Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudok már mit kezdeni a...

Nem tudok már mit kezdeni a sok panaszkodással, rossz barát lennék?

Figyelt kérdés

Van egy barátom általános iskola óta. Pár éve nagyon rossz passzban van bizonyos dolgok miatt, amin szerintem szinte minden ember átmegy. Önti rám a panaszáradatot. Ezt úgy kell elképzelni, hogy felhív és mondja, én meg jelzem többször, hogy dolgom van, munkában vagyok, igen, persze, de ezt még elmondja, végére teljesen lefáraszt. Vagy emailben, vagy messengeren. Pár hónapja már csak róla van szó, az én dolgaim lényegtelenek. Egyik ok, amiért neki elviselhetetlenül szörnyű, az egy több éve történt szakítás, nagyon szerelmes volt a nőbe, stb. Ezekről úgy beszél, mintha valami veterán szenvedő lenne, akinek fájdalom az élete. Idegesítő.

Már szóltam neki, hogy ez nekem sok, én már nem tudok segíteni, menjen el pszichológushoz, nekem is nagyon sok gondom van, de akkor jön az, hogy senkinek nem tud erről beszélni, csak nekem. Igazság szerint, ha nem lenne ilyen régi barát, már lehet megszakítottam volna vele a kapcsolatot, de közben sajnálom is és nem akarom cserbenhagyni.

Mit lehet tenni ilyen esetben, volt hasonló valakinek?



2017. márc. 2. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, kicsit kivonod magad a forgalomból, és is ezt tettem, közben imádkoztam, lehetőleg ne kösse fel magát valahova.

Előtte nyomatékosan többször kifejeztem neki, keressen fel szakembert.

Biztos ami biztos.

Így téged fog tönkretenni, szabályos energiavámpír az illető, én is voltam nagyon sokszor padlón, mégsem panaszkodtam senkinek.

2017. márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ez lesz. Ja én is ettől félek, hogy kárt tesz magában, bár ilyenekkel nem szokott jönni.
2017. márc. 2. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!