Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Engednétek kollégiumba...

Szülők! Engednétek kollégiumba a 14 éves lányotokat?

Figyelt kérdés
2016. nov. 28. 21:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Mi van egy kollégiumban, hogy nem kéne engedni? Legalább szocializálódik, megtanul alkalmazkodni másokhoz, normálisan viselkedni emberek közt, megismeri az embereket, megtanulja kulturáltan kezelni a konfliktusokat, plusz még nyugodtabb körélmények közt tanulhat. Szerintem minden fiatalnak kellene pár év koli, hogy megtanuljon beilleszkedni egy közösségbe. Mindenképp hasznára válhat, és jobb, mintha otthon a szobájába töltené a fiatalságát.
2016. nov. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem szívesen, szomorú lennék, ha oda vágyna.

Én nem mentem volna, akkor sem, ha két lóval vontatnak oda. Köszönöm szépen, de jól elvagyok az emberekkel, semmi gondom a beilleszkedéssel.

2016. nov. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon izgulnèk, de azt hiszem, igen. Èn kollègista voltam közèpiskolás koromban, ès összessègèben nagyon jó emlèkeim vannak róla. Sokfèle embert megismertem, sokat tanultam/tapasztaltam velük ès magammal kapcsolatban is. Tènyleg meg kell tanulni alkalmazkodni, de ez csak hasznára vválik az embernek.
2016. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Nálam se vágy kérdése volt, de mivel 80 km-re jártam iskolába, 2 átszállással 3 óra volt az út, ezért nem tudtam volna másképp megoldani. Én nagyon szerettem. Szomszédba volt az iskola, nem kellett korán kelni, jó volt a kaja, jó fej nevelők voltak, du. 4-től 6-ig tanulószoba volt, tízen voltunk egy szobában, nagyon jó társaság volt, mindig ment a hülyeség, hetente kétszer kimehettünk este 10-ig a városba csavarogni, moziba stb., néha volt közös diszkó a lánykolival, volt egy klubhelyiség is, ott lehetett csocsózni, biliárdozni. Sok jó élményt adott, és aki nem volt koleszos, nem tudja miről marad le. Én nem bántam meg egyáltalán, és újra kolis lennék, ha visszarepülhetnék az időben.
2016. nov. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%

"plusz még nyugodtabb körélmények közt tanulhat" :D:D:D


Ez mekkora már! Te vagy életedben nem láttál kollégiumot, vagy ez egy jó adag szarkazmus volt.


Egyébként a sikeres szocializációhoz nem szükséges az, hogy hét napból ötöt egy lyukban, három-öt kortársával összezárva töltsön a gyerek.

2016. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%

"Te vagy életedben nem láttál kollégiumot..."


A 4. válasz is az enyém. 3 évig voltam koleszos. Napi 2 óra tanulás és leckeírás volt teljes csendben, nevelőtanári felügyelettel. Tudom miről beszélek, de aki nem volt kollégista, annak aztán tényleg fogalma sincs erről. És ha kollégistákat kérdezel, legtöbben pozitívan fognak beszélni róla. Ők legalább nem maradnak antiszociálisok az otthonülő, anyuci szoknyája alatt gubbasztó, fészbukfüggő kortársaikhoz képest.

2016. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%

Valóban nem voltam, egyik haverom volt csak, de ő nem igazán nyugodt körülményekről számolt be se a tanulási se az alvási idő alatt. Persze hányásig ivás meg drogozás ment ezerrel...


És már megint ott tartunk, hogy aki otthonülő(introvertált) az nem normális. Beteg. Mert más, mint ti, extrovertáltak. És aki másképp gondolkozik, az már nem is lehet normális, igaz?

2016. nov. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Csak ha az iskola túl távol esik, és ezért elengedhetetlen. Nem örülnék neki, mert szerintem 14 és 18 között pont egy olyan időszakot él az ember, amikor a legtöbbet számít a családi háttér (akárhogy igyekszik is tagadni:)), de ha muszáj, akkor muszáj.
2016. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem láthatod az eredményét. Régen nem volt ilyen túlféltés, túlaggódás, teljesen természetes volt egy kollégiumi bentlakás, és sok egyéb is. Nem volt kérdés, hogy elengednétek-e. Nevelhetitek 20 éves korukig inkubátorban a gyereket, aztán csodálkoztok, hogy képtelen ismerkedni, pánikrohama lesz emberek közt, és két értelmes mondat nem jön ki belőle, mert már csak fészbukon, írásban tud kommunikálni a 30 szavas szókincsével.
2016. nov. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Dehogy engedném! Megkövetelném, hogy bejàrjon a 150km-re lévő iskolàba napi szinten!!! Kit érdekel, hogy 4- kor kelne és csak este érne haza...


Ez komoly??? Ha messze van a suli mégis mi a f@$7t tudsz csinálni??? Ha meg közel,akkor lehet fel sem veszik, hiszen be tud jàrni.

Ez nem elengedem nem engedem el kérdése.

2016. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!