Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha az anyám...

Mit csináljak, ha az anyám kezelhetetlen? Valószínűleg megbolondult.

Figyelt kérdés

Régebben ritkán csinálta ezt, de ma már szinte két naponta ordít és üvölt velem, meg akar verni, állandóan lecsesz, pedig nem csináltam semmit.

Ha bármit beszélgetünk, és közben pl véletlenül kiönti a teát, már elkezd ordítani, hogy az én hibám, mert felidegesitettem. Természetesen, elvárná, hogy beszéljek vele, mindent beszéljünk meg együtt, csak nem tudom, hogy mégis miért mondjak el neki bármit is, ha mindenért lecsesz, mindenért veszekszik, és úgy kezel, mintha 5 éves lennék. Semmiben nem támogat, mindenben csak a rosszat látja.

Nagyon sokat sírok miatta, akár egész este, de legtöbbször már "csak" felidegesít, és így tanulni sem tudok. Utána én vagyok a rossz, hogy nem tanultam, holott egész délután és este nem is találkozunk, mert a szobámban vagyok és tanulok. Egyáltalán nem szeret, a szemembe mondja, hogy utál és nagyon rossz köztünk a kapcsolat. Utána meg, mintha mi sem történt volna, jön oda hozzám kedvesen, mintha szeretne...

De pl ha én mondom, hogy nem szeret, akkor is én vagyok lecseszve, mert hazudok. Mit tehetnék?



2016. nov. 1. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Tele lett a világ bolond szülőkkel és tökéletes tinikkel....akinek nem inge, termeszetesen ne vegye magára..
2016. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Igen, manapsag minden anyuka uvolt es idegbeteg meg bolond, a gyerekek meg persze jol tanulok, sosem buliznak es mindig mindenben segitenek otthon.

Megkerdezted tole valaha, hogy anyu, te hogy vagy? Elvarod hogy tamogasson, de te tamogatod ot? Megkerdezted hogy minden okes vele?

2016. nov. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj hogy olyanok is vállalnak gyereket akiknek nem kellene...
2016. nov. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Anélkül, hogy állást foglalnék a a kiírt ügyben, én gyakran abban látom a problémát, hogy mire a gyerek eléri azt a bizonyos "rázós", nehezen kezelhető kamaszkort, addigra az anyák közelítenek, vagy oda is értek a klimaxhoz.

Ez a kettő ugyebár nem túl kellemes párosítás, a békés együttélés szempontjából.

Ráadásul az igazság - normális életű családokat nézve - mindig valahol középen van.

2016. nov. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Ne aggódj, hamar túl lesztek rajta! Az én anyukám is ezt csinálja kb 38 éve! Ők vszínűleg ilyenek. Nem azt, és úgy csináljuk ahogy szeretnék! Most én is ilyen veszekedős korszakban vagyok anyukámmal. Kicsit nehezen bízik bennem pedig én egy egy gyermekes pedagógus anyuka vagyok és mindig tanultam és dolgoztam... Most is azért csesztet, hogy biztos boldog vagyok-e!? Az én anyukám az ilyen tudat alatti lelkiismeretfurdalással akar befolyásolni és bevallom kvra idegesítő de sokszor ez visz előre... Veled vagyok!!!
2016. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Csak jót akar Neked a maga sajátos módszereivel!!! 😊
2016. nov. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát nálam talán 1 fokkal jobb a helyzet, én a nagymamámnal lakok de ő legalább nem mondja hogy utáll és ezek az utállak-szeretlek stílusú viselkedések csak naponta vagy 2naponta változnak, én úgy csinállok ilyenkor hogy vagy elmegyek valahova(pl sétálni) vagy bezárkózok a szobámba és gépelek, reméllem ez segített, kitartást :(
2016. nov. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!