Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit kezdhetnék a fiammal?

Mit kezdhetnék a fiammal?

Figyelt kérdés

Nos, a fiam 14 éves. eddig szinte kitűnő volt. De most nyolcadikban... Nagyon rosszul indította az évet,meg most is csupa kettes,egyese van. Nem tudom,hogy tudnám segíteni. Folyton a telefonján lóg és ha mondjuk neki hogy ne telefonozzon akkor meg sunyiba akkor is. Meg folyton hazudozik. A férjemmel többször is megfogtuk. Ez minden kamasznál így van?

Köszönöm a válaszokat.

31/N



2016. nov. 25. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Telefon elvesz, amíg gyerek nem javit. Nincs motiváció, nincs tanulás.
2016. nov. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Annyi órára kap telefont egy nap ami a jegyeinek átlaga -1.
2016. nov. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem minden kamasznál, csak akit nem nevelnek rendesen.
2016. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
17 évesen szülted ?
2016. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Aki 17 évesen szül az nem alkalmas gyereknevelésre.
2016. nov. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen próbáltuk azt amit a 2. mondott. Attól hogy valaki nem akkor szül mint általában a többiek nem kellene elítélni
2016. nov. 25. 19:57
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ez a kor nagyon nehéz én tudom 17 éves a nagy fiam, nekünk 9- be romlott le az eredménye, nagyon nehéz volt, most 11-es most kezdet el tanulni, most értette meg hogy magáért tanul.Ebben a korban két ellenség van a szülő és a tanár, én nagyon sok cikket olvastam erről a korról. Minél többet kell vele beszélgetni, én rájöttem ha ketten mentünk vele autóval, akkor elkezdet mesélni, beszélgetett velem, de otthon nem, ott elvonult a szobájába , és becsukta az ajtót.Így kocsikázni jártunk, és már úgy érzem a nehezén túl vagyunk. És nem a nevelés, meg a tiltás sem mindig válik be.
2016. nov. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
:)
2016. nov. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A telefon végleges elvételétől csak lázadni fog, és titokban tesz esetleg valami még rosszabbat... Én azt javaslom, hogy miután hazajön ebéd és egy, másfél óra szabad foglalkozás (telefonozhat is). Az idő letelte után vedd el a telóját és mondd, hogy kezdjen el tanulni (néha nézz rá közben) és miután jelezte, hogy kész (házival, tanulnivalóval) kérdezd ki tőle az anyagot ha tudja add vissza a telóját, ha nem ülj le vele tanulni közösen.
2016. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem számít, mikor szülted. Sőt. Ha nem a javát akarnád, nem kérdeznél itt és most. Telefont elveszed, leckét kikérdezrd, alternatív időtöltést ajánlasz neki, pl. moziba viszed, hogy együtt legyetek, és vele egyeztetett rendben mibilozhat tovább.
2016. nov. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!