Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kétségbe vagyok esve! Vajon...

Kétségbe vagyok esve! Vajon van helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű szép 13 éves lányom. Szőkésbarna hosszú gyönyörű haj, különleges zöldeskék szem, korához képest magas. Nem vagyok elfogult, tényleg gyönyörű. Néha érett férfiak is megfordulnak utána az utcán, pedig még csak gyerek, inkább nem írnám le róluk a véleményem.

A probléma az idei tanévben kezdődött, mikoris elkezdett nőni a melle. Fiú barátai eddig is voltak, de most szinte ''tapadnak'' rá. A lány osztálytársai pedig elkezdték kiutálni az osztályból. Hála Istennek olyan az agya, mint a szivacs, nagyon okos. Az előző években nagyon sokat segített az osztálytársainak a tanulásban, de ez most a hátrányává vált. A tanulmányi eredmènyei miatt is piszkálják.

Könyörgött nekem, hogy hagy regisztráljon a legnagyobb közösségi oldalra, mert ez ok miatt is megszólják. Csináltunk neki, most együtt kezeljük az oldalát, és tegnap elszörnyedve olvastuk együtt, hogy az osztálytársnője ilyen olyan mocskos szjhának hordja el, mert egy fiú a lányomba szerelmes. A kislányom ezekután mondta sírva, hogy nem akar többé erre az oldalra jönni.

Szülőkkel beszéltem, állításuk szerint beszéltek a lányokkal a kiközösítésről, de gyakorlatban nem látok javulást.

A szívem minden nap apró darabokra törik, mikor sírva jön haza a lányom. Iskolát nem akar ennek ellenére sem váltani, mert szereti az itt tanító tanárokat, és helyben van.

Arra gondoltam, hogy a hétvégén áthívnám az anyukákat és a lányaikat, hogy beszéljük meg. Szerintetek?


2017. márc. 10. 13:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Szia, tényleg nem bántásból mondom, de annyira elfogultan írsz a lányodról, hogy szerintem te nem igazán látod a valóságot. Mondhatni leírtad, hogy ő maga a tökély, a gyönyörűség, az ész, akit mindenki irigyel... Ha belé is ezt sulykolod, lehet, hogy ez meg is látszik a viselkedésén, a másokhoz való hozzáállásán. Nekem is két lányom van és csodaszépek, mégis be tudtak illeszkedni, szeretik őket és nekik is vannak irigyeik, de ezt tudják kezelni. Ne hitesd el azt a lányoddal, hogy ő a világ közepe és mindenki őt irigyli, mert el fogja hinni és úgy fog viselkedni. Pont az ilyen lányokat éri a legnagyobb csalódás, amikor találkozik majd nála sokkal szebbekkel, okosabbakkal, mert hidd el, hogy vannak bőven.
2017. márc. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell mindenkivel joban lenni, tanuljon meg atnezni az olyanokon akik sertegetik, mert o tobb annal, hogy lealacsonyitsa magat. Bele fognak majd orulni azok a kislanyok mikor azt latjak, hogy az utalkozasuk ellenere is mosolyog es nem zavartatja magat. Egyebkent ha a fiukkal jobban kijon lehetnek fiu baratai is, nincs abban semmi, inkabb minthogy valtozzon azert, hogy valaki baratnoje legyen s az majd kihasznalja. Szerintem sem a sulivaltas lenne a megoldas, hiszen ott is adodnak majd problemak, lehet ott meg azert kozositik ki, mert o az uj. A problemakat meg kell oldania a lanyodnak te meg annyit tudsz tenni, hogy tamogatod. De szerintem ne valtozzon vagy csinaljon olyat amit egyebkent nem tenne, csak azert, hogy megfelejen par feltekeny lanynak. Elobb utobb elmulik. Sok ilyen lesz meg, hisz az emberek inkabb irigykednek, kiutaljak azt aki jobb naluk, csak meg kell tanulni kezelni. Legyen buszke arra, hogy o ilyen, okos es szep, lehet, hogy neha hatrany, de idovel nagyon az elonyere fog valni. Probalj lelket onteni a lanyodba, hisz nem kevesebb o sem semmivel.
2017. márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1: az érdemeiért dicsérem csak meg, szerény kislány.

