Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem kívánt terhesség, mi a...

Nem kívánt terhesség, mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
A kapcsolat még fél éve sem tart. Védekezés mellett terhes. Nem szeretné megtartani a nő a gyereket. Ezt el is mondja a férfinak, aki mint kiderült eléggé abortuszellenes, és azt mondta ha elveteti vége lesz a kapcsolatnak, és lelkiismeretfordulást okoz a nőnek. A nő szereti a párját, de a gyereket nem akarja. A férfi jól keres de a nő most kezdett dolgozni. Mi ilyenkor a jó döntés ha csak az apa szeretné a gyereket?
2015. júl. 19. 16:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

Én otthagytam volna a pasit abban a pillanatban, ahogy ezt kimondja.

Nem mondom hogy az abortusz lenne a gondolatom. Csak azt, hogy ha tegyük fel én bármi miatt így döntenék, akkor engem ne fenyegessen szakitassal az, akivel együtt hoztuk össze a babát.

2015. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Ismét egy védekezés mellett besikerült gyerek. Ennyi a világon nincs, mint a gyakorin!

Jó babázást az ismerőseidnek!

2015. júl. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Abortusz. Ha a nő nem akar gyereket, nem kell vállalni. Ha meg a férfi ezért elhagyja, nem valami fontos neki a kapcsolat.
2015. júl. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
Megértem a férfit is, mondom ezt nőként. Neki stabil munkahelye és élete van, és egy gyereke, akit akar, de nincs hatalma az élete felett. Ketten hozták össze azt a gyereket, ketten felelősek érte, mégis kiveszi a jog az apa kezéből a döntést, hogy életben maradhat-e a gyereke vagy sem. A minimum, hogy ha megölik a gyerekem, akkor az adott személlyel nem maradok egy kapcsolatban. Ahogy fordítva, ha én akarnám, és ő kérné , hogy vetessük el, akkor is elhagynám. Emberéletről beszélünk itt, nem anyuci élet-elképzeléseiről és vágyairól. Azt szó szerint elba szta, amikor nem védekezett megfelelően. Most már élő emberről beszélünk, és igenis joga van ahhoz, hogy a felnőtt szülei vállalják a felelősséget érte.
2015. júl. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
Hmmmm. Egy életet eldob egy nő? Milyen nő akkor? Munkája lehet még ..gyerek nem biztos. ...meg kellene alapos gondolni hogy egy élettel nem kellene játszani. ...olyan könnyedén el dobják az emberek a gyereket....vajon miért? Miért ér többet egy munka hely egy babánál? Igazat adok a ferfinak. Neki is joga van a gyerekhez.
2015. júl. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Elég szépen lehuztatok....szegény pasik ezért viselkednek így a nőkkel. ..lassan már azt mondom hogy megerdemlik....semmi joguk már semmihez....gratulálok. ....
2015. júl. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%
Első, ez nem fenyegetés. A férfi akarja a gyereket, így nyilván nem akar majd olyan nő mellett maradni, aki elvetette a gyerekét. Én abszolút megértem. Ilyen esetben a nő össze kéne szedje magát, mert megértem az abortuszt egy 14-17 éves lány esetében, aki még sulizik, a szüleivel él és a barátja is otthagyta... De ha az ember felnőtt, dolgozik, a párja is mellette van, akkor semmilyen munkahely vagy karrier nem lehet kifogás z abortuszra. Olyan nincs.
2015. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Nyilván, direkt írtam, hogy nem azt mondom, hogy én abortusz ellen dontenék mert nem.. Csak azt, hogy szerintem nem lehet erőltetni egy babát ha a nő úgy döntött, hogy nem tartaná meg. De lássuk be nem a pasi hordaná ki, nem ő maradna vele otthon, nem ő próbálná az életét elkezdeni kisgyerek mellett. Munkát találni sem hiszem, hogy egyszerű lenne kisgyermekes anyukaként. Ez így sikerült, nem értenek egyet, ez van. Akkor viszlát. Csak ezt akartam kihozni belőle. Egy nő ne azért gondolja meg magát, mert azt mondogatja a párja akivel fél éve sincs együtt, hogy vége, ha nem tartja meg.

1es voltam

2015. júl. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem csak a munka miatt nem akarja a nő a gyereket, hanem azért mert még korai fél év után. Nem azt tervezte, hogy terhes lesz. Ezután soha nem lehetnek kettesben, és mivel eddig tanult szeretett volna szórakozni, utazni amit eddig nem tudott megvalósítani. Bármennyire is önzően hangzik. De ha megtartja a gyereket a pasi kedvéért akkor nem fogja megbanni? Nem fogja azt érezni, hogy keresztülhozta a terveit?
2015. júl. 19. 18:32
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

De, simán érezheti azt. Sőt. Ilyen rövid kapcsolat nem is biztos hogy kitart sokáig. Simán lehet, hogy apuka még a szülés előtt lelep és kapcsolatot se tart a gyerekkel.

Akkor szüljön egy nő, ha ő maga is gyereket akar

2015. júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!