Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem érzem otthonomnak az...

Nem érzem otthonomnak az otthonom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy kisvárosba laktam egészen 14 éves koromig, amikoris a középsulit Budapesten kezdtem el. Unokanővéreméknél laktam ott. Összejöttem otthon még egy lánnyal, aki akkor nyolcadikos volt. Mikor a középsulit kezdte a családjaink ismerősi viszonya, és az unokanővérem illetve a lány édesanyja szoros barátsága miatt ő is feljöhetett tanulni oda. (Édesapja illetve nagyszülők régen meghaltak náluk és az édesanyja így ki tudott menni külföldre dolgozni, mert nagyon rossza anyagi körülményeik voltak.) Ez nagyon jó volt, négyen, azaz unokanővérem és a párja, illetve barátnőm és én laktunk Pesten négyen. A szülők otthonról finanszíroztak minket, illetve barátnőmet édesanyja külföldről és hétvégén vagy mi mentünk haza, vagy a suüleim hozzánk. Barátnőm egy nagynénjéhez ment vissza a kisvárosba ahol éltünk régen. 2016-ban a barátnőmről kiderült, hogy leukémiás, és nagyon gyorsan belehalt. Ekkorra visszaköltöztünk haza. Azóta egyszerűen nem tudok mit kezdeni, mintha már nem élnék. Májusba halt meg, azóta visszajöttem oda ahol laktam, de nem megy semmi. Egy itteni gimnáziumba írattak át, de épp hogy megvan a 3-4. Nem tudok leülni semmi mellé, pszichológushoz járok, de nem segít semmit sem. Nem érzek otthonomnak egyetlen helyet sem, nem tudom biztonságban érezni magam, és egyfolytában hiányzik a barátnőm. Próbálok túllépni, de nem megy. Egyszer elkezdtem dohányozni, de felesleges, még azt sem tudtam rendszeresíteni az életemben. Hihetetlen azóta minden, mintha csak körülöttem haladna minden, én meg állok egy helyben. Valaki tudna tanácsot adni?

2017. jan. 22. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Eloszor is oszinte reszvetem!!!!

Masodszor ez teljesen normalis egy jo iseig ez igyis lesz...

Probalj valamibe"bele menekülni" ami tényleg elveszi afigyelmed!

Talàlj oltan hobbit amit élvezel!

Az idő segít majd,hidd el!

Addig pedig beszéld ki magadból és ha sírni kell sírd ki,mert jobb lesz!!!!

Nekem a 8 hónapos gyerekem halt meg,de felàlltunk,mert muszàly!

A mai napig faj,de megtanulsz a fàjdalommal egyutt élni...

2017. jan. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Próbálkozom testedzéssel illetve baráti társaságokkal nincs bajom, gyakorlatilag a barátaim tartanak életben. Sírni szoktam, bár egyre ritkábban, és ahogy halad az idő, egyre több figyelmet fordítottam a tanulásra is.
2017. jan. 24. 19:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Az idő segíteni fog...
2017. jan. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!