2017. márc. 10. 13:37
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Valami más miatt közösítik ki a lányodat. Ebben a korban pont a szépek a népszerűek és a csúnyácskákat szokták kiközösíteni.
2017. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%
Elsőnek igaza van. A lányod valószínűleg azért kozositik ki, mert neked köszönhetően el van szállva magától
2017. márc. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

"1: az érdemeiért dicsérem csak meg, szerény kislány."

"Szőkésbarna hosszú gyönyörű haj, különleges zöldeskék szem, korához képest magas. Nem vagyok elfogult, tényleg gyönyörű."

nagy érdem a hosszú haj, meg a zöld szem, meg a magasság...

2017. márc. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem amiatt közösítik ki, mert szép. Ebben a korban minden lány a szépekkel akar barátkozni.

Tényleg vagy nagyképű a lányod, vagy lehet, hogy buzgómócsing és ez idegesíti az osztálytársait.


Szerintem amúgy kínos lehhe, ha áthívnád a kiközösítő lányokat.

2017. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
34%

13 eves, nem 9... 14-15 evesen mar szexelnek, isznak, cigiznek, fuveznek, herbaloznak, szorakozni jarnak... Evvel tisztaban vagy? 5 ev es nagykoru lesz a lany es ugy kezeled, meg ugy beszelsz rola, mint egy alsosrol. Mondjuk valoszinuleg olyan szinten is van szerencsetlen az onallosag teren, ha 13 evesen anyuhoz szalad, mert beszolt egy lany hogy szajha. De ez nem igazan az o hibaja.

Nem olyan regen voltam ennyi idos, hogy ne emlekezzek ra milyen... Mennyire neveled onallonak? Fozni, takaritani, boltba menni szokott-e? Vagy egy palacsintat se tud megsutni vagy egy tejbegrizt osszedobni? Nem bantani akarlak, csak szerintem ezeken nagyon el kellene gondolkodni! Nem soka tovabbtanul... lehet kollegiumba megy, akkor nem leszel ott neki allandoan.

2017. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

Emberileg milyen a kislányod?

Mert ha az a mimóza lelkű, kedves, szerény, az a tipikus jó, segítőkész és naív lélek (13 évesen még nem bűn!), akkor azért, mert tudják, hogy ő ezt a helyzetet nem tudja kezelni, főleg több gyűlölködővel szemben, nem veszi fel a kesztyűt stb.

Mivel tapadnak rá a fiúk, ezért ez csak tetézi a bajt, de ha csak átlag lenne, akkor is betámadnák, mert a jelleme olyan, hogy hagyja magát eltaposni, és ez kapóra jön a többinek, mert rajta élhetik ki az agressziójukat, így tudnak erősebbnek látszani.


Én mit csinálnék: Megpróbálnék változtatni a helyzetén, olyan közösségbe járatni, ahol hasonló kaliberű lányok vannak (pl. modellkedés), plusz valami önvédelmi sportra is járatni (önbizalomnövelésre tökéletes). Minden ilyen helyen más-más stílusú emberekkel, helyzetekkel találkozik, akik akaratlanul is a más világlátásukkal tanítják, így barátokat szerez más-más helyekről, akikre számíthat stb. Nem fogja azt hinni, hogy ő kevés és az a normális, hogy bántják, egyre jobban meg tudja majd védeni magát (nem fizikálisan értem), mert más területen is ezt látja, hogy emberek kiállnak magukért stb. Míg most nem látja ezt, vagy neki te, aki vele együtt kesereg és azt látja, hogy a legfontosabb személy nem tudja megvédeni. Persze, hogy az élettől is elmegy a kedve.


Az, hogy a szülők beszéltek a gyerekeikkel, ugye nem kell mondanom, hogy olaj a tűzre!

2017. márc. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

Hívd csak át őket, és onnentól kezdve pokol lesz a lányok élete, abban biztos lehetsz.


Egyébként tuti beképzelt a kiscsaj, vagy felsőbbrendűnek érzi magát, mi az ilyeneket közösítettük ki mindig. Hányadék, ahogy végiglibegtek a folyosón, meg folyton játszották az eszüket. Itt lesz a kutya elásva, csak a szépségéért nem vet ki a közösség magából senkit.


Volt osztálytársnőm derékig érő, szőke haj, hatalmas kék szem, színötös tanuló, és imádta mindenki, mert követlen, barátságos vagány csaj volt.


És volt középsuliban egy csaj, színötös, szép vékony lány, undorító beképzeltséggel, meg kivagyisággal. Na, neki nem is volt senkije.

2017. márc. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!