Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Szóba került ugye a fiammal a továbbtanulás (egyetem), elbeszélgettünk, és mondott egy olyat, ami igencsak elgondolkodtatott. Azt mondta, hogy a generációját mindenki óvodásként értékeli, akként is bánik velük, miközben mindenki elvárja, hogy felnőttként cselekedjenek, és nehéz ennek a kettősségnek megfelelni.

42/apa


2017. márc. 1. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én csak olyannal találkoztam, aki elvárja hogy gyerekként legyen eltartva, de felnőtteknek való jogokat akarnak hozzá.
2017. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Meg kérdeztem én is, a feleségem is, hogy hogy érzi, úgy neveljük-e, úgy bánunk-e vele, ahogy neki a legmegfelelőbb, tudjuk-e szerinte azt az érzelmi hátteret biztosítani, ami szükséges, és azt mondta, áldja az eget, hogy minket kapott. Meg kell vallanom, én sem gondolom, hogy rosszul neveltük. Korához mérten rábíztuk a dolgokat. Fura érzés, hogy abból a kisbabából egy felnőtt ember lett. De mindenképp büszke vagyok arra az emberre, aki lett belőle.

Ilyenkor az ember tart egy kis önvizsgálatot. Felülvizsgálja a döntéseit, hogyan mutathatott volna jobb példát... De hát már késő ugye. Amit tudtunk megtettünk; amit tudunk, megteszünk továbbra is.

2017. márc. 1. 18:32
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért, mert azok a srácok nem lettek normálisan megnevelve. Ha ezt az oldalát nézzük, valóban sok ilyen fiatal van. Csak ebből sajnos általánosítunk, aki pedig normális és kezdeni akar valamit magával, azt meg szétszaggatják.

Mert gondolj bele, hasonlítsd össze a két mondatot:

"Fogd már be a pofádat, mit képzelsz te taknyos?"

"Most pedig el kell döntened, hogy életed hátralevő részében milyen irányban haladsz."

Azt is észrevettem, hogy sok esetben mi, az idősebb korosztály, a legkisebb kritikát is ezzel hárítjuk. Szerintem ritka nagy hülyeség eleve a hárítás, na de mindegy.

2017. márc. 1. 18:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igaza van valamilyen szinten. Nincs nagy rálátásom erre a korosztályra, de azt láom, hogy manapság a szülők másként kezelik a gyerekeket, mint anno minket. Én 29 vagyok. Például a munkatársaimon is azt láttam, hogy sokkal jobban körülugrálják a gyerekeket, mint engem a szüleim gyerekkoromban, de ez nem feltétlenül a szülők hibája, mert változik a világ. Én ált. elsős koromtól szülő nélkül jártam szomszéd faluba suliba, manapság ez elképzelhetetlen, főleg nagyvárosokban. Nekem is van egy egyévesem, és biztos őt sem hagyom 7 évesen egyedül mászkálni, pedig nagyközségben lakom. Az is lehet ebben a bánásmódban, hogy tudjuk mit hiányoltunk a saját gyerekkorunkból, és ezt akarjuk pótolni a mieinknél. Ezért vesz sok szülő meg mindent, amire csak nyikkan a gyerek, de pl a házimunkába meg nem vonja be. Férjem is sokszor felhozza, hogy neki hétvégén menni kellett a szőlőbe kapálni, nekem hasonlóképp, de a mai gyerekek semmit nem segítenek a szülőknek, pedig elhiheted, mi sem önszántunkból mentünk, csak kellett. Nekem volt olyan szobatársam egyetemen, aki nem tudott kézzel mosni, sose pucolt wc-t, a felmosót se tudta normálisan megfogni. De nem minden gyerek életképtelen, csak egyre többen lesznek akik azok.
2017. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet egy egyetemre készülőt óvodásként kezelni/értékelni?nem értem.
2017. márc. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*mindeni ugy bánik a másikkal, amit a másik kihoz belőle. Valakit tisztelnek, másokat lenéznek.se la vi
2017. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!