérdése a hozzáállás. Attól mert az anyád úgy állította be, hogy felesleges teher, az az ő dolga. Ahogy ilyen gyereket nevelt fel, az is.

De nem kell követni ezt a béna példát mindenkinek.

2016. nov. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
44%

Hogy jossz te ahhoz "kedves" utolso,hogy a szuleimet a szadra vedd?

Attol meg,mert nem csinalt egy termeszetes dologbol felhajtast edesanyam,miert is lenne rossz szulo? Magyarazd mar el,kerlek.

2016. nov. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
76%

Hát én elsüllyedtem volna szégyenemben, ha az egész rokonság megünnepli, hogy menstruálok... mi a halálért? SEMMI közük hozzá. Rajtam és apán/anyán kívül, mellesleg ez egy tök természetes folyamat.

Szüzesség-elvesztős családi banzájt ne csapjunk már rögtön?

Oh, mein Gott!

2016. nov. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Látom nem olvastad végig.

Az "egész rokonságnak" ehhez semmi köze. (Szerintem se!)


De nem te vagy az egyetlen, aki ezt félre értette, úgyhogy kezdem azt gondolni, hogy az "ünneplés" szó lehetett félre vezető.

Lehet hogy sokak fejében ez összekapcsolódik a "sok ember együtt van" kategóriával, főleg a nagy családdal.


Hát számomra nem így van, én kettesben is tudok "ünnepelni" valakivel. Pl. a lányommal. És fogok is. :)

2016. nov. 24. 10:04
 36/38 anonim ***** válasza:
48%
Es az kerdezted a lanyodtol hogy o akar-e unnepelni? Vagy raerolteted? Mert en elsulyedtem volna ha a szuleim egy ilyen temaval leptek volna meg. Nem kell ide rokonsagra gondolni, csak maga a teny hogy egy ilyet meg kell "unnepelni".
2016. nov. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Természetesen nem kérdeztem, 9 éves jelenleg, és még nincs is mindennel pontosan tisztában, szép fokozatosan zajlik a "felvilágosítás", az ő ütemében. Mindig amikor valahogy szóba jön ez, kiegészítjük valamivel.


Egyébként kétlem, hogy egy kettesben (vagy apjával együtt) hármasban töltött közös alkalmat nehezményezne. :)


És igen, épp ezért tartom ezt az egészet fontosnak, mert ennek az egésznek köze nem lehet a lány(aim) fejében az "elsüllyedni valóhoz".

És nyilván nem fogom a pincérnek se kikürtölni, hogy miért vagyunk vendéglőben...


Én is intim dolognak tartom ezt, de egyben szépnek is.

Sajnálok mindenkit, akinek csupa rossz élménye kötődik a saját ciklusához, termékenységéhez.

2016. nov. 24. 14:46
 38/38 anonim válasza:
100%

Nekem 12 évesen jött meg, és egy nyakláncot kaptam anyukámtól, és ez egyáltalán nem hülyeség szerintem. Ha látja, hogy te mennyire örülsz neki, talán pozitívabban áll hozzá, nálam is ez volt :)

13/l

2016. dec. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!