Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól lehet egyedül...

Hány éves kortól lehet egyedül otthon hagyni a gyereket (éjszakára, ha dolgozom)?

Figyelt kérdés
Szubjektív vélemények is jöhetnek (ki hogy csinálja), illetve a törvényi szabályozás is.
2017. febr. 2. 14:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

16 ev korul talan?

Soha nem hagytam oket ejszaka magukra.

8, 13, 17 evesek.

2017. febr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Még én sem. Ő most 15.
2017. febr. 2. 15:29
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Nekem jóval kisebbek a gyerekeim és a gyerek személyiségétől is függene, de egy 15 évest alkalmanként én otthon mernék hagyni.


Mondjuk lehet 11 év múlva változik a véleményem (most 4 évesek a nagyok)

2017. febr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem 14-től lehet, engem hamarabb is hagytak magamra a 4 évvel fiatalabb húgommal (igaz, csak fél éjszakákat). Persze minden gyerek és helyzet más és más, nekünk öt percre lakott a nagyi, ha bármi lett volna, csak egy gomb a telefonon, és már ott is van.
2017. febr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ha van elérhető felnőtt relatíve a közelben, akár nagyszülő, akár a szomszéd ha jóban vagytok, aki baj esetén át tud ugrani (pl. csőtörés van vagy ilyesmi), akkor 13. évtől már lehet. Meg persze kiírnám neki a mentők, a rendőrség és a tűzoltók számát valahová jól átható helyre, hogy gondolkoznia se kelljen ha nagy gáz van, rögtön tudja hívni őket.


Ez az én véleményem.

2017. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Engem 13 évesen már hagytak egyedül egy éjszakára, de a szomszédban laktak rokonaink.
2017. febr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Attol függ,melyik gyerek milyen tílus.A hugom már maradt otthon egyedül,mert apám egyedül neveli és éjszaka kellett dolgoznia.12 éves.A fiam 16 évesen maradt otthon 1 éjszakára egyedül,de még élveszte is hogy nem cseszteti senki,hogy le kell feküdni. :))
2017. febr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Ez teljesen a gyerektől függ. Ha megbízható, akkor olyan 16 éves kor körül. Viszont más miatt is függ a gyerektől!

Én például utáltam egyedül és féltem is! Kétszintes házban laktunk és egyszer anyukám éjszaka dolgozott,apukám meg küldföldön dolgozott. Akkor mondta anyukám hogy jó lenne ha otthon maradnék. Pedig akkor még a nagypapám is velünk lakott, de nem egy szinten laktunk és nem volt túl jó a viszonyunk. Hiába voltunk egy házban, álomba sírtam magam annyira féltem abban a nagy házban. Ekkor olyan 12 éves lehettem. Nagyon megbízható voltam! De a papához nem "mehettem", tehát úgy éreztem egyedül voltam. Ezt csak a lelki része miatt írtam le, mert így felnőttként már nyilván átlátom, hogy anyukám nem volt felelőtlen mivel ha valami bajom lett volna, csak szóltam volna a papának.


Persze van,aki nem ilyen félős. Bár én sem tudtam hogy az vagyok addig az éjszakáig!

2017. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Neveles kerdese. En 14 evesen a 7 eves ocsemmel aludtam erdei hazikoban, tuzet gyujtottunk es sult krumplit csinaltunk, annelkul hogy leegett volna a fel erdo. Mas meg 18+ evesen fenyes nappal ehenhalna a tele hutto mellett ha nem lenne kiszolgalva. Rajtad mulik hogy mennyire eletrevalo, vagy epp eletkeptelen gyereket nevelsz.
2017. febr. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Én 16 évesen hétfőtől péntekig egyedül voltam a 4 és 6 eves tesóimmal, szüleink külföldön dolgoztak, héfőn hajnalban indultak és pénteken este értek haza. Utáltam, míg a barátnőim suli után együtt voltak én mindig futottam az oviba majd vásárolni, vacsit készíteni, fürdeni, takarítani,
2017. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!